sobota, 02 marca 2013. Autor: Milena Dobielska

Szkolny Konkurs Recytatorski

Pierwszy dzień marca reprezentanci klas 0-III PSP powitali na świetlicy szkolnej, gdzie odbywał się Szkolny Konkurs Recytatorski "Polscy poeci-dzieciom". W tym roku hasłem naczelnym poetyckich zmagań najmłodszych uczniów szkoły były "Podróże małe i duże".
Uczestnicy konkursu zaprezentowali wiersze popularnych polskich poetów: J. Tuwima, J. Brzechwy, A. Frączek, D. Gellner, Z. Miszczaka, R. M. Grońskiego i K. Skrzyniarz. Pięknej recytacji towarzyszyła żywa gestykulacja oraz stosowny do repertuaru strój i rekwizyty.
Jurorki - panie - Anna Nowicka-Grzęda, Marzena Lora i Urszula Retyk po burzliwej dyskusji przyznały nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy 0 - I PSP
I miejsce - Małgorzata Matusiak (kl.0)
II miejsce - Julia Rychlica (kl. I a)
III miejsce - Agata Gładysz (kl. 0)
Klasy II-III PSP
I miejsce - Aleksandra Drzewowska (kl. III a)
II miejsce - Aleksandra Wideryńska (kl. III b)
III miejsce - Mikołaj Hofman (kl. II c)
Wyróżnienia otrzymali: Jakub Klimczyk (Ia), Maja Łacisz (Ib), Nikola Stasińska (Ib), Julia Kowalczyk (IIa), Olga Gaik (IIa), Otylia Sikorska (IIb), Kacper Pietras (IIb), Mikołaj Bajon (IIb), Natalia Brzozowska (IIc), Maja Kucharska (IIIa) i Alicja Wideryńska (IIIb).
Cztery laureatki konkursu będą reprezentowały szkołę podczas Miedzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Humor w poezji dziecięcej" 15 marca 2013r. w PSP nr 8 w Radomsku. Organizatorki - B. Nowak, M. Lora i M. Dobielska serdecznie dziękują wychowawcom klas nauczania zintegrowanego, paniom: A. Kaliszyk, K. Karkoszce, I. Adamek, W. Ruszkiewicz , A. Pawelec , M. Litwińskiej i J. Drozdek oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.