Menu górne

Imieniny  W lipcu odbędą się:  Imieniny  Wakacje :)
menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolneFestiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

FilmyMiędzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech CzasówModa na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj
 Media szkolne

Media szkolneNasze filmy na YOUTUBEGazetka Jedyneczka


 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymiPROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIAFundacja
Dziewczynka z ZapałkamiWspółpraca
ze środowiskiem lokalnym
menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzneBiuletyn
Informacji Publicznej
Stowarzyszenie
Teatr ŹródłoZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERYProgram Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family MattersOFICJALNA
STRONA MIASTA
 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

19287

osób

 Imprezy szkolne

Imprezy pozaszkolne
w roku szkolnym 2015/2016


Data publikacji: 2016-04-23 08:58:33,
Autor: Aneta Pawelec

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła w swoje progi…

Album zdjęć

W piątek, 8 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą p. Anetą Pawelec i nauczycielem bibliotekarzem p. Elżbietą Dudą- Fajkowską, spotkali się z pisarką panią Małgorzatą Strękowską - Zarembą.

Pani Małgorzata Strękowska - Zaręba to pisarka i dziennikarka znana m.in. z książek opisujących perypetie bohaterów uczęszczających do polskiej szkoły. Autorka nie tylko pisze o uczniach, ale również uczestniczy w tworzeniu podręczników szkolnych. 

Czytaj więcej
Jej książki były wielokrotnie nagradzane. Za powieść „Abecelki i duch Bursztynowego Domu” otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006. W 2008 otrzymała wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008 za książkę „Złodzieje snów”, a w 2009 za tę samą książkę otrzymała II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Podczas spotkania drugoklasiści wysłuchali zabawnego fragmentu książki „Filipek i szkoła” i odpowiadali na rymowane zagadki literackie. Autorka pisze wyłącznie dla dzieci, a jej książki, jak sama przyznała, bawią i straszą młodego czytelnika.
Podczas spotkania dzieci chętnie zadawały pytanie, najbardziej interesowało ich wszystko to, co dotyczy pisania. Pani Małgorzata z przyjemnością udzielała odpowiedzi i mówiła o potrzebie czytania książek. Podkreślała, że nie należy zniechęcać się po przeczytaniu jednej, która nie przypadła nam do gustu, bo to nie znaczy, że wszystkie są nieciekawe. Powinniśmy szukać następnej, która spodoba się nam.
Młodzi czytelnicy podziękowali pisarce za ciekawe spotkanie wręczając kwiaty, a wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki i uzyskać autograf.

Data publikacji: 2016-02-25 00:03:57,
Autor: Małgorzata Litwińska

X MIEJSKIE ZAPUSTY

Album zdjęć

3 lutego 2016r.uczniowie klasy III a PSP1 w Radomsku, pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Litwińskiej, oraz p. Elżbiety Dudy –Fajkowskiej, po raz dziesiąty reprezentowali naszą szkołę w Radomszczańskich Zapustach. 
Impreza rozpoczęła się, jak co roku, na Placu 3 – Maja prezentacją radomszczańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trudno było rozpoznać naszych uczniów i nauczycieli wśród licznie zgromadzonych przebierańców. Organizatorzy zadbali o uatrakcyjnienie imprezy przygotowując dla uczestników liczne konkursy m.in. przeciąganie liny między diabełkami a aniołami, czy jedzenie pączka na czas. W tej drugiej konkurencji okazaliśmy się niepokonani ! Małgosia Matusiak najszybciej pokonała rywali! :)

Czytaj więcej
Po tych wesołych konkurencjach przyszedł czas na barwny i głośny korowód ulicami miasta. Nasza szkoła, która szła na czele korowodu, zaprowadziła przebierańców do MDK. Tam nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. W związku z 10- leciem Radomszczańskich Zapustów zorganizowano konkurs „Zapusty w obiektywie”. 

Panie Małgorzta Litwińska i Elżbieta Duda – Fajkowska – opiekunki imprezy – przygotowały prace przedstawiającą udział naszych uczniów w Zapustach od początku trwania imprezy, czyli od 2006r. Praca naszych nauczycieli została doceniona przez JURY, które przyznało nam zaszczytne III miejsce. :) GRATULUJEMY !!!!!!

Po krótkim przedstawieniu przygotowanym w tym roku przez uczniów PSP7 przeszedł czas na słodki poczęstunek. W związku z 10 – leciem Zapustów na wszystkich uczestników czekał tort, oraz stoły pączków i faworków. 

Uczniowie klasy III a, za kultywowanie radomszczańskiej tradycji, zostali nagrodzeni książką i pamiątkowym dyplomem. Wszyscy zgodnie podjęli decyzję o przekazaniu nagrody książkowej do szkolnej biblioteki, by wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli z niej korzystać.

Data publikacji: 2016-02-11 18:07:31,
Autor: Marek Biesiada

Ostatki Teatru Źródło


Album zdjęć

 

Data publikacji: 2016-02-01 20:09:45,
Autor: Marek Biesiada

XIII Edycja Festiwalu Hej Panie Jezu
Koncert w Kościele św. Lamberta
31.01.2016

Album zdjęć

Film

 

Data publikacji: 2016-02-01 19:35:49,
Autor: Marek Biesiada, fotografie: Aleksandra Sobieraj, film: Edyta Pacyniak

Hej Panie Jezu - 25.01.2016

Przesłuchania w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

Film

Album zdjęć

 

Data publikacji: 2015-12-19 14:34:36,
Autor: Tekst: Marek Biesiada, zdjęcia: Monika Radziejewska

Źródlana Wigilia 2015 

Album zdjęć

Było cudownie!!! Pierwsza Źródlana Wigilia odbyła się 19 grudnia 2015 roku w PiR2 na ulicy Kościuszki 4. Uczestniczyli w niej obecni uczniowie Szkolnego Teatru Źródełko działającego przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku oraz absolwenci naszej szkoły, którzy nadal są członkami Teatru Źródło. Byli to: Bartłomiej Biskup, Sebastian Migalski oraz Miłosz Nowakowski. Byli też rodzice, którzy pomogli przy organizacji wigilii. Kierownictwo Teatru Źródło dziękuję za wsparcie naszych działań pani Monice Radziejewskiej oraz pani Annie Sobieraj.

Wszyscy młodzi aktorzy wzięli udział w przygotowaniach do wigilii. Jednak odbyła się ona z inicjatywy dwóch uczennic klasy II B: Aleksandry Sobieraj i Edyty Pacyniak. Dziewczyny razem z panią Moniką Radziejewską same udekorowały salę BingBing, na której odbywają się główne próby teatralne, a także gdzie odbyły się niektóre spektakle Teatru Źródło m.in. pierwsza radomszczańska nowela teatralna „U źródła Radomki”.

Nad wszystkim czuwali prezes Stowarzyszenia Miejski Teatr Źródło pani Danuta Zawadzka oraz Marek Biesiada członek zarządu Stowarzyszenia Miejski Teatr Źródło oraz nauczyciel Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku.

Data publikacji: 2015-12-07 21:08:29,
Autor: Marek Biesiada

Nawet Mikołaj popiera projekt Boisko dla Jedynki


Album zdjęć

Z takim hasłem przeszli w sobotę 5 grudnia 2015 r. przez nasze miasto inicjatorzy Projektu BOISKO DLA JEDYNKI w obszarze nr 1 Budżetu Obywatelskiego i uczniowie ZSG nr 1 w Radomsku, którzy zachęcali przechodniów do głosowania na ten właśnie pomysł. Podczas happeningu organizatorzy oraz dzieci biorący w nim udział rozdawali mieszkańcom Radomska cukierki, baloniki oraz ulotki zachęcające do głosowania na projekt. Niektórzy przechodnie prosili od zdjęcia z Mikołajem.

W akcji wzięli udział uczniowie klas: III A PSP1, IV A PSP, IV B PSP, V A PSP, V B PSP, VI A PSP, VI B PSP, I B PG, I C PG, II A PG, II B PG.

W organizację i czuwaniem nad bezpieczeństwem uczniów podczas happeningu ze strony rodziców zaangażowani byli: pan Łukasz Berlanka, pan Marek Kostrzewa, pani Monika Radziejewska. Natomiast ze strony nauczycieli: pani Małgorzata Rudzka, pani Danuta Zawadzka, pani Jolanta Hofman, pani Joanna Szczukocka, pani Marzena Malicka, pani Aneta Barańska, pan Marek Biesiada.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę Edyty Pacyniak, Aleksandry Sobieraj, Natalii Dobielskiej, Mai Grobelniak, Martyny Grobelniak oraz Juli Olczyk. Uczennice klasy II B PG nr 1 od początku działań związanych z promocją
Projektu „Boisko dla Jedynki” uczestniczyły we wszystkich imprezach z nim związanych i aktywnie go wspierały.

Marek Biesiada - wychowawca klasy II B PG1

Data publikacji: 2015-12-04 00:13:17,
Autor: Anna Sobieraj

"Krzyż i Korona"


Album zdjęć

30 listopada 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Radomska oraz powiatu radomszczańskiegoo godzinie 8:00 i 11:00 obejrzeli inscenizację historyczną o św. Jadwidze Królowej Patronce Miasta Radomska pt. "Krzyż i korona" w wykonaniu Teatru ŹRÓDŁO, którym kieruję pani Danuta Zawadzka.

Młodzi aktorzy przenieśli nas do czternastowiecznego Radomska, gdzie odbyły się jedne z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W 1382r. w Radomsku odbył się bowiem pierwszy zjazd panów polskich, na którym zebrana szlachta w celu dokonania wyboru na króla Polski jednej z córek Ludwika Andegaweńskiego. Wybór padł na najmłodszą córkę Jadwigę. Na drugim zjeździe w 1384r. (również w Radomsku) Panowie Królewscy podjęli decyzję o wysłaniu poselstwa na Węgru w celu przyspieszenia przyjazdu Jadwigii do Polski i dokonania jej koronacji.

Jednym ze wzruszających momentów spektaklu była scena, kiedy to młodziutka Jadwiga staje przed niełatwym wyborem osobistym, który będzie miał wpływ na dalsze dzieje narodu polskiego. Zakochana w austriackim księciu Wilhelmie Habsburgu, modląc się przed Cudownym Krucyfiksem, podejmuje decyzję, że jednak poślubi poganina Jagiełłę spełniając tym samym wolę szlachty polskiej.

Po ostatnim spektalu w MDK odbyło się spotkanie uczniów Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Dziepółci z aktorami Teatru ŹRÓDŁO. Podczas spotkania uczniowie z Dziepółci mieli okazję porozmawiać o teatrze. Padło wiele pytań, na które młodzi artyści bardzo chętnie i rzeczowo odpowiadali. Były też i wesołe historie. Podczas rozmowy aktorzy dali się poznać jako mili, przyjaźni i otwarci młodzi ludzie, którzy teatr traktują jak drugi dom a siebie nawzajem jak jedną wielką rodzinę, w której nie ma znaczenia czy ma się 3 czy 30 lat.

Data publikacji: 2015-11-28 00:08:37,
Autor: Marek Biesiada

WOJEWÓDZKI KONKURS FILMÓW PRZYRODNICZYCH
EKO-KADR
Reportaż patrona medialnego
NTL RADOMSKO

Data publikacji: 2015-11-19 23:25:04,
Autor: Anna Huber, Elżbieta Duda-Fajkowska

PULS LITERATURY

Album zdjęć

10.11.15 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu PULS LITERATURY, zorganizowanym przez Prezydenta Miasta oraz Miejska Bibliotekę Publiczną w Radomsku.
Dzieci z klasy IIb wraz z wychowawcą p. Wiolettą Ruszkiewicz uczestniczyły w spotkaniu z Barbarą GAWRYLUK ph. „W biurze detektywistycznym Lassego i Mai”
Klasa IVb wraz z nauczycielem bibliotekarzem p. Elżbietą Dudą-Fajkowską zgłębiała tajniki powstawania ilustracji do książki  „Tajemnica ginącego lasu” podczas spotkania z autorem powieści Jerzym MIOSGĄ i ilustratorem Mariuszem MROZEM.

 

 

Data publikacji: 2015-10-16 22:16:43,
Autor: Rada Rodziców, fotografie wykonała Edyta Pacyniak, film nagrała Ola Sobieraj

Koncert Boisko dla Jedynki
Radomszczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa
16.10.2015


Album zdjęć

Film

Koncert BOISKO DLA JEDYNKI przeszedł już do historii, ale na długo pozostanie w naszej pamięci. Było rewelacyjnie, po raz kolejny pokazaliśmy, że możemy być jedną drużyną oraz, że można się wspaniale bawić. Staramy się wypromować ideę budowy boiska, które, uważamy jest niezbędne na największym osiedlu w mieście. Pokazujemy, że boisko to ma być ogólnodostępne, tak jak ogólnodostępny był dzisiejszy koncert.
Dzisiejszy koncert wspaniale prowadził, dbając o wspaniałą kameralną atmosferę ROMAN PIĘTAKIEWICZ. Wieczór uświetniły występy młodych radomszczańskich artystów:
- DROPSY SQUAD
- VIVA LA SALSA
- MARYSIA MARKIEWICZ
- PARY TANECZNE - STUDIO ETIUDA
- GRUPA TURBOGROSZKI
Wszystkim wyżej wymienionym serdecznie dziękujemy za wsparcie projektu BOISKO DLA JEDYNKI, oraz za wspaniałe występy artystyczne. W tym miejscu należą się również wielkie podziękowania dla:
- Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za użyczenie sali na organizację dzisiejszej imprezy.
- Miejskiemu Domowi Kultury za pomoc w profesjonalnym nagłośnieniu koncertu, wypożyczenie sprzętu. 
Osobne ukłony dla akustyka - było super !
- Naszej kochanej Szkole za pomoc w organizacji części gastronomicznej.
P.S. Obiecujemy, że to nie koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla Was w związku z promocją projektu BOISKO DLA JEDYNKI.
Do zobaczenia zatem, już niedługo...
Śledźcie nas, lajkujcie, udostępniajcie, komentujcie.
Bądźcie RAZEM Z NAMI!

Data publikacji: 2015-10-12 23:54:23,
Autor: Marek Biesiada, fotografie wykonały: Maja Grobelniak i Julia Olczyk

„Krzyż i korona”


Album zdjęć

to tytuł spektaklu o wyborze Jadwigi Andegaweńskiej na króla Polski, który aktorzy Teatru Źródło oraz Szkolnego Teatru „Źródełko” działającego przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku zaprezentowali w sobotę 10 października 2015 roku w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Radomsku.
Spektakl opowiada o historycznych zjazdach panów polskich w Radomsku w roku 1382 i 1384, mających na celu wybór nowego króla Polski, którym została Jadwiga Andegaweńska - Patronka Miasta Radomska.

W przedstawieniu uczestniczyło kilkudziesięciu młodych aktorów Teatru Źródło. Rolę Jadwigi zagrała Katarzyna Zawadzka. W przedstawieniu wystąpiła także prezes Stowarzyszenia Miejski Tatr Źródło Danuta Zawadzka, która odegrała rolę matki Jadwigi - Elżbietę.

Spektakl został zaprezentowany z okazji 631. rocznicy pamiętnego zjazdu.

Data publikacji: 2015-10-08 21:46:53,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska

Festiwal Pięknego Czytania

Album zdjęć

 

Data publikacji: 2015-09-10 22:46:40,
Autor: Marek Biesiada, zdjęcia wykonywała Aleksandra Sobieraj z klasy II B

Uczniowie Jedynki wzięli udział w Narodowym Czytaniu Lalki

Album zdjęć

Film

Reportaż NTL Radomsko

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku po raz kolejny przyłączyła się do Narodowego Czytania. Podobnie jak w całej Polsce, podczas czwartej edycji akcji w Radomsku czytana była „Lalka” Bolesława Prusa. Impreza rozpoczęła się w sobotę (5.09.15 r.) tuż przed godz. 11 uroczystym wejściem do biblioteki uczestników spotkania... z "bohaterami powieści" oraz Prezydent Miasta Radomsko p. Anną Milczanowską na czele. 

W „bohaterów powieści” wcielili się uczniowie Szkolnego Teatru „Źródełko” działającego przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku oraz nauczyciele Jedynki pani Danuta Zawadzka oraz pan Marek Biesiada, a także jeden rodzic pani Monika Radziejewska. Podczas spotkania fragment powieści przeczytała p. Elżbieta Duda-Fajkowska. W akcję zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Literackiego "Ponad" oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

">

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacjeKLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘProgram Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w RadomskuProgram terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych
 Ważne informacje

Ważne informacjePodręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDFPROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobraniaKONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdfROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenieZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016
 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznychPLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij
 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada