piątek, 9 listopada 2012

Rok Janusza Korczaka

Rok 2012 został ogłoszony rokiem Janusza Korczaka. P. Anna Nowicka-Grzęda i Elżbieta Duda-Fajkowska postanowiły więc przybliżyć tę postać uczniom klas 0-III PSP nr 1 organizując w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych imprezę czytelniczą ph. „Pan Doktor z ulicy Krochmalnej”. Podczas spotkań, odbywających się w dniach 22-26 X 2012 r., uczennice kl. III a: Ola Drzewowska, Olga Kipigroch i Maja Kucharska odegrały krótkie przedstawienie poświęcone doktorowi Korczakowi, a zaproszeni goście czytali fragmenty książki Beaty Ostrowickiej „Jest taka historia opowieść o Januszu Korczaku” oraz rozmawiali z uczniami na temat szacunku, uczciwości i sprawiedliwości. Bibliotekarze opowiadali o zasadach panujących w Domu Sierot prowadzonym przez doktora Korczaka. W akcję włączyli się nauczyciele: p. dyrektor Agnieszka Biedrzycka, p. Krystyna Bracka, p. Jolanta Bukowska, p. Milena Dobielska, p. Anna Huber, p. Urszula Retyk, p. Anna Skórka-Nowicka, p. Bożena Wieloch.

Imprezie towarzyszyła wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi, jego życiu i twórczości.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji, bo przecież "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."