czwartek, 16 maja 2013. Autorzy: Magdalena Lorent

Tydzień Języka Niemieckiego

W ramach Tygodnia Języka Niemieckiego obchodzonego w naszej szkole odbyły się m.in. takie konkursy jak:
1) IV Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej (o tym konkursie pisaliśmy 15 maja 2013 r.)
2) Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Plakat o Krajach Niemieckojęzycznych,
3) jak również Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas III PG.

Oto wyniki Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszy Plakat o Krajach Niemieckojęzycznych:

I miejsce Martyna Olszowy (klasa IIIC PG)
Aleksandra Bociańska (klasa IIIB PG)
II miejsce Weronika Małecka (klasa IIIA PG)
Magdalena Minkowicz ( klasa IIIC PG)
III miejsce Kaja Koper (klasa IIIB PG)
Jakub Kotlicki (klasa VI A PSP)

Z kolei 15 maja 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas III PG, który przybrał formę quizu. Wszyscy reprezentanci klas III PG wykazali się bardzo dobrą znajomością faktów z geografii, historii, literatury i muzyki krajów niemieckojęzycznych.

I miejsce zajęła drużyna klasy IIIB PG
II miejsce zajęła drużyna klasy IIIA PG
III miejsce drużyna klasy IIIC PG.

W ramach obchodów Tygodnia Języka Niemieckiego gimnazjaliści obejrzeli film pt. „Noc w galerii”, który w humorystyczny sposób pokazuje stosunki polsko-niemieckie na przestrzeni wieków.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.