niedziela, 2 czerwca 2013. Autor: Anna Skórka-Nowicka

Zielona Szkoła – Mazury 2013

SK LOP oraz Biuro Turystyczne Panorama w maju br. zorganizowało Zieloną Szkołę na Mazurach. Uczniowie kl. Va, Vb i IVc wzięli udział w tygodniowych zajęciach na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie mieli bardzo bogaty program turystyczno-krajoznawczy , a także zajęcia np.: j. polski, matematyka, przyroda, historia, plastyka, muzyka, w-f, technika.

Zwiedzili m .in. Św. Lipkę – Zespół klasztorny + plus koncert organowy; Reszel –średniowieczny zamek, kościół gotycki; Kętrzyn – zamek krzyżacki; Wilczy Szaniec – Kwatera Hitlera w Gierłoży; Jezioro Wągiel; Mrągowo; Mikołajki; Ruciane Nida – rejs statkiem po Jeziorze Niedzkim; Muzeum K. J. Gałczyńskiego w leśniczówce „Pranie”.

Dużą atrakcją cieszył się pobyt w „Tropikanie” (nowoczesny kompleks basenów z wieloma atrakcjami ) w hotelu Gołębiewski oraz Safari Park-Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Ten pobyt był inspiracją młodych adeptów sztuki filmowej. Podglądali faunę kadzidłowskiego parku i nagrywając film przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Filmów Przyrodniczych. Za wyniki trzymamy kciuki.

Inna atrakcją pobytu na Zielonej Szkole było ognisko i dwie profesjonalne dyskoteki prowadzone przez didżejów. Uczniowie wrócili bogatsi we wrażenia, bardziej zintegrowani i wypoczęci. Każdego dnia rywalizowali w konkursach: wiedzowych, plastycznych, sportowych, wychowawczych. Dopełnieniem całości byli super przewodnicy, pilot i kierowca, a także komfortowe warunki lokalowe, autokar i pyszna mazurska kuchnia. Opiekunami byli: Anna Skórka–Nowicka, Magdalena Zastawna, Marek Biesiada.

Już dzisiaj tęsknimy do kolejnych wyjazdów, a one dopiero za rok!!