piątek, 05 kwietnia 2013

Jak zachować klasę w każdej sytuacji?

Wzajemne poszanowanie i kultura ułatwiają nam relacje a co za tym idzie i codzienne życie. Bardzo ważną sprawą jest uczenie ludzi od najmłodszych lat, aby żyli kulturalnie i w przyjaźni z dobrymi manierami. Propagowaniu zasad savoir-vivre’u służy konkurs organizowany w naszej szkole przez nauczycieli bibliotekarzy. Za nami kolejna już edycja Mody na dobre maniery. Konkurs jest adresowany do uczniów klas pierwszych Gimnazjum. W kulturalne szranki stanęli 3 kwietnia 2013 r. uczniowie klas: Ia, Ib i Ic. Reprezentowali ich : Barbara Ciosk, Natalia Lewandowska, Artur Merta (klasa Ia), Marta Mucha, Jakub Frankowski, Hubert Kaczmarek (klasa Ib), Sylwia Cichuta, Natalia Jurek, Miłosz Nowakowski (klasa Ic).
Drużyny zmierzyły się z wieloma konkurencjami, jedna z nich polegała na ocenieniu poprawności językowej różnorodnych wypowiedzeń i wyłonieniu błędów językowych. I tutaj nasza młodzież poradziła sobie doskonale, co świadczy o tym, że z językiem ojczystym są za pan brat. Trochę gorzej było z kosztowaniem owocu kiwi. Co niektórzy próbowali zmierzyć się z nim za pomocą widelca! Pełna rehabilitacja nastąpiła przy wykazywaniu się wiedzą z zakresy netykiety. Nasi uczniowie udowodnili, że nieobce są im zasady kulturalnego surfowania w sieci.
Jury (w składzie: p. dyr. Agnieszka Biedrzycka, p. Milena Dobielska, p.Urszula Retyk)miało trudny orzech do zgryzienia, dopiero ostatnie minuty konkursu wyłoniły zwycięską drużynę. Zachować klasę w każdej sytuacji potraf klasa Ia – zwycięska drużyna. Miejsce II zajęli w konkursie uczniowie klasy Ib, natomiast III uczniowie klasy Ic.
Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na temat zasad savoir- vivre’u zaowocuje w przyszłości. Bowiem w kulturalnym społeczeństwie żyje się nam wszystkim lepiej.