ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

witopatronaszkoy.jpg

Ojczyzna - to czas dawny,

Ojczyzna - to czas bliski.

To miły dom rodzinny

I matki oczy jasne.

Ojczyzna - to jest mowa

Znajoma od kołyski.

Ojczyzna - to my sami,

To serca nasze własne.

30 marca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji szkolnego „Święta Patrona".
Uczniowie przedstawili dzieje Polski i Bolesława Chrobrego. Opowiadali, jak rozwijało się państwo pod wodzą silnego i mądrego króla. Recytowali piękne wiersze o ojczyźnie. Budzili wśród uczniów postawę dumy narodowej i szacunku dla tradycji szkoły.
Pani wicedyrektor Anna Marciniak podkreśliła ważność święta. W swym wystąpieniu powiedziała:
„Akademia, w której uczestniczymy, jest jedną z najważniejszych i najbardziej uroczystych w całym roku szkolnym. Znaleźliśmy się myślami w XI wieku, kiedy żył i mądrze rządził Bolesław Chrobry. Jesteśmy dumni, że król jest naszym patronem, bo Polska była wtedy najpotężniejsza. Odbył się też w 1025 roku najsłynniejszy zjazd w naszej historii, kiedy Bolesław Chrobry jako pierwszy polski władca był koronowany na króla".
Patrona i tamte czasy przybliżyli nam uczniowie z klas: VI c i IV c oraz wychowawcy: pp Agnieszka Gurazda i Marek Eksterowicz. Utwory muzyczne na skrzypcach i akordeonie zagrali uczniowie: Artur Eksterowicz z klasy VI a i Paweł Aulich z klasy IV c. Akompaniował p. Arkadiusz Chybalski.

Photo album created with Web Album Generator