DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

dziewitegomikoaja.jpg

„Święty Mikołaj zna marzenia, wie, za czym tęsknią dziś dzieci - te duże i te małe, co nocą im się śni.
Przyjdź Mikołaju do dzieciaków. Zadzwoń dzwonkami sań i dużo szczęścia im podaruj. Wiele radości daj!"

J. Kaczanowska

6 grudnia był dniem radości w naszej szkole. Niemal wszyscy uczniowie założyli czapki Mikołajowe i w takim przebraniu wymieniali prezenty między sobą w poszczególnych klasach.
Odbyła się również uroczystość szkolna, na której uczniowie klas: III a, V a, V b, VI a zaprezentowali piosenki, wiersze, inscenizacje przygotowane na dzień św. Mikołaja. Ogromną niespodzianką dla uczniów, a także dla nauczycieli były prezenty mikołajkowe wręczane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Scenariusz tego święta został starannie przemyślany i przygotowany przez pp. Barbarę Eksterowicz, Klaudię Mazurek-Kępińską i Marka Eksterowicza.
Imprezę ogólnoszkolną z zainteresowaniem oglądali zaproszeni goście oraz redaktorzy gazet. Również w telewizji lokalnej ukazał się krótki fotoreportaż przedstawiający najciekawsze sceny przedstawienia oraz wyjątkowo pięknie wyglądającą publiczność.
Tego samego dnia odbyła się impreza mikołajkowa w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku, której organizatorami byli uczniowie naszej szkoły.
Program artystyczny w wykonaniu uczniów klas V a, V b, i VI a zrobił ogromne wrażenie na pensjonariuszach. Widzowie mieli łzy w oczach. Byli wzruszeni tym faktem, że mali goście –Mikołajowie - przygotowali dla nich spektakl okolicznościowy oraz obdarowali prezentami.
Przygotowaniem upominków oraz dekoracją sceny kierowali pp. Barbara Eksterowicz, Marek Eksterowicz. Przedstawienie przygotowała z uczniami p. Klaudia Mazurek- Kępińska.

Photo album created with Web Album Generator