TURNIEJ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

turniejwiedzyoruchudrogowym.jpg

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego rozpoczyna się we wrześniu, a kończy w maju każdego roku szkolnego. Ma na celu popularyzowanie i poprawę stanu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.
Organizatorami tej akcji są Komenda Główna Policji i Polski Związek Motorowy. Nadzór pedagogiczny nad przebiegiem konkursu sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
31 marca 2001 r. w PSP nr 10 w Radomsku odbyły się eliminacje międzyszkolne. Swoją gotowość do rozgrywek zgłosiło 8 szkół. Z naszej szkoły brała udział trzyosobowa drużyna w składzie:
Artur Eksterowicz - uczeń klasy VI a, Dominik Mirowski - uczeń klasy VI a, Marek Telecki - uczeń klasy VI a.
Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test i wykonał zadanie praktyczne pozwalające na sprawdzenie umiejętności zastosowania zasad ruchu drogowego. Jazda rowerem odbywała się w miasteczku ruchu drogowego urządzonym na boisku szkolnym przy PSP nr 10. Suma punktów uzyskanych indywidualnie przez trzech zawodników zapewniła naszym uczniom III miejsce. Oprócz dyplomu dla szkoły zawodnicy otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe. Drużynę przygotował i opiekę nad nią sprawował pan Marek Eksterowicz.

Photo album created with Web Album Generator