WITAMY WIOSNĘ

witamywiosn.jpg

21 marca w naszej szkole - jak w każdym roku - uczniowie obchodzili „ Dzień Wagarowicza".
Starsza grupa przygotowała skecze, scenki humorystyczne i konkursy. Ciekawą inscenizację o zabarwieniu satyrycznym na temat szkoły przedstawili uczniowie klasy V c. Szczery śmiech wśród widzów wywołał konkurs „Miss klasy V b", w którym występowali sami chłopcy. Krótką scenkę dydaktyczną przypominającą o zasadach dobrego wychowania przedstawiła klasa IV d.
Najsympatyczniejsze i najbliższe sercu każdego z nas było przedstawienie sylwetki mistrza świata w narciarstwie - Adama Małysza . Na ten niezwykły pomysł wpadła klasa V a. Pani dyrektor Krystyna Kacprzyk podziękowała występującym zespołom klasowym i nagrodziła ich słodyczami.
W późniejszych godzinach klasy czwarte, piąte i szóste oglądały film „W pustyni i w puszczy" w kinie „Kinema".
Uczniowie klas trzecich mieli swoją uroczystość. Apel z okazji „Pierwszego dnia wiosny" przygotowały klasy: III d i III e pod kierunkiem pp. Anny Pawelec, Wioletty Ruszkiewicz. Jak nigdy dotąd pogoda 21 marca dostosowała się do treści wierszy wygłaszanych przez małych „aktorów". Oto jeden z fragmentów:
Przyszedł dzisiaj marzec, przyszedł w chmurek tłumie.
Chce pogodą rządzić, lecz rządzić nie umie.
Pomaga mu zima i wiosenka młoda.
Rano deszcz ze śniegiem, w południe pogoda.
Nocą szczypie mrozik, że trudno wytrzymać,
Sama teraz nie wiem: wiosna to czy zima?

W tym samym dniu uczniowie klas III występowali w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. Starsi widzowie z podziwem patrzyli na pięknie śpiewające i kolorowo ubrane dzieci. Z zachwytem i radością, a także łezką w oku dziękowali za niespodziewane spotkanie.
Pełni zapału nie odczuwający zmęczenia trzecioklasiści złożyli też wizytę dzieciom w Przedszkolu Specjalnej Troski w Radomsku. Zapowiedzieli wiosnę starannie przygotowanym przedstawieniem i radosnymi piosenkami. Maluchy z przedszkola były szczęśliwe, brawami nagrodziły występujących uczniów.

Photo album created with Web Album Generator