Świat pomaga afgańskim dzieciom

wiatpomagaafgaskimdzieciom.jpg

Fundacja Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF) to organizacja finansowana ze składek członkowskich państw zrzeszonych, darów instytucji, ozdób prywatnych oraz innych źródeł.
Organizacja prowadzi w Afganistanie program ,,Wracamy do szkoły" mający na celu zapewnienie możliwości nauki w szkołach podstawowych ok. 2 milionom dzieci afgańskich.
Działania UNICEF-u wspomaga Polska Akcja Humanitarna. Z inicjatywy prezesa fundacji, Janiny Ochojskiej, zorganizowano w grudniu 2001r. akcję ,,Złotówka dla dzieci z Afganistanu". Jednocześnie wysłannicy fundacji wyjechali do Kabulu i złożyli na ręce ministra edukacji Afganistanu list intencyjny z prośbą o wskazanie szkoły do odbudowy.
Program budowy jednej ze szkół w Kabulu został przyjęty z zainteresowaniem również w naszej szkole.
Uczniowie ofiarnie składali pieniądze, za co otrzymali podziękowanie.
Akcją zbierania symbolicznej złotówki kierowała pani Bożena Miądowicz.

Photo album created with Web Album Generator