Dodaj do zakładek Dodaj jako strona startowa

Strona główna » Sukcesy »

Sukcesy - rok szkolny 2012/2013

Sportowe Podsumowanie Roku w Mieście 2013

18 czerwca 2013 roku w Urzędzie Miasta Radomsko odbyło się Sportowe Podsumowanie Roku w Mieście 2013. We współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych dziewcząt Publiczne Gimnazjum nr 1 zajęło II miejsce w Radomsku, natomiast w powiecie III miejsce. We współzawodnictwie szkół podstawowych  chłopców Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła III miejsce w Radomsku.
Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2012/2013 z rąk pani prezydent Anny Milczanowskiej otrzymały: Katarzyna Zielińska (klasa III A PG1) i Klaudia Wośko (klasa VI b PSP nr 1). Gratulujemy!!!


Zawody o Puchar Dyrektora ZSG nr 2

Za Dnia 18 czerwca nasza drużyna w składzie: Magda Minkowicz, Jakub Olejnik, Mariusz Grodzicki, Maciek Trzeciak, Piotr Kłych, Adam Wawrzyńczyk (K), Oraz Pan Dariusz Waloch.

Zajęła pierwsze miejsc na zawodach o Puchar Dyrektora ZSG nr 2.

Przeciwnicy nie byli dla naszych wspaniałych zawodników przeszkodą w dążeniu do stania na podium i w wielkim stylu wygrali wszystkie mecze. Niektóre nawet z niemałą przewagą.

Gratulujemy wygranej!

Wyniki: PG1 – PG3 2:0; PG1 – PG3 2:1; PG1 – PG4 2:0; PG4 – PG3 1:2; PG5 – PG3 2:1.

Miejsca: 1. PG1; 2. PG5; 3. PG3; 4. PG4.


Podsumowanie akcji "Gorączka złota"

W dniu 19 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się podsumowanie akcji " Gorączka złota", w której wzięła udział również nasza szkoła.
Podsumowana była także działalność szkolnych kół PCK.
Otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami i pamiątkowe zdjęcie z miejskich obchodów Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Półksiężyca, który odbył się 8 maja w Parku Solidarności w Radomsku.
Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnych, prowadzonych na terenie naszej szkoły. Wasze zaangażowanie i hojność pozwoliło pomóc wielu dzieciom.
Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji i jak zawsze liczymy na Waszą pomoc w następnym roku szkolnym.
Członkowie SK PCK i opiekun: Jolanta Hofman.


Młodzi Adepci szkoły filmowej

15-tego czerwca bieżącego roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Łodzi odbyła się wielka gala na zakończenie
XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych. im. Włodzimierza Puchalskiego.
Uczniowie naszych szkół: PSP nr 1 -Karolina Martela, Jakub Błasiak i Kamil Sambor, PG nr 1 - Norbert Piasecki, Sylwia Zielińska, wraz z opiekunami - p. Anna Skórka Nowicka, p. Marek Biesiada zostali zaproszeni przez organizatorów. Będąc na „Zielonej Szkole” na Mazurach uczniowie nagrali film o parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie pt. „FAUNA KADZIDŁOWSKIEGO PARKU” Nadesłano ponad 100 filmów z kilkudziesięciu krajów. Głównym organizatorem jest łódzka Wytwórnia Filmów Oświatowych. Międzynarodowe Jury przyznało III miejsce za strukturę filmu, za walory edukacyjne i poznawcze, za dociekliwość obserwacyjną, za ciekawą narracje, za wrażliwość, za promocję przyrody i krajobrazu Europy. Uczniowie odebrali nagrody rzeczowe i dyplomy. Był czerwony dywan, wywiady do prasy i telewizji, wspólne zdjęcie laureatów i oczywiście gratulacje, gratulacje, gratulacje. Ceremonii towarzyszyły pokazy zwycięskich filmów.


Szkolny Konkurs Sprawności Językowych

28 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Sprawności Językowych dla klas III PG oraz klas II PG. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe, w których sprawdzano ich umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, czytanego, funkcji i środków językowych.
W klasach III PG nr 1 w Radomsku:
I miejsce zajęła Ewelina Pomietło z klasy III C PG,
II miejsce zajęli ex aequo Katarzyna Ociepa z klasy III C PG oraz Adam Wawrzyńczyk z klasy III B PG.
W klasach II PG nr 1 w Radomsku
I miejsce zajęła Justyna Kubak, uczennica klasy II C PG,
II miejsce zajął Krzysztof Pukacz, uczeń klasy II C PG,
III miejsce zajął Jakub Jagiełło, uczeń klasy II C PG.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach.


Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

5 czerwca 2013 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o państwa, w których językiem urzędowych jest angielski. Najlepsza znajomością o takich miejscach na Ziemi wykazali się:
Marta Mucha kl. I B - miejsce I
Jakub Frankowski kl. I B - miejsce II
Patrycja Gałwiaczek kl. I C - miejsce III
Organizatorami konkursu byli: Artur Auguścik, Małgorzata Kaczmarczyk i Ewa Zabawińska. Laureatom i organizatorom konkursu Gratulujemy!!!


XI Międzygimnazjalny Konkurs Literacki
„Jan Paweł II papież wszech czasów”

W tradycję naszego gimnazjum wpisany jest konkurs literacki związany z postacią Patrona Szkoły- błogosławionego Jana Pawła II. 29 maja nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie XI edycji , która przebiegała pod hasłem Jan Paweł II papież rodziny. W konkursie uczestniczyły gimnazja z terenu naszego miasta i powiatu.


IV MIEJSCE UCZENNIC PG NR 1
W MIEJSKICH MISTRZOSTWACH PIŁKI NOŻNEJ

Wszystkie radomszczańskie gimnazja wystawiły swoje reprezentacje dziewczyn w piłkarskich mistrzostwach miasta. Rozegrano je 14 maja na "Orliku". Najlepiej wypadły uczennice PG nr 6, które w finale pokonały koleżanki z PG nr 3 3:1. W meczu o trzecie miejsce dziewczęta PG nr 7 wygrały z PG nr 1 2:0.


III MIEJSCE DZIEWCZYN Z PSP NR 1
W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

Do rywalizacji dziewcząt przystąpiło 7 zespołów, które grały 13 maja na radomszczańskim "Orliku". Zacięte i pełne dramaturgii mecze półfinałowe kończyły się po dogrywkach. W finale dziewczęta z PSP nr 10 pokonały koleżanki z Chrzanowic 1:0, a w meczu o trzecie miejsce PSP nr 1 wygrała z Kodrębem 3:2.


I MIEJSCE DAGMARY BIERNACKIEJ I KATARZYNY ZIELIŃSKIEJ

w zawodach rejonowych w siatkówce plażowej. Zawody rozegrano 27 maja w Bełchatowie. Nasze mistrzynie miasta i powiatu wygrały tam wszystkie swoje mecze pokonując między innymi dwa faworyzowane zespoły bełchatowskie. Trzecie miejsce w tych zawodach zajęły reprezentantki PG nr 6 a chłopcy z PG nr 5 uplasowali się na miejscu piątym.


Ogólnopolski konkurs plastyczny
„Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego dla dzieci i młodzieży”

W maju 2013 nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Departament Współpracy Międzynarodowej Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach akcji „EKUZ na podróże małe i duże 2013".
Uczennica naszej szkoły Aleksandra Bociańska z kl. III B PG otrzymała wyróżnienie w kategorii gimnazjum. Gratulujemy!


I MIEJSCE BASI CIOSK
W KONKURSIE LITERACKIM
XIV RADOMSZCZAŃSKICH DNI RODZINY

Z okazji XIV RADOMSZCZAŃSKICH DNI RODZINY, które odbywały się w tym roku pod hasłem: Godność macierzyństwa, w Miejskiej Bibliotece Publicznej dnia 28 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla młodzieży. Na konkurs wpłynęło 25 prac uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnychz całego powiatu. Mieli okazję podzielić się w nich swoimi przemyśleniami i uwagami miedzy innymi na temat godności współczesnej kobiety czy wychowania młodzieży. Nagrody wręczali laureatom ks. abp dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski i Prezydent Miasta Radomsko Anna Milczanowska.


Konkurs historyczny
pt. „Świat śródziemnomorski.
Starożytne cywilizacje: Grecja i Rzym”

5 czerwca 2013 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku odbył się konkurs historyczny pt. „Świat śródziemnomorski. Starożytne cywilizacje: Grecja i Rzym”. W rywalizacji wzięli udział gimnazjaliści z czterech szkół: Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1 Radomsku, Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2, Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3, Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 4. Nasze uczennice w składzie: Barbara Ciosk, Aleksandra Gajda, Natalia Lewandowska zajęły w konkursie I miejsce. Na drugim miejscu był ZSG nr 2, trzecim – ZSG nr 4, czwartym – ZSG nr 3. Wyróżnienie za pracę plastyczną otrzymały uczennice ZSG nr 3.
Reprezentację PG nr 1 do konkursu przygotował pan Marek Biesiada.


KONKURSY EDI I EKOTEST

Uczniowie klas IV-VI PSP nr 1 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym (EDI).
Na 1874 uczniów z całej Polski nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia. Najlepsze miejsce uzyskała Anna Kowalska z klasy V b (uczennica pani Anny Skórki-Nowickiej) zajmując 15 miejsce w Polsce.
Uczniowie klas I-III PG nr 1 wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Ekotest. Na 15 235 uczestników z całej Polski nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia – 25 miejsca w Polsce zajęli: Dyrcz Aleksandra (III B), Kopeć Marlena (III C), Wawrzyńczyk Adam (III B).


Przysłowia mądrością narodów

28 maja odbył się w świetlicy szkolnej konkurs pod hasłem "Przysłowia mądrością narodów".
Wzięli w nim udział uczniowie kl. drugich i trzecich szkoły podstawowej.
Oto wyniki:
I miejsce Anna Karasińska kl. IIa
II miejse Aleksandra Drzewowska kl. IIIa
III miejsce Olga Kipigroch kl. IIIa.
Na gratulacje zasługują też nast.uczniowie: Szymon Ambrozik kl. IIa Bartosz Jurczyk kl. IIa Martyna Kolanus kl.IIc Anna Olejniczak kl. IIc Anita Gil kl. IIIa.
Konkurs zorganizowała pani Jolanta Bukowska, a w jury zasiadły panie: Anna Nowicka- Grzęda oraz Anna Huber.


Tydzień Języka Niemieckiego

W ramach Tygodnia Języka Niemieckiego obchodzonego w naszej szkole odbyły się m.in. takie konkursy jak:
1) IV Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej (o tym konkursie pisaliśmy 15 maja 2013 r.)
2) Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Plakat o Krajach Niemieckojęzycznych,
3) jak również Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas III PG.


IV. Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej

13 maja 2013 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w świetlicy szkolnej odbył się IV. Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej.
I miejsce – Urszula Grzybek
II miejsce – Karolina Stępień
III miejsce – Kinga Grzywacz
Wyróżnienia – Klaudia Gadek, Karolina Klekowska
Gratulujemy!!!


NA CHWAŁĘ BOGU I OJCZYŹNIE

30 kwietnia odbył się w świetlicy szkolnej konkurs
ph. „Na chwałę Bogu i Ojczyźnie”.
I miejsce – Mikołaj Bajon (klasa II B)
II miejsce – Mikołaj Hofman (klasa II C)
III miejsce – Alicja Wideryńska (klasa III B)
Wyróżnienie:
Nikola Bus (klasa II B)
Natalia Kędzierska (klasa II C)
Maja Kucharska (klasa III A)
Paulina Ambrozik (klasa III A)
Organizatorem konkursu była pani Jolanta Bukowska.
Uczniowie recytowali wiersze o charakterze patriotycznym i religijnym.


II miejsce Jakuba Żółcińskiego
w Biegu Wiosennym

30 kwietnia 2013 roku odbył się XXXI Radomszczański Bieg Wiosenny. Zawody zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku. Jakub Żółciński (klasa II C) z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku zajął w nich II miejsce. Opiekunem ucznia był pan Grzegorz Beza. Gratulujemy!!!


DZIEŃ ZIEMI „ELEKTROODPADY – PROSTE ZASADY”

Dzień Ziemi w naszej szkole! W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbywało się? szereg imprez. Młodzież z PG nr1 przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Eko-test a uczniowie PSP nr1 do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-przyrodniczego Edi-panda. Wyniki tych konkursów nadejdą drogą pocztową w maju. Uczniowie naszych szkół przystąpili do konkursu przyrodniczego ph. tegorocznych obchodów Dnia Ziemi „Elektroodpady-proste zasady”.


„Pielęgnujemy pamięć  o Wiesławie Szymborskiej”

W dniu 16.04.2013r. w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku odbył się konkurs recytatorski będący częścią projektu „Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej”. Organizatorami przedsięwzięcia skierowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego są: I Liceum Ogólnokształcące i Miejska Biblioteka Publiczna.
Młodzież recytowała poezję Noblistki w języku polskim i języku niemieckim, ilustrując występy plakatami lub prezentacjami multimedialnymi. Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w tym przedsięwzięciu podkreślali jego wysoki poziom.
W kategorii szkół gimnazjalnych uczennica klasy Ia Barbara Ciosk przygotowana przez Panią Annę Huber zajęła II miejsce, recytując wiersz Wiesławy Szymborskiej pt. „Niektórzy lubią poez” ilustrowany samodzielnie przygotowaną prezentację multimedialną. Gratulujemy sukcesu.


DZIEŃ ZIEMI „ELEKTROODPADY – PROSTE ZASADY”

22 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyły sięIX Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi –„Elekkroodpady – proste zasady”.
Podczas uroczystości miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – „Elektroodpady – wpływ na środowisko”. Uczennica naszej szkoły Magda Kmieć (kl. VI b) otrzymała wyróżnienie konkursie wiedzy „Elekktroodpady – proste zasady”, drużyna reprezentująca nasza szkoła w składzie: Julia Modlińska ( kl. VI a), Kinga Grzywacz (kl. VI a), Magda Kmieć (kl. VI b), zajęła V miejsce. W konkursie „Wyczarowane z elektroodpadów” drużyna w składzie: Klaudia Wośko (kl. VI b), Weronika Merc (kl. VI c ), Mateusz Politański (kl. VI a) zajęła I miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.
Przygotowanie uczniów do konkursu: p. A Barańska, p. B Miądowicz.


Konkurs Recytatorski
w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

19 kwietnia 2013 r. w Miejskim domu Kultury w Radomsku miały miejsce przesłuchania 17 recytatorów w kategorii: klasy IV-VI szkoły podstawowej i 22 recytatorów z klas I-III gimnazjum.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce przyznano Karolinie Marteli (klasa V b) z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radomsku, którą przygotowała pani Danuta Zawadzka.
W kategorii klas I- II gimnazjum wyróżnienie przyznano Barbarze Ciosk (klasa I A) z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Radomsku, którą przygotowała pani Anna Huber.


„Odkryjmy rycerskie czyny Bolesława Chrobrego”

19 kwietnia 2013 roku na 5 i 6 godzinie lekcyjnej odbyła się V. edycja konkursu pt. „Odkryjmy rycerskie czyny Bolesława Chrobrego”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o patronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące wszystkie klasy IV-VI PSP nr 1.

Miejsce

Klasa

Skład

Punkty

1

VI a

Klaudia Gadek, Julia Modlińska, Karol Surmacki

18

2

VI b

Marta Frymus, Weronika Stępień, Karolina Witkowska

17

3

VI c

Piotr Mielczarek, Jacek Pabiński

16

3

V a

Dagmara Dybka, Karolina Kulesza, Kamil Cieciura

16

4

V b

Magda Gołdon, Monika Stępień, Anna Kowalska

14

4

IV a

Zuzanna Jagła, Martyna Matuszczyk, Emilia Nowak

14

5

IV c

Maria Kędzierska, Natalia Wiśniewska, Karolina Wąsowicz

8

6

IV b

Norbert Witkowski, Jakub Wiecha, Klaudia Sznaber

6


"Z ekologią za pan brat"

19 kwietnia 2012r. uczniowie: Maja Ciepielewska, Alicja Wideryńska, Konrad Wąsowicz, Kamila Ciesielska, Wiktoria Szopa oraz Hubert Podlasin wzięli udział w "Świetlicowych potyczkach". Konkurs pod hasłem "Z ekologią za pan brat" odbył się w ZSG nr 7. Uczniowie zdobyli III miejsce i otrzymali atrakcyjne nagrody.


"Piewca pierwszych Piastów"

19 kwietnia 2013r. odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Krasomówczego pod hasłem "Piewca pierwszych Piastów". Jego celem było propagowanie piękna mowy ojczystej, poszanowanie narodowych tradycji i ideałów, kształtowanie etosu rycerskiego oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat pierwszych Piastów, a w szczególności patrona szkoły-Bolesława Chrobrego.


Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Friedricha Schillera

12 kwietnia 2013 roku, z zespole Szkolno- Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Friedricha Schillera. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice - Barbara Ciosk z klasy I A, Patrycja Gałwiaczek z IC i Wiktoria Smędzik z klasy III C. Barbara Ciosk zajęła II miejsce a Wiktoria Smędzik otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Barbarę Ciosk przygotowała do konkursu p. J. Hofman a Wiktorię, a Smędzik p. M. Lorent.


„Złote pióro” po raz dziesiąty, czyli
„Ni stąd, ni zowąd mamy jubileusz…"

W środę 10 kwietnia 2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Radomsku odbył się X Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny „Złote pióro”.
Nasza szkoła od 2003 roku , chcąc dać uczniom szansę sprawdzenia się na polu ortografii , organizuje konkurs ortograficzny dla radomszczańskich gimnazjalistów. Tegoroczna jubileuszowa, ponieważ dziesiąta już edycja, różniła się nieco od poprzednich , ponieważ oprócz dyktanda, które miało wyłonić mistrza ortografii , organizatorki p. Barbara Gnoińska i p. Anna Huber przygotowały coś specjalnego. Czytaj więcej...


Drugie i trzecie miejsce w VI Międzygimnazjalnym Konkursie Znajomości Niemieckiej Leksyki

4 kwietnia 2013 r. dwie uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku zaprezentowały swoje wysokie umiejętności leksykalne z języka niemieckiego, zdobywając drugie i trzecie miejsce w VI Międzygimnazjalnym Konkursie Znajomości Niemieckiej Leksyki, który odbył się w Publicznym Gimnazjum w Dobryszycach.
Ewelina Pomietło
- uczennica klasy III C PG zajęła II, natomiast Marta Dębczyk - uczennica klasy III B PG III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ewelinę i Martę przygotowywała do konkursu p. Magdalena Lorent.


Jak zachować klasę w każdej sytuacji?

Wzajemne poszanowanie i kultura ułatwiają nam relacje a co za tym idzie i codzienne życie. Bardzo ważną sprawą jest uczenie ludzi od najmłodszych lat, aby żyli kulturalnie i w przyjaźni z dobrymi manierami. Propagowaniu zasad savoir-vivre’u służy konkurs organizowany w naszej szkole przez nauczycieli bibliotekarzy. Za nami kolejna już edycja Mody na dobre maniery. Konkurs jest adresowany do uczniów klas pierwszych Gimnazjum. W kulturalne szranki stanęli 3 kwietnia 2013 r. uczniowie klas: Ia, Ib i Ic. Reprezentowali ich : Barbara Ciosk, Natalia Lewandowska, Artur Merta (klasa Ia), Marta Mucha, Jakub Frankowski, Hubert Kaczmarek  (klasa Ib), Sylwia Cichuta, Natalia Jurek, Miłosz Nowakowski (klasa Ic).


DYPLOM dla Karoliny Stępień

za zajęcie III miejsca w X Festiwalu Piosenki Niemieckiej i Angielskiej. Uczennicę przygotowała pani: Jolanta Hofman.


"Góra Grosza"

Do naszej placówki dotarł dyplom-podziękowanie od Towarzystwa Nasz Dom za udział placówki w akcji "Góra Grosza".
Przypominamy również o zbiórce pieniędzy w ramach akcji "Gorączka Złota" organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, a w naszej szkole przez Szkolny Klub PCK oraz "Pomocną Dłoń".
„Gorączka złota” trwa od marca do czerwca. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, firmach, a także w wielu innych miejscach.
Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci.
Akcja "Gorączka złota" oprócz pozyskania środków na kolonie, ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to uczniowie, którzy pomagają swoim rówieśnikom.
Z góry dziękujemy za każdy grosik.
Opiekun "Pomocnej Dłoni" Magdalena Lorent, opiekun SK PCK Jolanta Hofman.


IV MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS
ZNAJOMOŚCI NIEMIECKIEJ LEKSYKI

25. III.2013 r. odbył się w naszej szkole szkolny etap kwalifikujący do IV MIĘDZYGIMNAZJALNEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI NIEMIECKIEJ LEKSYKI. 11 uczniów i uczennic z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku rozwiązywało test leksykalny o tematyce „Der Mensch”. Pięć osób zakwalifikowało się do IV MIĘDZYGIMNAZJALNEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI NIEMIECKIEJ LEKSYKI, który odbędzie się 4.IV.2013r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobryszycach: Ewelina Pomietło (III C PG) Martyna Olszowy (III C PG) Marta Dębczyk (IIIB PG) Adam Wawrzyńczyk (III B PG) Anna Kucharczyk (II C PG). Gratulujemy sukcesów w etapie szkolnym i życzymy sukcesów w etapie powiatowym! Magdalena Lorent.


Konkurs Wielkanocne Inspiracje

Dnia 27 marca 2013 r.w Zespole Szkolno Gimnazjalnym Nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie II edycji MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „WIELKANOCNE INSPIRACJE”.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I b PSP Oliwia Karasek i Nikola Stasińska.
Oliwia Karasek zdobyła I miejsce. Gratulujemy!!!
Uczennice przygotowała do konkursu mgr Ewa Nowicka.


MISTRZOSTWA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

26 marca 2013 r. na sali gimnastycznej ZSG nr 1 w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Wzięły w nich udział 7 zespołów.

Grupa 1

Grupa 2

Mecze

Tabela

Mecze

Tabela

Kodrąb-Lgota Wlk. 4-5

PSP6 R-sko-PSP2 R-sko 7-2

Lgota Wlk.-PSP 2 2-3

Kodrąb-PSP6 1-6

Lgota Wlk.-PSP 6 4-4

PSP2-Kodrąb 2-5

1. PSP6

2. PSP Lgota

3. Kodrąb

4. PSP 2

Gidle-PSP 1 R-sko 1-8

PSP 1-Jedlno 10-3

Jedlno-Gidle 13-0

1. PSP 1

2. PSP Jedlno

3. PSP Gidle

Mecz o 3 miejsce PSP Jedlno - PSP Lgota 1-7 Mecz o 1 miejsce PSP 6 Radomsko - PSP 1 Radomsko 6-1.


Turniej Szkół Gimnazjalnych
Powiatu Radomszczańskiego
o Puchar Prezesa Skry Bełchatów

Faza grupowa: PG 1 - PG 5 (2 : 0) PG 1 - PG Gomunice (1 : 2) PG 1 - PG Kodrąb (2 : 0) W meczu o III miejsce PG 1 - PG Kamieńsk (2 : 0) Wyniki Turnieju Szkół Gimnazjalnych Powiatu Radomszczańskiego o Puchar Prezesa Skry Bełchatów: I miejsce PG Gomunice, II miejsce PG Kobiele Wielkie, III miejsce PG 1 Radomsko. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. W drugiej grupie wystąpiły drużyny: PG Kobiele Wielkie, PG Kamieńsk, PG Dobryszyce, PG 3 Radomsko. Uczniowie PG 1 uczestniczący w turnieju: Katarzyna Zielińska, Dagmara Biernacka, Magdalena Minkowicz, Adam Wawrzyńczyk, Piotr Kłych, Damian Dębski, Jakub Olejnik, Mariusz Grodzicki, Maciej Trzeciak. Opiekun drużyny Dariusz Waloch. Fotografie: Piotr Kowalczyk i Wiktoria Smędziki. Szkoła otrzymała w nagrodę 50 biletów na mecze Skry Bełchatów, koszulki Skry dla uczestników turnieju i pamiątkowy puchar.


III Międzygimnazjalne Sympozjum o bł. Janie Pawle II

12. marca w naszej szkole już po raz trzeci odbyło się sympozjum poświęcone patronowi gimnazjum - bł. Janowi Pawłowi II. W tegorocznej edycji młodzież pochyliła się nad jedynym zagadnieniem: W Roku Wiary o świadectwie mojej osobistej wiary w kontekście postawy bł. Jana Pawła II.


„Rola autorytetu w życiu człowieka”

Czym jest autorytet? Jakie są autorytety wśród młodzieży? Jaki wpływ na Polaków mają osoby uważane za autorytety? Czy mamy kryzys autorytetów? Jaka jest różnica pomiędzy autorytetem a idolem? Nad takimi zagadnieniami zastanawiali się uczniowie radomszczańskich gimnazjów podczas debaty pt. „Rola autorytetu w życiu człowieka” jaka miała miejsce 15 marca 2013 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 5 w Radomsku. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: ZSG nr 1, ZSG nr 2, ZSG nr 4, ZSG nr 5, ZSG nr 7. Naszą szkołę reprezentowały gimnazjalistki z klasy II C: Justyna Kubak, Anna Kucharczyk, Agnieszka Małek.


Zawody w piłce ręcznej

11 marca 2013 roku na sali gimnastycznej ZSG nr 1 odbyły się Mistrzostwa Radomska szkół podstawowych w piłce ręcznej chłopców.  Wyniki meczów:

Grupa I

Grupa II

Mecze:

Tabela

Mecze:

Tabela

PSP 7 - PSP 2 4:7
PSP 2 - PSP 6 2:10
PSP 6 - PSP 7 16:1

1. PSP 6
2. PSP 2
3. PSP 7

PSP 1 - PSP 10 9:1
PSP 10 - PSP 4 8:5
PSP 4 - PSP 1 1:10

1. PSP 1
2. PSP 10
3. PSP 4


Zawody w Piłce Siatkowej w Jedynce

Dnia 5.03.2013r. w ZSG nr1 w Radomsku odbyły się powiatowe zawody w piłkę siatkową dziewcząt. Nasza wspaniała drużyna, dzięki wcześniejszym sukcesom zapewniła sobie udział w tych rozgrywkach. Wszystkie trzy mecze udało nam się wygrać 2:0 i w wielkim stylu zakwalifikowałyśmy się do finału zawodów powiatowych.
Następnego dnia taki sam sukces odnieśli nasi siatkarze, którzy z łatwością pokonali wszystkich swoich przeciwników wygrywając 2:0 z zespołami ze swojej grupy.


Szkolny Konkurs Recytatorski

Pierwszy dzień marca reprezentanci klas 0-III PSP powitali na świetlicy szkolnej, gdzie odbywał się Szkolny Konkurs Recytatorski "Polscy poeci-dzieciom". W tym roku hasłem naczelnym poetyckich zmagań najmłodszych uczniów szkoły były "Podróże małe i duże".


Finały Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej szkół gimnazjalnych chłopców

8 marca 2013 roku w hali sportowej w Gomunicach odbyły się Finały Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej szkół gimnazjalnych chłopców. Wyniki meczów: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Radomsku – Publiczne Gimnazjum w Gomunicach 2-0; Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomsku – Publiczne Gimnazjum w Gomunicach 1-2; Publiczne Gimnazjum nr 1 w Radomsku – Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomsku 1-2
Miejsca: 1. Publiczne Gimnazjum w Gomunicach; 2. Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomsku; 3. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Radomsku.


150. ROCZNICA WYBUCHU
POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863 ROKU

W 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego gimnazjaliści PG nr 1 wzięli udział 22 stycznia br. w grze terenowej, która została zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomsku, Urząd Miasta Radomsko i Muzeum Regionalne w Radomsku. Uczniowie w składzie: Norbert Piasecki, Konrad Olczyk, Weronika Zakrzewska i Marta Rychlewicz pod opieką pana Marka Biesiady zajęli 6 miejsce (w imprezie wzięło udział 9 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Nasi uczniowie podczas gry dzielnie radzili sobie w następujących konkurencjach: strzelanie z pistoletu kulkowego do puszki, udzielanie odpowiedzi na pytania carskiego sędziego, prezentowaniu musztry wojskowej, tłumaczeniu tekstu napisanego w języku rosyjskim , odnajdywanie na Starym Cmentarzu w Radomsku grobów powstańców, nadawanie ilustracjom odpowiednich nazw oraz wykazanie się sprawnością w posługiwaniu się sprzętem strażackim. W ten sposób nasza reprezentacja uczciła bardzo ważną pamięć związaną z rocznicą wybuchu powstania styczniowego.


I MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS LEKSYKALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LEXIK” I SZKOLNY KONKURS LEKSYKALNY
Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LEXIK”

15 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbył się I MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS LEKSYKALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LEXIK”. Wzięło w nim udział 14 uczestników z gimnazjów powiatu radomszczańskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością niemieckiej leksyki w kategoriach: Człowiek, Dom, Szkoła, Podróżowanie i Turystyka, Kalendarz. I miejsce zajęła Karolina Szczukocka, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 7 w Radomsku; II miejsce zajął Kamil Morawiec, uczeń Publicznego Gimnazjum w Kodrębie; III miejsce zajęła Sylwia Morawiec, uczennica Publicznego Gimnazjum w Kodrębie; wyróżnienie otrzymała Natalia Wiśniewska, uczennica Publicznego Gimnazjum w Kietlinie. Dwa dni później.
17.01.2013 r.
, odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Leksykalny z języka niemieckiego „LEXIK”. Również młodzież naszego gimnazjum wykazała się bardzo dobrą znajomością niemieckiego słownictwa. I miejsce zajęła Ewelina Pomietło, uczennica klasy III C PG. II miejsce zajął Adam Wawrzyńczyk, uczeń klasy IIIB PG. III miejsce zajęła Marta Dębczyk, uczennica klasy III B PG. W naszym szkolnym konkursie wzięło udział 17 uczniów i uczennic z klas II i III Gimnazjum.


UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD
ZA EUROPEJSKIE BOMBKI

11 stycznia 2013 roku o godz. 17.00 w biurze poselskim europosła Jacka Saryusz-Wolskiego odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu „Europejska Bombka”. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie Łukasz Domagała i Filip Sękowski.
Uroczystość połączona była z wystawą pokonkursową, podczas której można było zobaczyć ponad 300 bombek nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa Łódzkiego.


„GÓRA GROSZA”

Szkolny Klub PCK oraz „Pomocna Dłoń” dziękują wszystkim uczniom Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku za aktywne wsparcie zbiórki pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA”. Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać kwotę 158,05 zł. Pieniądze te zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które wesprze w tym roku szczególnie małe domy dla dzieci.
Pokazaliście, że jesteście środowiskiem wrażliwym i nie jest Wam obojętny los innych ludzi. Jeszcze raz dziękujemy!
Opiekun SK PCK Jolanta Hofman.
Opiekun „Pomocna Dłoń” Magdalena Lorent.


„Moda na dobre maniery”

Kiedy i w jakich sytuacjach nie powinno używać się telefonu komórkowego? Czy można przeczytać cudzą pocztę mailową jeśli zobaczymy otwartą wiadomość na ekranie komputera? A jak odłożyć sztućce kiedy chcemy zrobić przerwę podczas posiłku? Z takimi sytuacjami mieli do czynienia uczniowie klas piątych podczas konkursu „Moda na dobre maniery” zorganizowanego 17.12.12 r. przez nauczycieli bibliotekarzy p. A. Nowicką-Grzędę i p. E. Dudę-Fajkowską.
Jury, p. A. Biedrzycka, p. M. Dobielska i p. U. Retyk, bacznie przyglądało się całej rywalizacji. Dodatkowe punkty dla swoich klas zdobywali wychowawcy p. A. Gadek i p. A. Skórka-Nowicka. Laur zwycięzca zdobyła kl. V b, którą reprezentowali: K. Martela, M. Gołdon, D. Michalski. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z kl. V a w składzie: A. Chybalska, N. Dobielska, M. Grobelniak. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z kl. V a w składzie: A. Chybalska, N. Dobielska, M. Grobelniak.
Wszyscy uczniowie klas piątych w nagrodę, już w styczniu 2013 r., wezmą udział w łyżwiarskim szaleństwie, które umożliwi nasz sponsor Lodowisko Miejskie w Bełchatowie, bardzo gorąco dziękujemy.


Świąteczne Konkursy

Konkurs Ozdób Bożonarodzeniowych – brało w nim udział 83 osoby. W kategorii szkoła podstawowa nagrody zdobyli: I miejsce – Karolina Witkowska kl. VI b, II miejsce – Jakub Kwiecień kl. IV a, III miejsce – Adam Wróbel kl. V a; w kategorii gimnazjum: I miejsce - Sandra Perak kl. I B, II miejsce – Michalina Błaszczyk kl. II A, III miejsce – Mateusz Ociepa kl. II A.
Konkurs Kolęd i Piosenek o Tematyce Bożonarodzeniowej w Języku Angielskim
– brało w nim udział 20 osób. W kategorii szkoła podstawowa nagrodzeni zostali: I miejsce – Alina Chybalska, II miejsce – Martyna Morawska klasa VI b, III miejsce – Michał Wyżnikiewicz. W kategorii gimnazjum: I miejsce – Karolina Klekowska, II miejsce – Martyna Kmieć – I A, III miejsce – Karolina Weronika Stępień kl. I A.


„Europejska Bombka”

W grudniu 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Europejska Bombka”. Organizatorem konkursu było biuro poselskie dr Jacka Saryusz – Wolskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego. Konkurs adresowany był do uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i woj. łódzkiego.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie: Łukasz Domagała z kl. IIIA PG i Filip Sękowski z kl. IB PG. Łukasz zajął III miejsce, a Filip otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!!!
Wszystkie prace konkursowe będzie można zobaczyć na wystawie zorganizowanej w biurze poselskim oposła Jacka Saryusz-Wolskiego, przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 9 w Łodzi (III p.). Wystawa będzie czynna w dniach 7 -13 stycznia 2013 r. w godz. 10.00-16.00.


SZKOLNY KONKURS O PATRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 BOLESŁAWIE CHROBRYM

24 października 2012 r. odbył się szkolny konkurs historyczny o patronie szkoły Bolesławie Chrobrym. Mogli w nim wziąć udział uczniowie klas IV-VI. Turniej został zorganizowany w ramach szkolnych obchodów 30. rocznicy utworzenia  Szkoły Podstawowej nr 1. Wręczenie nagród uczniom nastąpi podczas głównych obchodów jubileuszu - 23 listopada 2012. Konkurs zorganizowali: pan Marek Biesiada, pani Ewa Nowicka i pani Joanna Szczukocka. Szczególnie składamy podziękowania Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi oraz Regionalnemu Centrum Informacji Europejskiej w Łodzi, który ufundował nagrody w konkursie oraz dla pani Ewy Nowickiej, która pomogła pozyskać główne wygrane dla zwycięzców.


Mistrzostwa Powiatu w Sztafetach Pływackich

W dniu 23.10.2012 r odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetach Pływackich. Nasza szkoła wystartowała we wszystkich kategoriach. Wyniki zawodów: W kategorii PSP dziewczęta na dystansie 8 x 25 m stylem dowolnym zajęliśmy II miejsce. W kategorii PSP chłopcy na dystansie 8 x 25 m stylem dowolnym zajęliśmy II miejsce. W kategorii PG dziewczęta na dystansie 10 x 25 m stylem dowolnym zajęliśmy III miejsce. W kategorii PG chłopcy na dystansie 10 x 25 m stylem dowolnym zajęliśmy II miejsce. Dziewczęta i chłopcy z PSP oraz chłopcy z PG zakwalifikowali się na Mistrzostwa rejonu, które odbędą się 13.11.2012 r na pływalni w Radomsku. Zawody we wszystkich kategoriach wygrała PSP nr 6 i PG nr 5.


Drukuj stronę

     

autor strony internetowej: Marek Biesiada, email: biesiadam78@o2.pl