Wstecz »

poniedziałek, 3 czerwca 2013. Autor: Barbara Gnoińska

Projekty zakończone

W środę 29 maja odbyła się prezentacja trzech projektów edukacyjnych zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym przez uczniów klas drugich naszego gimnazjum: Historia Radomska na wesoło (opiekun projektu - p. Grażyna Skupińska), Pierwsza pomoc – Kto? Komu? Kiedy? Jak? (opiekun projektu - p. Grzegorz Beza), Zagrożenia wynikające ze znaków i symboli satanistycznych (opiekun projektu - ks. Dariusz Kuśmierek). Ponad miesiąc wcześniej, 4 kwietnia, zaprezentowano projekty: Multimedialna kronika szkoły (opiekun projektu - p. Marek Biesiada), Tajemnice mózgu i pamięci (opiekun projektu - p. Anna Skórka-Nowicka), Perfekcyjna sala lekcyjna (opiekun projektu - p. Małgorzata Rudzka).

W tym roku wszystkie prezentacje odbyły się w sali gimnastycznej, a uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielami. Formy prezentacji były różnorodne.

Bardzo interesującą prezentację przedstawili uczniowie realizujący projekt pod kierunkiem p. Grażyny Skupińskiej. Pokazali wszystkim spektakl pt. Historia Radomska na wesoło przygotowany na podstawie własnego scenariusza. A scenariusz stworzyli na podstawie samodzielnie zebranych i opracowanych wiadomości o przeszłości naszego miasta. Dla oglądających była to i wspaniała zabawa, i lekcja historii jednocześnie.

Tegoroczne projekty to już przeszłość, ale na pewno zostaną w pamięci ich realizatorów jako ciekawe doświadczenie, a efekty tych projektów mogą być wykorzystywane w przyszłości przez naszą społeczność szkolną. Pewnie nie raz zajrzymy do multimedialnej kroniki szkoły albo sięgniemy na zajęciach biologii po makietę ilustrującą budowę mózgu człowieka. Na pewno warto by też zastanowić się nad wynikami ankiet na temat stanu wiedzy uczniów o udzielaniu pierwszej pomocy czy o zagrożeniach wynikających ze znaków i symboli satanistycznych. A może kiedyś powstanie w naszej szkole perfekcyjna sala lekcyjna według projektu uczniów klasy II C?