Menu górne

Imieniny  W lipcu odbędą się:  Imieniny  Wakacje :)
menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolneFestiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

FilmyMiędzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech CzasówModa na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj
 Media szkolne

Media szkolneNasze filmy na YOUTUBEGazetka Jedyneczka


 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymiPROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIAFundacja
Dziewczynka z ZapałkamiWspółpraca
ze środowiskiem lokalnym
menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzneBiuletyn
Informacji Publicznej
Stowarzyszenie
Teatr ŹródłoZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERYProgram Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family MattersOFICJALNA
STRONA MIASTA
 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

19243

osób

 Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1 w Radomsku

Strona główna »

Rok szkolny 2011/2012

czwartek, 28 czerwca 2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

czwartek, 28 czerwca 2012

Miasteczko drogowe
na sali gimnastycznej

Przed zakończeniem roku szkolnego dzieciom z oddziału przedszkolnego (wych. B. Nowak), klasy II (wych. J. Drozdek) i klas III (wych. K karkoszka i M. Lora) przypomniane zostały przepisy ruchu drogowego przez Panów Policjantów z KPP w Radomsku. Zajęcia zostały zorganizowane w sali gimnastyzcnej z użyciewm "miasteczka drogowego" wypożyczonego z Urzędu Miasta Radomsko.

Bożena Nowak

czwartek, 28 czerwca 2012

WYCIECZKA
ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
DO STRAŻY POŻARNEJ W RADOMSKU

Dzieci z Oddziału przedszkolnego odwiedziły Strażaków z KPPSP w Radomsku w celu poznania ich pracy, zaznajomienia sie ze sprzętem strażackim.

Bożena Nowak

środa, 27 czerwca 2012

WYCIECZKA
DO ZAKOPANEGO I KRAKOWA

W dniach 13- 14- 15 czerwca 2012r klasa III C PSP wspólnie z klasą IIB z ZSG nr7, wyjechała na wycieczkę do Zakopanego i Krakowa.

Celem wycieczki było poznanie Zakopanego, jego malowniczej architektury, zabytków kultury, góralskiego folkloru oraz środowiska przyrodniczego Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Więcej informacji

Marzena Lora

środa, 27 czerwca 2012

Najlepsi uczniowie PSP1 i PG1

z wizytą w Urzędzie Miasta

Album zdjęć

Fotografie - źródło: http://radomsko.naszemiasto.pl

26 czerwca 2012 r. w Urzędzie Miasta Radomsko przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Gębicz, Zastępca Prezydenta Wioletta Pal oraz przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Andrzej Kucharski wręczyli listy gratulacyjne najlepszym uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W Publicznej Szkolne Podstawowej nr 1 najlepszy wynik uzyskała uczennica klasa VI a - Barbara Ciosk, natomiast z egzaminu gimnazjalnego w Publicznym Gimnazjum nr 1 uczennica klasy III B Karolina Ziemba. Naszym uczennicom podczas uroczystości towarzyszyli rodzice oraz dyrektor ZSG nr 1 w Radomsku pan Marek Sobczyk.

czwartek, 21 czerwca 2012

Wyniki egzaminów gimnazjalnych

W dniach od 24 do 26 kwietnia 2012 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku przystąpili do egzaminu, który miał sprawdzić ich wiedzę i umiejętności jakie zdobyli w latach 2009-2012. Nasi gimnazjaliści oprócz egzaminu z matematyki uzyskali wyniki wyższe niż z średniej krajowej. Gratulujemy wspaniałych rezultatów.

Zobacz wyniki

czwartek, 21 czerwca 2012

Z wizytą w Domu Poezji i nie tylko!
Wycieczka klasy II C PG nr 1

Żyje się tylko chwilę
a czas -
jest przezroczystą perlą
wypełnioną oddechem

To cytat z jednego z wierszy współczesnej poetki polskiej, Haliny Poświatowskiej. Helena Myga, bo tak brzmi właściwe nazwisko pisarki, urodziła się w Częstochowie i tutaj zamieszkiwała przez wiele lat swego życia. Ta wybitna poetka została ciężko doświadczona przez los.

Więcej informacji

Bożena Wieloch

wtorek, 19 czerwca 2012

Wyniki ewaluacji zewnętrznej

w ZSG nr 1 w Radomsku

W dniach 23-28 maja 2012 roku odbyła się w szkole ewaluacja zewnętrzna przeprowadzona przez Kuratorium Łódzkie Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawiamy Państwu wyniki przeprowadzonej ewaluacji.

Kliknij i zobacz wyniki

wtorek, 19 czerwca 2012

KIERMASZ UŻYWANYCH
PODRĘCZNIKÓW

26 czerwca (wtorek) i 27 czerwca (środa) 2012 roku, na pierwszym piętrze budynku szkoły w godzinach od 9.00 do 14.00 obędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane zakupem lub sprzedażą podręczników.

poniedziałek, 18 czerwca 2012

BIEGI NA ORIENTACJĘ

Dnia 15.06.2012 r. uczniowie klas: II A i II B PG 1 uczestniczyli w biegach na orientację. Biegi odbyły się na terenie Ośrodka Harcerskiego „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Podczas zajęć terenowych uczniowie doskonalili umiejętności posługiwania się mapa topograficzną w terenie. Po ukończonym biegu ci, którym starczyło sił grali w piłkę nożna i kibicowali. Zajęcia zakończyły się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Barbara Eksterowicz, p. Joanna Szczukocka oraz p. Ewa Nowicka.

Ewa Nowicka

sobota, 16 czerwca 2012

II miejsce Mileny Rochowskiej w turnieju
tenisa ziemnego o Puchar Dyrektora MOSiR

8 czerwca na kortach ziemnych przy krytej pływalni rozegrano turniej tenisa dla dzieci o Puchar Dyrektora MOSiR. Do rywalizacji zgłosiło się siedmiu zawodników w wieku od 10 do 14 lat. Mecze rozegrano system „każdy z każdym”, a o wygranej zadecydowała największa liczba zwycięstw.

II miejsce zajęła Milena Rochowska uczennica klasy VI a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. IV miejsce zajęła Karolina Stępień, także uczennica klasy VI a PSP nr 1. Gratulujemy.

Organizatorem Organizatorem zawodów był radomszczański MOSiR.

Źródło informacji: Między stronami, 14 czerwca 2012, nr 14, s. 23.

sobota, 16 czerwca 2012

Multimedialna historia
Jana Pawła II

1 czerwca na stronie internetowej szkoły zostały umieszczone trzy prezentacje, które zostały wykonane przez czterech uczniów klas II C PG1 w ramach projektu edukacyjnego realizowanego pod opieką pani Bożena Wieloch.

Trzy uczennice klasy III B PG1 (Aleksandra Junsukhon, Maria Sobańska i Anna Umańska) postanowiły wykorzystać treści zawarte w prezentacjach i nagrać do nich głos. Dzisiaj prezentujemy efekty ich pracy, które na stałe znajdą miejsce na stronie internetowej szkoły.

1. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

2. Jan Paweł II naszym wzorem

3. Jan Paweł II -” Dzieci są nadzieją”

czwartek, 14 czerwca 2012

24 numer gazetki szkolnej JEDYNECZKA

POBIERZ NR 24

W najnowszym numerze gazetki JEDYNECZKA znajdziecie m.in.: wierszyk "Wakacje" oraz "Wakacyjne rady". Relacje z Dnia Patrona w PSP1, wiosennych konkursów, festynu rodzinnego, Dnia Ziemi, występu iluzjonisty, a także fotografie przedstawiające prace plastyczne o Bolesławie Chrobrym.

Gazetka szkolna JEDYNECZKA (kwartalnik) redagowana jest przez nauczyciela oddziału przedszkolnego - Bożenę Nowak. Zawiera ona ciekawostki z życia szkoły podstawowej; jej "redaktorami" są również uczniowie - wykonują prace plastyczne, które można znaleźć na str. gazetki.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego numeru JEDYNECZKI.

czwartek, 14 czerwca 2012

Wycieczka
do Telewizji Polskiej
i do Muzeum Fryderyka Chopina
w Żelazowej Woli

W dniu 30 maja 2012 r. 47 uczniów z klas: 4a, 5c PSP oraz III B i I A PG brało udział w wycieczce szkolnej do Warszawy i Żelazowej Woli.

Więcej informacji

środa, 13 czerwca 2012

III miejsce
Żanety Koprowskiej
uczennicy klasy III B PG1

w Międzygimnazjalnym Konkursie Fizycznym "FIZYKA WOKÓŁ NAS", który miał miejsce 1 lutego 2012 roku w Publicznym Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Gomunicach. Opiekunem uczennicy była pani Aneta Barańska - nauczyciela fizyki w PG1.

środa, 13 czerwca 2012

Dzień Matki i Ojca
w oddziale przedszkolnym

Dzieci z oddziału przedszkolnego wyraziły swoje uczucia do rodziców w wierszach i piosenkach oraz umiejętnościach artystycznych, które zaprezentowały na uroczystości przygotowanej na okoliczność Dnia Matki i Dnia Ojca.

środa, 13 czerwca 2012

Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego
do punktu leśnego w Kodrębie
dnia 12.06.2012.

wtorek, 12 czerwca 2012

Jedynka
kibicuje białoczerwonym

niedziela, 10 czerwca 2012

III MIEJSCE PG1
W MISTRZOSTWACH PŁYWACKICH

Fot. z Tygodnika "Między Stronami", nr 13 z dnia 6 czerwca 2012 roku, s. 15

29 maja 2012 roku na pływalni MOSiR dokończone zostały XXIII mistrzostwa Radomska w pływaniu o Puchar WOPR 2012. W zawodach startowali uczniowie szkół gimnazjalnych. W klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 zajęli III miejsce.

środa, 6 czerwca 2012 

SZKOLNY KONKURS
PIOSENKI NIEMIECKIEJ

6 czerwca 2012 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 odbył się SZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ. Został on zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego: panią Magdę Lorent. Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Agnieszka Politańska, pani Małgorzata Kaczmarczyk oraz pani Edyta Sykuła. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach szkolnych. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 miejsce 1 zajęła Weronika Oziębała (klasa V a), 2 miejsce Karolina Kopiecka (klasa V b), natomiast miejsce 3 Karolina Klekowska (klasa VI a). W Publicznym Gimnazjum nr 1 miejsce 1 zajęła Maria Sobańska (klasa III B, 2 miejsce Marlena Bobrowska (klasa I C), 3 miejsce Urszula Grzybek (klasa II C).

środa, 6 czerwca 2012

Zakratkowana rozrywka

6 czerwca 2012 roku w 13 numerze bezpłatnego tygodnika „Między stronami”, ukazał się artykuł pt. Zakratkowana rozrywka. Został on napisany przez cztery uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku: Ewelinę Łuczyńską, Joannę Łuczyńską, Paulinę Leszczyńską, Paulinę Żelazną (klasa III C PG1) podczas XII Międzygimnazjalnej Grze Terenowej „Ziemia radomszczańska naszą małą ojczyzną”. Jedna z konkurencji polegała na napisaniu artykułu o jednym z atrakcyjnych miejsc w Radomsku, który można polecić do zwiedzania. Dziennikarzom najbardziej spodobała się praca naszych gimnazjalistek i w ten sposób został on opublikowany w ich gazecie. Artykuł możecie przeczytać na stronie 8.

W tym numerze w „Między stronami” można także znaleźć artykuł Karoliny Turowskiej „Rodzinne świętowanie” (strona 6), w którym przedstawiona została relacja z festynu rodzinnego w Jedynce.

http://www.miedzystronami.com/

poniedziałek, 4 czerwca 2012

Rajd
po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

W dniach 16-18.05.2012r. odbył się rajd pieszy po Jurze Krakowsko-Częstochwskiej. Naszymi opiekunami byli p. Agnieszka Biedrzycka, p. Dariusz Waloch oraz p. Grzegorz Beza.

Więcej informacji

Prezentacja multimedialna z przebiegu rajdu

Wiktoria Smędzik

poniedziałek, 4 czerwca 2012

II miejsce Łukasza Berdowskiego
w Konkursie RCIE

31 maja 2012 o godzinie 12:00, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku Łukasz Berdowski (klasa III A) odebrał w siedzibie Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Łodzi nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie "Starzeć się aktywnie to znaczy...". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

http://www.rcie.lodz.pl/?s=tematyczne&t=starzec

Ewa Nowicka

sobota, 2 czerwca 2012

Wiosenny Festyn
2 czerwca 2012 roku

piątek, 1 czerwca 2012

Jan Paweł II
jako wzór do naśladowania

pod takim hasłem był realizowany jest projekt edukacyjny, nad którym opiekę sprawowała pani Bożena Wieloch. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić trzy prezentacje multimedialne, które zostały wykonane przez gimnazjalistów realizujących projekt. Zapraszamy do ich obejrzenia. Zostały one umieszczone poniżej.

1. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

2. Jan Paweł II naszym wzorem

3. Jan Paweł II -” Dzieci są nadzieją”

czwartek, 31 maja 2012

Konkurs Literacki „Jan Paweł II
papież wszech czasów” rozstrzygnięty!

Jan Paweł II - człowiek modlitwy to hasło, które przyświecało X edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Literackiego. Jest on wpisany na stałe w życie Publicznego Gimnazjum nr 1. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 29 maja 2012 roku. Do literackich potyczek przystąpili uczniowie z gimnazjów naszego miasta ( PG nr 1, PG nr 2, PG nr 4 i PG nr 6). Należy przypomnieć, iż organizatorem konkursu jest nasza szkoła. To jeden z jej wkładów w kultywowanie tradycji papieskiej i popularyzowanie nauczania Jana Pawła II.

Więcej informacji

Bożena Wieloch

czwartek, 31 maja 2012

XII Międzygimnazjalna Gra Terenowa
„ZIEMIA RADOMSZCZAŃSKA NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ”

31 maja 2012 r. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Radomsku zajęło I miejsce w XII Międzygimnazjalnej Grze Terenowej „ZIEMIA RADOMSZCZAŃSKA NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ”. Zwycięstwo odniosła drużyna w składzie: Joanna Łuczyńska, Ewelina Łuczyńska, Paulina Leszczyńska, Paulina Żelazna. Opiekunem zespołu był pan Marek Biesiada. Imprezę zorganizowało Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomsku i uczestniczyło w niej 5 gimnazjów.

Nasze gimnazjalistki odniosły całkowite i pewne zwycięstwo. Jednak dziewczynom ze wszystkich ośmiu konkurencji najbardziej spodobało się zwycięstwo w ostatniej. Musiały one napisać w redakcji radomszczańskiej gazety „Między Stronami” artykuł, w którym miały przedstawić jedno atrakcyjne miejsce w naszym mieście oraz zachęcić do jego zwiedzania. Nagrodą tutaj było przyznanie prawa do opublikowania pracy uczniów na łamach gazety. Artykuł dziewczyn ukaże się w „MS” 6 czerwca 2012 r. Gorąco zapraszamy do jego przeczytania.

Więcej informacji

środa, 30 maja 2012

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym
"Jestem znawcą przyrody”

25 kwietnia 2012 roku przedstawiciele klas V PSP pod opieką p. Bożeny Miądowicz wzięli udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym ,,Jestem znawcą przyrody” zorganizowanym przez nauczycieli przyrody ZSG nr 7 w Radomsku z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Konkurs odbył się na terenie Nadleśnictwa Kodrąb. Celem konkursu było propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie zainteresowań problematyką ochrony przyrody oraz pogłębianie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej.

Drużyna w składzie: Magda Kmieć, Karolina Kopiecka, Karolina Witkowska, Wiktoria Siwecka i Milena Dygudaj uczestniczyła w rozwiązywaniu zadań teoretycznych i praktycznych dotyczących wiadomości o roślinach i zwierzętach leśnych, zależnościach miedzy nimi, znaczeniu lasu oraz formach jego ochrony. Oceniane były również prace plastyczne – plakaty na temat "Las miejscem życia zwierząt”.

Bożena Miądowicz

poniedziałek, 28 maja 2012

DYPLOM DLA ŁUKASZA BERDOWSKIEGO

Z okazji XIII RADOMSZCZAŃSKICH DNI RODZINY, które odbywały się w tym roku pod hasłem: Rodzina: praca, świętowanie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej dnia 22 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla młodzieży. Na konkurs wpłynęło 30 prac uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w których mieli okazję podzielić się swoimi przemyśleniami i uwagami na temat rodziny.
Nagrody wręczali laureatom ks. abp dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski i Prezydent Miasta Radomsko Anna Milczanowska. Zdobywcą I nagrody został uczeń naszej szkoły Łukasz Berdowski z klasy IIIa zgłoszony przez p. Annę Huber.
Łukasz wybrał temat: „W każdym istnieniu dziecka wpisane jest życie dwojga ludzi, nie do wymazania na całe życie” Phil Bosmans. Słowa pisarza uczyń mottem przemyśleń o wpływie domu rodzinnego na osobowość i życie człowieka. W swoim eseju zawarł wiele interesujących spostrzeżeń na temat tego, jaki ślad w dziecku pozostawiają rodzice, popierając je przede wszystkim własnymi doświadczeniami. Pobudzają do refleksji słowa, którymi kończy swoją pracę: „To jacy jesteśmy lub jacy będziemy w przyszłości, zależy od tego, jak żyją nasi rodzice, czy są dla nas wzorcami.

niedziela, 27 maja 2012

Wycieczka do Hula Kula

W dniu 23 maja 2012 r. Klasa IV b ze swoją wychowawczynią p. Anną Skórką -Nowicką i nauczycielami opiekunami p. Magdą Zastawną i p. Magdą Dąbrowską przebywała w Hula- Kula w Rędzinach . W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Dziecka jak na dzieci przystało bawiliśmy się w Dziecięcym Raju a potem współzawodniczyliśmy na kręgielni .

Uciechom nie było końca .Towarzyszyły nam dobre humory ,smaczne przekąski i pizza z pieca !

Panie animatorki ani na chwilę nie zaprzestały motywować nas do zabawy .Szkoda, że tylko jeden dzień .Ale pocieszamy się , że za miesiąc wakacje !!

poniedziałek, 21 maja 2012

„MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO”

23 kwietnia 2012 uczniowie klas II a i III a PSP nr 1 pod opieką wychowawców: p. Małgorzaty Litwińskiej oraz p. Anny Kaliszyk, spotkali się z przedstawicielami Policji, aby utrwalić zasady ruchu drogowego. Poprzez ćwiczenia praktyczne na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, udostępnionym przez Urząd Miasta Radomska, przypomnieli kodeks ruchu drogowego obowiązujący pieszego, rowerzystę i kierowcę samochodu. Uczniowie , pod bacznym okiem policjantów, korzystali z mini znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, mat gumowych, imitujących asfalt, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa na drodze uczniów naszej szkoły.

Małgorzata Litwińska

wtorek, 15 maja 2012

Świetlicowe Potyczki

Dnia 15.05.2012 r. nasi uczniowie wzięli udział w VIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „Świetlicowe Potyczki” dla wychowanków świetlic szkolnych, który odbył się w ZSG nr 7
w Radomsku. Hasłem przewodnim konkursu było „Euro 2012”.

Naszą świetlicę reprezentowali uczniowie kl. III a PSP 1: Szymon Dygudaj, Andrzej Siarka, Jakub Rozpędek oraz uczniowie kl. IV a PSP 1 : Mateusz Antoński, Jakub Błasiak, Radek Lewandowski.

Nasi uczniowie zdobyli I miejsce. Gratulujemy!!!

Ewa Nowicka

poniedziałek, 14 maja 2012

W poszukiwaniu piękna
przyrody ojczystej
i poznawania historii Podkarpacia

Wraz z Biurem Turystycznym Ogończyk wychowawczyni klasy IV b
pani mgr Anna Skórka-Nowicka
zorganizowała w dniach 07.05 – 09.05. 2012 r. wycieczkę autokarową do Zakopanego i w Pieniny.

Więcej informacji...

piątek, 11 maja 2012

Gazeta Jedyneczka

Gazetka szkolna JEDYNECZKA (kwartalnik) redagowana jest przez nauczyciela oddziału przedszkolnego - Bożenę Nowak. Zawiera ona ciekawostki z życia szkoły podstawowej; jej "redaktorami" są również uczniowie - wykonują prace plastyczne, które można znaleźć na str. gazetki. Każdy numer czasopisma znajduje się w bibliotece szkolnej. Kilkadziesiąt sztuk rozprowadzanych jest wśród uczniów klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Bożena Nowak

środa, 9 maja 2012

Certyfikat
dla Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1
w Radomsku

Certyfikat uczestnictwa dla Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku w Powiatowych Obchodach Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca Zorganizowanego 8 maja 2012 roku przez Oddział Rejonowy PCK w Radomsku.

Więcej informacji...

Jolanta Hofman

środa, 9 maja 2012

Dzień Ziemi
w klasach 0-III PSP1

19 kwietnia 2012 r. klasa III b wraz z nauczycielami K. Karkoszką i M. Siarką, brała udział w VIII Radomszczańskich Obchodach Dnia Ziemi – „Dobra energia dla wszystkich”, zorganizowanego dla radomszczańskich szkól podstawowych pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego przez ZSD i OŚ.

Więcej informacji...

Katarzyna Karkoszka

 »» 8 ««

wtorek, 8 maja 2012

Wycieczka do Uniejowa

Dnia 8 maja 2012 roku do Uniejowa przybyła wycieczka składająca się z uczniów klas I B, I C, III B PG1 oraz V a PSP1. Na terenie ośrodka „Termy Uniejów” w Kasztelu Rycerskim uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat średniowiecznych obyczajów połączona z prezentacją ubiorów z okresu XIV – XV w. Następnie kanonier zapoznał uczestników z historią uzbrojenia zaczepnego oraz z zasadami funkcjonowania broni czarnoprochowej z pokazem interaktywnym. Później grupa została podzielona na 2 drużyny i rozpoczęła trening na tzw. machinie rycerskiej trening łuczniczy trening rzutu włócznią. Po odbyciu treningu z bronią rycerską uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali wystawę: Średniowieczne narzędzia tortur. Na koniec organizatorzy zorganizowali dla uczestników wycieczki ognisko, na którym uczniowie i opiekunowie sami smażyli kiełbaski.

Opiekunami wycieczki byli: pan Marek Biesiada, pani Małgorzata Rudzka, pani Justyna Jakubowska, pani Elżbieta Duda-Fajkowska.

wtorek, 8 maja 2012

Wycieczka do Centrum Kopernika

Dnia 24.04.2012 roku , klasa II b wych. Joanna Drozdek i III b wych . Katarzyna Karkoszka, wyjechały na wycieczkę do Warszawy.
Celem wycieczki było zwiedzenie nowoczesnego planetarium. „Niebo Kopernika”, pokaz gwiezdnego nieba, oraz film „Ziemia , Księżyc i Słońce ”. Następnym punktem programu było poznanie Centrum Nauki Kopernik – 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach . Zaawansowane technologie i multimedia, a także proste rozwiązania , często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat , pozwoliły poszerzyć wiedzę i zrozumieć niezrozumiałe dotychczas dzieciom prawa naukowe. Zwiedzający mogli samodzielnie prowadzić doświadczenia na interaktywnych wystawach. Dzieci zwiedziły galerie : „Człowiek i środowisko” , „Świat w ruchu ”, „Korzenie Cywilizacji” i „Strefa światła ”. Wycieczka zakończyła się spacerem po Starym Mieście . Dzieci wróciły do domu przepełnione niezliczoną ilością wrażeń .

Katarzyna Karkoszka

poniedziałek, 7 maja 2012

Akademia z okazji rocznicy
uchwalenia Konstytucji 3 Maja
w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku

7 maja 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Publicznym Gimnazjum nr 1 odbyły się akademie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji. W klasach 0-III PSP 1 spektakl przygotowała pani Joanna Drozdek, natomiast montaż słowno-muzyczny dla klas IV-VI PSP1 i klas I-III PG1 przygotowały: pani Joanna Szczukocka i pani Miledna Dobielska. Oprawę muzyczną przy obydwu akademiach przygotowała pani Małgorzata Siarka. Dekorację wykonała pani Renata Łabińska-Kociołek. Sprzęt nagłaśniający nadzorował pan Marek Eksterowicz.

środa, 25 kwietnia 2012

Konkurs plastyczny
o Patronie PSP 1 Bolesławie Chrobrym

W kwietniu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Portret Bolesława Chrobrego’’.
W konkursie wzięły udział klasy 0-6. Organizatorami była p. Mariola Olejniczak oraz p. Joanna Drozdek. Jurorzy w składzie p. Renata Łabińska-Kociołek i p. Milena Dobielska przyznały dyplomy i wyróżnienia w trzech kategoriach.

Więcej informacji

czwartek, 19 kwietnia 2012

Dzień patrona PSP 1 w Radomsku
im. Bolesława Chrobrego

24 kwietnia 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku im. Bolesława Chrobrego z okazji Dnia Patrona odbyła się uroczysta Akademia. Przygotowały ją: pani Anna Kaliszyk i pani Małgorzata Litwińska wraz uczniami klas: II a i III a PSP1.

Po zakończeniu akademii zostały wręczone przez dyrekcję szkoły nagrody i dyplomy za udział w konkursach, które były poświęcone Bolesławowi Chrobremu.

Zapraszamy do obejrzenia albumu zdjęć oraz filmu z przebiegu uroczystości.

niedziela, 22 kwietnia 2012

Dzień Ziemi w naszej szkole

W dniu 18 IV 2012 roku obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszej szkole. 2012 Rok ogłoszono Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii. Uczniowie wysłuchali wykładu p. Magdaleny Jurek (PGK Radomsko) "Dobra energii dla wszystkich". Jest to jednocześnie hasło tegorocznych obchodów w Polsce. Podsumowano konkurs plastyczny pt. "Energia wokół nas".

Więcej informacji

 »» 9 ««

czwartek, 19 kwietnia 2012

Poznajmy rycerskie
czyny Bolesława Chrobrego

19 kwietnia 2012 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w dwóch konkursach, które były poświęcone patronowi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 – Bolesławowi Chrobremu.

Więcej informacji

czwartek, 19 kwietnia 2012

SZKOLNY KONKURS KRASOMÓWCZY
„PIEWCA BOLESŁAWA CHROBREGO”

18 kwietnia 2012 r. uczniowie klas IV-VI mieli okazję zaprezentować talent krasomówczy, opowiadając wybraną historię z życia patrona naszej szkoły-króla Bolesława Chrobrego. Pierwszy szkolny konkurs propagujący kulturę żywego słowa, wiedzę historyczną i etos rycerski równocześnie, spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Więcej informacji

czwartek, 12 kwietnia 2012

Złote pióro po raz dziewiąty

W środę 11 kwietnia w naszym gimnazjum odbył się IX Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny Złote pióro. Organizatorkami tego przedsięwzięcia, jak zwykle, były polonistki mgr Barbara Gnoińska i mgr Anna Huber, a uczestniczyli w nim uczniowie pięciu radomszczańskich gimnazjów: PG 1, PG 3, PG 4, PG 5, PG 7. Każdą szkołę reprezentowały trzy osoby wyłonione w eliminacjach szkolnych. Konkurs był dwuetapowy.

Więcej informacji

czwartek, 12 kwietnia 2012

Jestem z Wami i pozostanę także stąd
z Domu Ojca – a Wy ze mną będziecie w każdej modlitwie.
I wypełniajcie swoje powołania aż do końca …
Jan Paweł II

Od marca 2012 r. przystąpiliśmy do realizacji projektu edukacyjnego Jan Paweł II – naszym wzorem.
W przedsięwzięciu uczestniczą uczniowie klas drugich naszego gimnazjum, ogółem 20 osób. W trakcie prac nad projektem podzieliliśmy się na 5 grup liczących od 3 do 6 uczniów. Nasz patron to niepodważalny autorytet i wzór do naśladowania i przede wszystkim to zmotywowało nas do zajęcia się tą tematyką.
Zgłębianie wiedzy o Janie Pawle II to wielka frajda. Dowiadujemy się wielu rzeczy, które do tej pory owiane były dla nas rąbkiem tajemnicy. Poznajemy Papieża Polaka jako zwykłego chłopca, studenta i kapłana , jako dziecko cierpiące po stracie ukochanej matki, młodzieńca poszukującego właściwej drogi życiowej, a wreszcie Papieża pełnego humoru i zwykłej codziennej radości życia. Zawsze jednak w aureoli świętości. Czyż nie jest to zajęcie frapujące? Pobierz regulamin - kliknij

Jan Paweł II wzorem :
Polaka, chrześcijanina, syna, sportowca, pisarza, aktora, kaznodziei, kapłana i papieża.

środa, 04 kwietnia 2012

WYSTAWA WIELKANOCNA

W dniach 02.04 -04.04.2012r. w naszej szkole można było obejrzeć wystawę wielkanocną przygotowaną przez wychowawców świetlicy szkolnej.

Dekorację na wystawę przygotowali uczniowie oraz nauczyciele.

środa, 04 kwietnia 2012

Wielkanocne Inspiracje

W marcu 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Wielkanocne Inspiracje” zorganizowanym przez ZSG 3 w Radomsku. Konkurs adresowany był do uczniów przebywających w świetlicach szkolnych.

Konkurs rozstrzygnięto 2.04.2012r. Jedna z naszych uczennic Anna Szymańska z kl. „0” zajęła II miejsce w kategorii 6 – 7 lat. Gratulujemy!!!

wtorek, 03 kwietnia 2012

Dzień Patrona 
Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
- 3 kwietnia 2012 roku

poniedziałek, 02 kwietnia 2012

8 lat członkostwa Polski
w Unii Europejskiej

W dniu 02.04.2012 r. uczniowie klasy II A i II B gimnazjum uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej działające przy Instytucie Europejskim w Łodzi. Tematem zajęć było podsumowanie 8 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Aspekty członkostwa Polski w Unii Europejskiej przybliżył konsultant RCIE w Łodzi Krzysztof Łobodziński.

piątek, 30 marca 2012

Tolerancja niszczy bariery, łączy ludzi

Pod takim hasłem odbyła się 30 marca 2012 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 5 w Radomsku debata, w której wzięli udział uczniowie radomszczańskich gimnazjów.

Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klasy III C: Ewelina Łuczyńska, Joanna Łuczyńska, Paulina Leszczyńska.

Więcej informacji...

wtorek, 27 marca 2012

LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY

19 marca 2012r. klasy III C i III B Publicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które miały za zadanie zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

Podczas tych zajęć uczniowie, oprócz wiadomości teoretycznych, mieli możliwość w praktyczny sposób przećwiczyć technikę reanimacji z wykorzystaniem fantomów.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały demonstrowane ćwiczenia, same również próbowały swych sił, co sprawiało im wiele radości, ale przede wszystkim przygotowywało do umiejętnego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia drugiego człowieka.

W przyszłości planowana jest kontynuacja tego typu zajęć.

Organizacja i przygotowanie lekcji: p. Marzena Lora i p. Katarzyna Karkoszka przy współpracy p. Grzegorza Bezy.

wtorek, 27 marca 2012

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ
„MALI BOHATEROWIE – CZYLI DZIECKO POTRAFI”

23 lutego 2012 r. przedstawiciele klas III PSP pod opieką p. Marzeny Lory wzięli udział w międzyszkolnym turnieju „Mali bohaterowie – czyli dziecko potrafi”.

Celem turnieju było popularyzowanie wśród uczniów problematyki bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia. Każdy zespół miał do wykonania jednakowe zadania.

Tematyka zadań dotyczyła: zasad ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętności bezpiecznego zachowania się będąc w sytuacji zagrożenia.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Drużyna z naszej szkoły, w składzie: Martyna Matuszczyk IIIa, Alicja Martela IIIb, Kacper Kaczmarczyk IIIc zdobyła wyróżnienie.

Podczas turnieju miało miejsce wiele konkursów z nagrodami, dla publiczności dopingującej małych „bohaterów”.

wtorek, 27 marca 2012

Powitanie wiosny
w klasach 0-III

Uczniowie klas 0 - III powitali Wiosnę radośnie i kolorowo prezentując swoje stroje przed swoimi kolegami, rodzicami i nauczycielami.

W podziękowaniu za stworzenie miłej atmosfery otrzymali od Samorządu Szkolnego słodycze.

wtorek, 27 marca 2012

NIEZWYKŁE RZECZY

22.03.2012 r. cztery uczennice naszej szkoły z klas 0 - III brały udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim pt. NIEZWYKŁE RZECZY, który odbył się w PSP nr 8 w Radomsku. Jedna z nich - JULIA RYCHLICA z kl. "0" zajęła I miejsce. Gratulujemy.

piątek, 23 marca 2012

Spotkanie z Zofią Beszczyńską

20.03.2012 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku gościła w swoich progach p. Zofię Beszczyńską poetkę, autorkę książek dla dzieci i dorosłych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. II a PSP nr 1 z wychowawcą Małgorzatą Litwińską i nauczycielem bibliotekarzem Elżbietą Dudą-Fajkowską.

Autorka w niezwykle barwny sposób opowiadała o swoich książkach, o historii ich powstania i wydania. Zdradziła również, że zanim znalazła Bibliotekę Miejską zwiedziła troszkę nasze miasto i bardzo jej się spodobało. Były autografy, zdjęcia i serdeczne uściski.

Dziękujemy za radość i wiosnę jaką podzieliła się p. Beszczyńska podczas tego spotkania.

środa, 21 marca 2012

Powitanie wiosny w Jedynce

Dzisiaj 21 marca 2012 roku w oddziale przedszkolnym naszej szkoły miało miejsce uroczyste powitanie wiosny. W przygotowanie strojów uczniów zaangażowali się ich rodzice. Dzieci otrzymały nagrody, które wychowawca pozyskał od sponsorów. Było wiosennie, zabawnie, radośnie i kolorowo.

piątek, 13 stycznia 2012

Moda na dobre maniery
konkurs klas pierwszych gimnazjum

14.03.2012 r. nauczyciele bibliotekarze zorganizowali konkurs dla klas pierwszych gimnazjum pod hasłem „Moda na dobre maniery”.

Trzecią edycję konkursu wygrała kl. I B - wych. M. Biesiada. Więcej informacji tutaj.

poniedziałek, 12 marca 2012

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym
„Poeci dziecięcej radości”

7.03.2012 r. odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Poeci Dziecięcej Radości” dla II klas szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. II a: Zuzanna Dłubak, Aleksandra Drzewowska, Olga Kipigroch, które znalazły się wśród laureatów zdobywając III miejsce. Dziewczyny zostały przygotowane przez p. Annę Nowicką-Grzędę.

Bohaterami tegorocznej edycji konkursu byli Zofia Beszczyńska i Aleksander Fredro. Zawodnicy przygotowując się do tych zmagań literackich musieli zapoznać się m.in. z takimi utworami: „Paweł i Gaweł”, „Bajeczka o osiołku”, „Bajka o sowie”, „Małpa w kąpieli”, „Dom czarownicy”, „Ślimaki zawadiaki”, „Dziwne zwierzę”, „Zabawa w chowanego”. Konkurencje sprawdzały znajomość wierszy, ale wymagały także wyobraźni i inwencji twórczej. Jednym z zadań było wymyślenie własnej rymowanki, czy namalowanie historyjki obrazkowej ilustrującej wiersz „Małpa w kąpieli”.

Należy nadmienić, że w konkursie wzięli udział przedstawiciele dziewięciu radomszczańskich szkół, składamy więc tym bardziej gorące gratulacje Oli, Zuzi i Oldze.

czwartek, 8 marca 2012

Turniej Szkolnych Drużyn Baśniowych

W dniach 24-26 lutego 2012 r. gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum nr 1 wzięli udział w akcji charytatywnej Turniej Szkolnych Drużyn Baśniowych zorganizowanej przez FUNDACJĘ DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI. Prowadzona ona była w supermarkacie Carrefour. Podczas trzech dni wolontariusze rozdawali zapałki z logo fundacji, pomagali klientom pakować zakupy marketu, w zamian za co wrzucali oni do puszki pieniądze, na których znajdowały się loga baśniowych zapałek. Opiekunem woluntariuszy z ramienia szkoły była pedagog szkolny pani Justyna Jakubowska.

Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji: Jakub Jagiełło, Barbara Studniarek, Justyna Kubak, Dominik Jędrzejczyk, Kamil Pacyniak, Jakub Maćkowiak, Hubert Lempa, Piotr Kłych, Paulina Stankiewicz, Łukasz Ziębaczewski, Przemysław Poteralski, Żaneta Koprowska, Kamila Kossowska, Norbert Ociepa, Kamil Studniarek, Przemysław Grodzicki, Aleksandra Sulik, Marta Paradzińska, Sylwia Zielińska, Patrycja Broniszewska, Norbert Piasecki, Błażej Grzybek.

środa, 7 marca 2012

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

7 marca 2012r. świetlica szkolna gościła uczniów reprezentujących klasy 0-III PSP w Szkolnym Konkursie RecytatorskimPolscy poeci – dzieciom”.

Tegoroczna edycja nosiła znaczący tytuł „Niezwykłe rzeczy”, gdyż właśnie przedmioty były głównymi bohaterami wierszy A. Frączek, D. Gellner, J. Brzechwy, J. Tuwima, W. Chotomskiej i R. M. Grońskiego.

Jurorki: p. D. Zawadzka, p. J. Ślęzak i p. J. Jakubowska po burzliwej dyskusji przyznały nagrody w dwóch kategoriach wiekowych - uczniom klas 0-I oraz II-III PSP.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Julia Rychlica (kl. „0”) oraz Aleksandra Wideryńska (kl. IIb)
II miejsce - Natalia Brzozowska ( kl. Ic) oraz Julia Smędzik (kl. IIIb)
III miejsce - Olga Gaik (kl. Ia) oraz Miłosz Banasiak (kl. IIIc)
Wyróżnienia zdobyli : M. Rychlewicz (kl. 0), A. Karasińska (kl. Ia) , M. Bajon , K. Pietras, N. Garczyńska(kl. Ib), A. Kowalski (kl. Ic), M. Kucharska, A. Drzewowska (kl. IIa), A. Wideryńska (kl. IIb), E. Nowak , J. Radziejewski (kl. IIIa), A. Martela (kl. IIIb) i M. Kędzierska (kl. IIIc).

Organizatorzy konkursu: M. Lora, M. Dobielska oraz B. Nowak gratulują laureatom i dziękują wychowawcom wszystkich klas nauczania zintegrowanego za przygotowanie dzieci do konkursu a rodzicom za pomoc w charakteryzacji młodych recytatorów.

piątek, 2 marca 2012

VI MIEJSKIE ZAPUSTY 2012 r.

Uczniowie klasy II a PSP nr 1 w Radomsku reprezentowali naszą szkołę w VI Miejskich Zapustach, które świętowano 15.02.2012 r. Zapustnicy spotkali się w parku przy Placu 3 Maja. Tradycyjnie wysłuchali hymnu naszego miasta i w kolorowym korowodzie przeszli ulicami Radomska do Miejskiego Domu Kultury. Tam odbył się międzyszkolny konkurs: „Ludowa Szansa na Sukces”. W konkursie brały udział: Maja Kucharska i Aleksandra Drzewowska – uczennice kl. II a, przygotowane przez Panie: Małgorzatę Litwińską i Elżbietę Dudę – Fajkowską. Reprezentantki szkoły zdobyły II miejsce.

Na wszystkich zapustników czekała na koniec słodka niespodzianka – ostatkowe pączki, faworki  i ciepła herbatka.

czwartek, 1 marca 2012

„Moją ojczyzną jest Polska Podziemna”

Słowa tej wzruszającej pieśni wplecione zostały w film dokumentalny Aliny Czerniakowskiej pt. ”Czy warto było tak żyć? ”. Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum mieli okazję zapoznać się z tym dokumentem w dniu 29 lutego w ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Dzieło Aliny Czerniakowskiej poświęcone jest Stanisławowi Sojczyńskiemu, dowódcy i twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego - największego ugrupowania wojskowego, działającego po wojnie i wałczącego z komunistycznym zniewoleniem.

Warszyc do końca pozostał wierny wyznawanym ideałom, marzył o Polsce prawdziwie wolnej. Po okrutnym śledztwie został skazany przez Sąd Wojskowy w Łodzi na karę śmierci. Wyrok wykonano w lutym 1947 r., Sojczyński miał wówczas zaledwie 37 lat. Nie wiadomo nawet, gdzie został pochowany. Filmowa opowieść o losach tego bohatera to przepiękna lekcja patriotyzmu.

Kliknij i przeczytaj więcej informacji.

czwartek, 1 marca 2012

poniedziałek, 27 lutego 2012

Czytanie - oto najlepszy sposób uczenia się.
A. Puszkin

25.01.2012 r. nauczyciele bibliotekarze zaprosili do swojego królestwa uczniów klas pierwszych PSP nr 1. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się co można robić w tym sympatycznym miejscu. Pierwszaki poznały także tajemniczych mieszkańców biblioteki: dwóch roztańczonych i roześmianych moli książkowych – CZYTKA i ZWOJKA oraz Królową Książek wraz ze świtą.

Po wysłuchaniu próśb i przestróg książek uczniowie złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Wypożyczyli także do domu swoje pierwsze książki.

Przedstawienie przygotowali członkowie kółka recytatorskiego: Julia Smędzik, Miłosz Banasiak, Karolina Wąsowicz, Emilia Olszowy, Alicja Martela, Dawid Kozłowski, Eryk Kowalczyk pod kierunkiem p. Mileny Dobielskiej i Elżbiety Dudy-Fajkowskiej.

czwartek, 23 lutego 2012

Dzień Otwarty
w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku

II Gimnazjalne Sympozjum poświęcone bł. Janowi Pawłowi II

 

Film

 

czwartek, 23 lutego 2012

II Gimnazjalne Sympozjum
o bł. Janie Pawle
II
23 lutego 2012

wtorek, 21 lutego 2012

Zabawy i zajęcia
w oddziale przedszkolnym

Zabawy i zajęcia w oddziale przedszkolnym odbywają się codziennie w miłej i radosnej atmosferze. Najmłodsi uczniowie zdobywają wiadomości i poznają ciekawostki poprzez zabawę. W swojej sali mają do dyspozycji wiele zabawek i pomocy dydaktycznych, bardzo lubią bawić się w kącikach zainteresowań przeznaczonych do zabaw dowolnych.

niedziela, 19 lutego 2012

Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami zaprasza

do udziału w "Turnieju Szkolnych Drużyn Baśniowych" organizowanym w czasie sprzedaży zapałek z symbolem "Dziewczynki z zapałkami", czyli pakowaniu przez wolontariuszy zakupów klientów marketu i rozdawaniu - w zamian za wrzucone do puszki pieniądze - baśniowych zapałek jako symbolu Fundacji.

Kliknij - więcej informacji.

Wejdź także na www.dzz.org.pl.

poniedziałek, 13 lutego 2012

Spotkanie z Ewą Chotomską

Uczniowie kl. Ia PSP nr 1 18.01.2012 r. uczestniczyli w spotkaniu z EWĄ CHOTOMSKĄ - autorką książek, piosenek i programów telewizyjnych dla dzieci. Ewa Chotomska dla większości z nas znana jest bardziej jako Ciotka Klotka – bohaterka dziecięcego programu telewizyjnego TIK-TAK. Autorka również podczas spotkania wcieliła się w tę postać.

Ciotka Klotka opowiadała o swojej pracy, o tym jak powstawały programy telewizyjne, jak pisze teksty. E. Chotomska przygotowała także mnóstwo zagadek, zabaw, rymowanek i oczywiście piosenek. I duzi i mali śpiewali: „fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego…”.

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku za miło spędzone chwile.

sobota, 11 lutego 2012

UWAGA!!!

od 13 stycznia 2012 roku
obowiązują nowe
statuty Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1
w Radomsku

pobierz pliki

Statut PG1

Statut PSP1

Wprowadzono zmiany w ocenianiu.

Średnia ważona:

4,60 - 5,29 bardzo dobry,

5,30 - 6,00 celujący.

Pozostałe oceny bez zmian.

piątek, 27 stycznia 2012

WYNIKI KLASYFIKACJI
Z I SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO
2011/2012

KLIKNIJ

czwartek, 26 stycznia 2012

Pierwsze koty za płoty

W styczniu zakończyła się realizacja pięciu projektów edukacyjnych, które zostały zaplanowane na I półrocze:

1. Śladami naszego patrona. Opiekunki projektu: mgr Katarzyna Bajon, mgr Joanna Sybis-Zarębska.

2. Radomsko w oczach młodych. Polsko-angielski przewodnik po naszym mieście. Opiekunki: mgr Magdalena Dąbrowska, mgr Małgorzata Kaczmarczyk, mgr Ewa Zabawińska-Janas.

3. Moja mała ojczyzna – Radomsko. Projektujemy polsko – niemiecką broszurę turystyczną. Opiekunki projektu: mgr Jolanta Hofman, mgr Magdalena Lorent, mgr Agnieszka Politańska.

4. Sylwetki wybitnych radomszczan. Opiekunowie projektu: mgr Marek Biesiada, mgr Ewa Nowicka, mgr Małgorzata Siarka, mgr Joanna Szczukocka.

5. Nasze pomysły na sport w szkole. Opiekunki: mgr Anna Piątkiewicz, mgr Edyta Sykuła. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej...

czwartek, 19 stycznia 2012

PROJEKT EDUKACYJNY

SYLWETKI
WYBITNYCH RADOMSZCZAN

Strona internetowa o Henryku Fajt

Gimnazjalistki z klasy III A: Aleksandra Gabryelczyk, Sandra Górska, Katarzyna Pachuta realizujące projekt edukacyjny Sylwetki wybitnych radomszczan opublikował dzisiaj (19 stycznia 2012 roku) na stronie internetowej ZSG nr 1 witrynę internetową o Henryku Fajt. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia witryny. Kliknij tutaj...

niedziela, 15 stycznia 2012

FINAŁ
IX OTWARTEGO KONKURSU KOLĘD,
PASTORAŁEK I PIOSENEK
BOŻONARODZENIOWYCH
HEJ PANIE JEZU

WYNIKI

piątek, 13 stycznia 2012

Moda na dobre maniery

21.12.11 r. nauczyciele bibliotekarze zorganizowali konkurs dla klas piątych pod hasłem „Moda na dobre maniery”. Zadania konkursowe pozwalały sprawdzić znajomość i zastosowanie zasad savoir-vivre’u w różnych miejscach i sytuacjach np. w szkole, sklepie, teatrze czy podczas przyjęcia urodzinowego. W scenkach wystąpiły uczennice klasy III B PG nr 1: Karolina Frankowska, Paula Olczyk, Anna Umańska.

Trzecią edycję konkursu wygrała kl. Vc - wych. M. Zastawna. Każdą klasę reprezentowali wcześniej wytypowani uczniowie. Jury po zsumowaniu punktów zdobytych przez poszczególne drużyny ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce – kl. Vc (Martyna Drogosz, Weronika Merc, Wiktoria Szopa)
II miejsce – kl. Va (Kinga Grzywacz, Julia Modlińska, Małgorzata Nowak)
III miejsce – kl. Vb (Damian Komendarczyk, Wiktoria Siwecka, Karolina Witkowska).

Dziękujemy wszystkim wychowawcom za przygotowanie drużyn, uczniom za zaangażowanie i dobrą zabawę.

środa, 11 stycznia 2012

Sprawozdanie z projektu edukacyjnego
– „Nasze pomysły na sport w szkole”

Opiekunowie: mgr Anna Piątkiewicz, mgr Edyta Sykuła
Projekt edukacyjny pt: „Nasze pomysły na sport w szkole” był realizowany w terminie od 27.11.2011 do 25.01.2012.

Najważniejsze formy realizacji projektu:

- zawody sportowe w piłce siatkowej,
- prowadzenie zawodów sportowych,
- pozyskiwanie sponsorów,
- dokumentowanie przebiegu turnieju (fotografowanie i filmowanie),
- cele główne i cele operacyjne projektu.

Zobacz więcej...

wtorek, 10 stycznia 2012

IX OTWARTY KONKURS
KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK
BOŻONARODZENIOWYCH
HEJ PANIE JEZU

wtorek, 10 stycznia 2012

Rozstrzygnięcie konkursu
"Ilustracje do wybranego
wiersza Tadeusza Różewicza"

"Zaprojektuj logo na strój
sportowy naszej szkoły"

Zobacz wyniki

Nagrody pozyskano z Departamentu Promocji
i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszalkowskiego
w Łodzi.

wtorek, 10 stycznia 2012

PROJEKT EDUKACYJNY

SYLWETKI
WYBITNYCH RADOMSZCZAN

Strona internetowa o Tadeuszu Różewiczu

Gimnazjalistki z klasy II B: Angelika Jankowska, Marita Leszczyńska, Patrycja Barwińska, Paulina Mielczarek, Marta Bąkiewicz oraz Iga Pawełoszek realizujące projekt edukacyjny Sylwetki wybitnych radomszczan opublikował dzisiaj (10 stycznia 2012 roku) na stronie internetowej ZSG nr 1 witrynę internetową o Tadeuszu Różewiczu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia witryny. Kliknij tutaj...

sobota, 07 stycznia 2012

Bal gimnazjalny

7 stycznia 2012

Gimnazjalistów, którzy zatańczyli Poloneza przygotowała pani Małgorzata Siarka - nauczycielka muzyki w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku.

czwartek, 04 stycznia 2012

PROJEKT EDUKACYJNY

SYLWETKI
WYBITNYCH RADOMSZCZAN

Strona internetowa o Jacku Krzynówku

Gimnazjalistki z klasy III A Angelika Skalik i Marta Kurek realizując projekt edukacyjny Sylwetki wybitnych radomszczan opublikowały dzisiaj (4 stycznia 2012 roku) na stronie internetowej ZSG nr 1 witrynę internetową o Jacku Krzynówku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia witryny. Kliknij tutaj...

czwartek, 22 grudnia 2011

JASEŁKA'  2011
W JEDYNCE

czwartek, 22 grudnia 2011

ZESPÓŁ OCZEKIWANIE

wyśpiewał
 
II miejsce

XXVI Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL’ 2011 zakończył się sukcesem dla uczniów reprezentujących naszą szkołę. Więcej...

wtorek, 20 grudnia 2011

Projekt edukacyjny
"Śladami naszego patrona”

W ramach projektu edukacyjnego „Śladami naszego patrona” uczniowie klas: IIA, IIB, IIIA, IIIB zorganizowali wycieczkę, której celem było ukazanie życia i działalności Karola Wojtyły jak również troska o szerzenie nauczania papieża wśród uczniów naszej szkoły, by ocalić pontyfikat od zapomnienia i obojętności. Wycieczka ta odbyła się 22 listopada 2011 roku, a jej trasa przebiegała następująco: Radomsko-Kraków-Niegowić-Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice-Radomsko.

Uczestnicy projektu byli podzieleni na grupy, w których każda z nich miała przydzielone zadanie, a było to m.in. przygotowanie informacji na temat danego miejsca związanego z Karolem Wojtyłą i zreferowanie ich uczestnikom wycieczki. Inni natomiast przygotowali quiz związany z życiem papieża i miejscowościami, w których byliśmy.

wtorek, 20 grudnia 2011

Sylwetki wybitnych radomszczan
Tadeusz Różewicz – analiza ankiety

Dnia 30 listopada 2011 roku w PG nr 1 w klasach 1-3 gimnazjum została przeprowadzona ankieta dotycząca wiedzy na temat Tadeusza Różewicza.

W ankiecie wzięło udział 189 uczniów, w tym: 104 dziewczęta i 85 chłopców. Badania objęły 56 uczniów w wieku 13 lat, 69 uczniów w wieku 14 lat oraz 64 uczniów w wieku 15 lat. Więcej...

wtorek, 20 grudnia 2011

Zawody w piłce siatkowej
projekt edukacyjny
- Nasze pomysły na sport w szkole

W dniach 24, 25 i 29 listopada odobyły się zawody w ramach sportowego projektu edukacyjnego. Brały w nich udział wszystkie klasy gimnazjalne. Pierwsze miejsce zdobyła klasa III B, drugie III A, a trzecie III C. Reszta klas otrzymała zasłużone wyróżnienia.

piątek, 16 grudnia 2011

"Przed sklepem jubilera"

na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Miejski Teatr Źródło, a także uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku przybyli 15 grudnia 2011 roku do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Nasi aktorzy odegrali przed studentami lubelskiej uczelni spektakl pt. Przed sklepem Jubilera. W ten sposób oddaliśmy cześć autorowi sztuki teatralnej ojcu świętemu Janowi Pawłowi II, który był nauczycielem akademickim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Opiekunami wycieczki byli: Danuta Zawadzka, Agnieszka Biedrzycka, Małgorzata Wegner, Marek Biesiada.

piątek, 16 grudnia 2011

Mikołajki w Przedszkolu Specjalnym

Album zdjęć

8 grudnia 2011 r. kolorowy korowód uczniów z klas trzecich szkoły podstawowej i gimnazjum odwiedził Przedszkole Specjalne w Radomsku.

Trzecioklasiści należący do koła recytatorskiego, prowadzonego przez panią M. Dobielską i E. Dudę-Fajkowską w prezencie mikołajkowym przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Legendy polskie”.

Ich występ ubarwiła śpiewem kolęd i pastorałek p. E. Duda-Fajkowska wraz z córką Tosią.

Gwoździem programu było przybycie św. Mikołaja w towarzystwie Śnieżynek. Gimnazjaliści wręczyli niepełnosprawnym dzieciom upominki – maskotki, gry planszowe i słodycze.

Organizatorom akcji – Samorządowi Uczniowskiemu PG nr 1 z p. M. Rudzką na czele oraz Szkolnemu Wolontariatowi „Radość” i jego opiekunce – p. A. Barańskiej – serdecznie dziękujemy.

piątek, 9 grudnia 2011

RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL
RADOMSKO 2011
03.10.2011 – 10.10.2011
Byłyśmy tam

Album zdjęć

Różewicz Open Festiwal to najważniejsze wydarzenie artystyczne w naszym mieście i jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Stałym elementem imprezy są spektakle teatralne, projekcje filmów, wystawy plakatów, warsztaty teatralne, konkurs poetycki oraz spotkania ze znakomitymi twórcami. Więcej...

piątek, 9 grudnia 2011

Projekt edukacyjny
„Sylwetki
wybitnych radomszczan”
Ankieta dotycząca osoby Jacka Krzynówka

16 listopada gimnazjaliści badający biografię Jacka Krzynówka przeprowadzili wśród uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku ankietę dotyczącą znajomości faktów z kariery byłego piłkarza RKS Radomsko i reprezentacji. Badania przeprowadzono na 242 uczniach. Zobacz wyniki badań.

piątek, 9 grudnia 2011

Ubieranie
choinek w Jedynce

Album zdjęć

9 grudnia uczniowie klas: I a, III a i III b PSP1 ubierali na podwórku szkolnym wszystkie choinki. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli wychowawcy-nauczyciele wymienionych klas - pani Iwona Adamek (klasa I a), Anna Kaliszyk (klasa III a), Katarzyna Karkoszka (klasa III b).

wtorek, 13 grudnia 2011

WYSTAWA
W 30 ROCZNICĘ STANU WOJENNEGO

Album zdjęć

W 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego gimnazjaliści z klasy I B PG1 w składzie: Marta Paradzińska, Aleksandra Sulik, Jakub Maćkowiak, Błażej Grzybek, Damian Zawadzki, Kamil Pacyniak, Norbert Piasecki i Konrad Olczyk przygotowali i wykonali wystawę przedstawiającą wydarzenia z 13 grudnia 1981 roku. Prezentacja stała się okazją do przeprowadzenia lekcji historii z dziejów PRL.

wtorek, 13 grudnia 2011

30. ROCZNICA WPROWADZENIA
STANU WOJENNEGO W POLSCE

Posłuchaj audycji internetowej
przygotowanej przez klasę I B PG1

Strona internetowa

Film

Album Zdjęć

piątek, 9 grudnia 2011

„Kulfon,
co z ciebie wyrośnie?!”

5.12.2011 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku zawitał p. Andrzej Marek Grabowski, pisarz, scenarzysta filmowy,  autor piosenek i programów telewizyjnych dla dzieci. Dla starszej widowni jest zapewne bardziej znany jako Pan TIK-TAK. Więcej...

piątek, 9 grudnia 2011

Ubieranie choinek w Jedynce

9 grudnia uczniowie klas: I a, III a i III b PSP1 ubierali na podwórku szkolnym wszystkie choinki. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli wychowawcy-nauczyciele wymienionych klas - pani Iwona Adamek (klasa I a), Anna Kaliszyk (klasa III a), Katarzyna Karkoszka (klasa III b).

Galeria zdjęć

Zobacz film

czwartek, 8 grudnia 2011

Pierwsza
choinka w Jedynce

Dzisiaj 8 grudnia 2011 roku przed Tablicą Katyńską  uczniowie klasy I a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, której wychowawcą jest pani Iwona Adamek ubrali w piękny strój dekoracyjny pierwszą szkolną choinkę.

 

 

środa, 7 grudnia 2011

Mikołajki w teatrze

Uczniowie klasy  IV b PSP nr 1 spędzili mikołajki w niezwykły sposób. 6 grudnia pojechali autokarem do Częstochowy, aby tam odnaleźć Świętego Mikołaja z dalekiej Laponii. Więcej...

 

 

piątek, 2 grudnia 2011

Projekt edukacyjny

„Sylwetki wybitnych radomszczan”

W piątek 2 grudnia 2011 roku gimnazjaliści PG 1 z klas II B i III A realizujący projekt edukacyjny - "Sylwetki wybitnych radomszczan" wykonali tablice informujące o karierach dwóch niezwykłych osób, które zasłużyły się dla naszego miasta. Byli to: Tadeusz Różewicz i Jacek Krzynówek. Realizatorami projektu przedstawiającego twórczość T. Różewicza są następujące osoby: Angelika Jankowska, Paulina Mielczarek, Patrycja Barwińska, Marita Leszczyńska, Marta Bąkiewicz, Iga Pawełoszek. Karierę i osiągnięcia J. Krzynówka opracowały: Pamela Szymczak, Angelika Skalik, Marta Szwed, Marta Kurek, Kinga Krawczyk, Agnieszka Bednarczyk, Ewa Dziadkiewicz.

piątek, 2 grudnia 2011

Legendy polskie w bibliotece szkolnej

Galeria zdjęć

30 listopada 2011 r. uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej przenieśli się do baśniowej krainy, w której mogli obejrzeć spektakl pt. „Legendy polskie”.

W role fantastycznych postaci, występujących w legendach pt. „Szewczyk Dratewka”, „Waligóra i Wyrwidąb” oraz „Kwiat paproci” wcielili się uczniowie klasy III b i III c: Emilia Olszowy, Julia Smędzik, Eryk Kowalczyk, Karolina Wąsowicz, Maria Kędzierska, Miłosz Banasiak i Dawid Kozłowski. Występom towarzyszyła dyskusja na temat wyborów dokonywanych przez głównych bohaterów i dylematów moralnych.

Na koniec trzecioklasiści wspólnie z młodymi aktorami wykonali taniec na legendarnym weselu Waligóry i Wyrwidęba.

Spektakl został przygotowany w ramach zajęć recytatorskich prowadzonych przez panią Milenę Dobielską i Elżbietę Dudę-Fajkowską.

czwartek, 1 grudnia 2011

Wywiad 
z Jackiem Krzynówkiem

projekt edukacyjny „Sylwetki wybitnych radomszczan”

Wysłuchaj wywiadu
z Jackiem Krzynówkiem

Album zdjęć z autografami
Jacka Krzynówka

wtorek, 22 listopada 2011

Jacek Krzynówek w Jedynce

Album Zdjęć

W ramach projektu edukacyjnego „Sylwetki wybitnych radomszczan” dzisiaj 22 listopada 2011 roku gimnazjaliści zaprosili do ZSG nr 1 w Radomsku pana Jacka Krzynówka, znanego byłego piłkarza reprezentacji Polski, uczestnika dwóch Mistrzostw Świata w piłce nożnej (2002, 2006) i Mistrzostw Europy (2008), który w latach 1994-1996 grał w klubie RKS Radomsko. Uczniowie zadawali panu Jackowi pytania dotyczące jego pobytu i gry w Radomsku, jego wrażeń z pobytu w naszym mieście. Zaproszony gość podczas wizyty podpisywał swoje fotografie oraz pozował do zdjęć. Już wkrótce na naszej stronie ukaże się nagranie z pełnym wywiadem przeprowadzonym z Jackiem Krzynówkiem. Gimnazjaliści realizujący projekt edukacyjny stworzą w najbliższym czasie stronę internetową oraz zorganizują wystawę zdjęć, które będą poświęcone bohaterowi dzisiejszego spotkania.

wtorek, 15 listopada 2011

III miejsce w unihokeju

Reprezentacja dziewcząt unihokeja ze szkoły podstawowej zajęła III miejsce w mistrzostwach szkół radomszczańskich. Odbyły się one w PSP nr 10 w Radomsku 03.11.2011. Reprezentantki naszej szkoły zajęły także II miejsce na mistrzostwach szkół powiatu radomszczańskiego, które odbyły się 14.11.2011 r. w Szkole Podstawowej w Gomunicach. Uczennice do zawodów przygotował Arkadiusz Chybalski.

poniedziałek, 14 listopada 2011

Święto Niepodległości w PSP nr 1 i PG 1

Album zdjęć PG1

Film PG1

Album zdjęć PSP1

Film PSP1

środa, 9 listopada 2011

ŚNIADANIE DAJE MOC

Dnia 8 listopada 2011 roku uczniowie klasy II a przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Więcej...

środa, 9 listopada 2011

„Kocha, lubi, szanuje...
czyli o uczuciach”

24-28.10.2011 r. święto bibliotek szkolnych

Album Zdjęć

We wtorek nasza pani powiedziała, że wszyscy idziemy do szkolnej biblioteki. Zastanawialiśmy się, co nas tam spotka? A jak będzie to nuda? Więcej...

środa, 9 listopada 2011

KURS
PIERWSZEJ POMOCY

Album Zdjęć

12 października 2011 roku odbył się w naszej szkole Kurs Pierwszej Pomocy zorganizowany przez Prezes radomszczańskiego oddziału PCK panią Małgorzatę LewandowskąWięcej...

środa, 9 listopada 2011

NIEZAPOMNIANE
CHWILE W PARKU MINIATUR

Album Zdjęć

Dnia 30 września 2011 roku uczniowie klas: II a i III a, pod opieką pań: Małgorzaty Litwińskiej, Anny Kaliszyk, Katarzyny Bajon, Agnieszki Kwiecień, wybrali się na wycieczkę do Inwałdu. Więcej...

Małgorzata Litwińska, Anna Kaliszyk

poniedziałek, 24 października 2011

Z okazji dnia Święta Edukacji Narodowej w dniu 14 października 2011 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego oraz Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II.

piątek, 21 października 2011

Wycieczka do Tarnowskich Gór

W dniu 18 października 2011 roku uczniowie klasy IV b PSP1 przebywali w Tarnowskich Górach. Zwiedzali Zabytkową Kopalnię srebra zapoznali się z ciężką pracą XVII w. gwarków poznali dawne sposoby wydobywania srebronośnej galeny (wizyta w muzeum). Na trasie wycieczkowej spotkali skarbnika, który opowiedział ciekawą legendę. Dalszą część trasy zwiedzali płynąc łódkami. Wszyscy byli w kasakach ochronnych. Następnie zwiedzano turbiny, tłoki, maszyny parowe, a także zabytkowe lokomotywy. Po południu odpoczywali na terenie Parku Wodnego. Zabawom i uciechom w wodzie nie było końca. Zgłodniali po wodnych harcach odwiedzili restaurację. Obiad smakował. Po zakupieniu drobnych pamiątek wrócili wieczorem do domu. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni: p. Anna Skórka-Nowicka. Opiekunami: p. Anna Nowicka-Grzęda i p. Arkadiusz Chybalski.

poniedziałek, 3 października 2011

Projekt edukacyjny 2011/2012

Udział w projekcie edukacyjnym jest nowym obowiązkiem, jaki od tego roku szkolnego nałożyło na gimnazjalistów Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010 r.

W naszym gimnazjum w bieżącym roku szkolnym w projektach edukacyjnych wezmą udział wszyscy uczniowie klas II i III. Informacje na temat projektów będą przekazywane uczniom i ich rodzicom przez wychowawców klas, a także będą pojawiać się sukcesywnie na stronie internetowej szkoły w zakładce PROJEKT EDUKACYJNY.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom projektów życzę owocnej współpracy, twórczych pomysłów i wielu wspaniałych przeżyć.

Kliknij i przeczytaj więcej

Barbara Gnoińska

szkolny koordynator projektów

niedziela, 2 października 2011

Bajkowy Klub Przedszkolaka

Za sprawą nauczycieli bibliotekarzy PSP nr 1 Bajkowy Klub Przedszkolaka, działający przy Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, otworzył swoje podwoje dla uczniów z naszej szkoły. 22 września 2011 r. dzieci z oddziału przedszkolnego PSP nr 1 wraz z wychowawcą p. Bożeną Nowak wyruszyły na spotkanie z twórczością Ewy Szelburg - Zarembiny. Pani Agnieszka Pabich, twórczyni klubu, zabrała wszystkich w podróż do pięknego świata marzeń i fantazji z książką „Królestwo bajki”.

A potem… nasze przedszkolaki przelały na papier swoje przeżycia tworząc wspaniałe obrazki z niezapomnianej podróży literackiej. Wystawę prac można oglądać w siedzibie Oddziału dla dzieci MBP. Bardzo dziękujemy za cudownie spędzony czas paniom Agnieszce Pabich, Agnieszce Tomalce i Renacie Barwaśnej-Kowalczyk.

czwartek, 29 września 2011

Pierwsza Pomoc

W środę 28 września odbył się w naszej szkole pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowany przez PCK w Radomsku i grupę SIM (społecznych instruktorów młodzieżowych). W pokazie wzięły udział dwie klasy - V B i VI A.

Pokaz obejmował część teoretyczną i praktyczną, podczas której dzieci  dowiedziały się m.in., jak zabezpieczyć poszkodowanego przed czynnikami zagrażającymi jego życiu, jak prowadzić resuscytację  krążeniowo-oddechową, jak opatrywać rany oraz jak sprawdzać stan poszkodowanych.

środa, 21 września 2011

Golgota Wschodu

„Golgota Wschodu” tak nazywał się montaż słowno-muzyczny, którzy przedstawili uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 21 września 2011 roku. W taki sposób gimnazjaliści upamiętnili napaść ZSRR na Polskę oraz uczcili pamięć polskich oficerów, którzy zostali zamordowani w Katyniu przez radziecką NKWD w kwietniu 1940 roku. Uczniowie złożyli także kwiaty przed pomnikiem katyńskim, który znajduję się w holu szkoły.

Uroczystość przygotowali Marek Biesiada - nauczyciel historii, Małgorzata Siarka - nauczyciel muzyki, Marek Eksterowicz - nauczyciel wychowania fizycznego. Akademie wykonali gimnazjaliści klas I B, I C, II B, III A i III B.

 

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacjeKLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘProgram Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w RadomskuProgram terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych
 Ważne informacje

Ważne informacjePodręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDFPROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobraniaKONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdfROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenieZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016
 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznychPLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij
 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada