Menu górne

Imieniny  W lipcu odbędą się:  Imieniny  Wakacje :)
menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolneFestiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

FilmyMiędzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech CzasówModa na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj
 Media szkolne

Media szkolneNasze filmy na YOUTUBEGazetka Jedyneczka


 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymiPROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIAFundacja
Dziewczynka z ZapałkamiWspółpraca
ze środowiskiem lokalnym
menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzneBiuletyn
Informacji Publicznej
Stowarzyszenie
Teatr ŹródłoZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERYProgram Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family MattersOFICJALNA
STRONA MIASTA
 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

19210

osób

 Imprezy szkolne

Imprezy pozaszkolne
w roku szkolnym 2013/2014


Data publikacji: 2014-06-25 18:00:00 Autor: Jolanta Hofman

Obchody Światowego Dnia PCK i Półksiężyca

W środę 8 maja, w Parku Solidarności, odbyły się obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W uroczystości brała udział również nasza szkoła. Podczas happeningu ustawiony został „żywy czerwony krzyż”- symbol stowarzyszenia, które od 1984 roku obchodzi święto na całym świecie. Uczestnikom wykonano pamiątkowe zdjęcie. Po części oficjalnej odbyły się pokazy sprzętu strażackiego PPSP w Radomsku, sprzętu policyjnego KPP w Radomsku oraz pokazy pierwszej pomocy, przeprowadzone przez Radomszczańską Grupę SIM ( Społecznych Instruktorów Młodzieżowych, działających przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Radomsku). Dla najmłodszych przewidziano wiele gier i zabaw. 8 maja to również dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Dunanta. Opieka – Jolanta Hofman, Aneta Pawelec.

Data publikacji: 2014-06-03 21:00:00 Autor:

Gollum, Skinol - czyli jak wygrać swe życie

29.05.2014 r. w MBP w Radomsku odbyło się spotkanie z autorem książek dla młodzieży p. Robertem Kościuszko pt. "Gollum, Skinol - czyli jak wygrać swe życie". Uczestniczyli w nim uczniowie z klas III B gimnazjum pod opieką pana Marka Biesiady.

Data publikacji: 2014-05-15 21:00:00 Autor: Bożena Wieloch

Jednak warto czytać!

Z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8 maja 2014 r. w MBP w Radomsku odbyło się spotkanie z pisarką Zuzanną Orlińską. Jest ona zapewne znana wielu uczniom jako ilustratorka podręczników. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI b naszej szkoły.
Zuzanna Orlińska wprowadziła zebranych w świat bohaterów swoich książek Matki Polki, Pisklaka oraz Ani słowa o Zosi.
Zawartość ostatniej z nich zdradza krótka notka: „Być córką sławnej autorki piszącej dla młodzieży… uśmiech losu czy fatalny, uciążliwy pech? Jak pozostać sobą, jeśli wszyscy utożsamiają cię z bohaterką maminych powieści? To niełatwe zadanie, z którym musi się uporać bohaterka tej powieści.”
Mamy nadzieję, że ten fragment wypowiedzi zachęci do przeczytania tego utworu i poznania historii Tosi, która wplątuje się w dość skomplikowaną aferę rodem z posępnych kryminałów.
Podczas spotkania pisarka próbowała obudzić uśpiony potencjał twórczy uczniów, którzy mieli okazję do tworzenia własnych niepowtarzalnych historii. Być może kiedyś wykorzystają je we własnych książkach. Wymyślali imiona bohaterom, określali ich cechy charakteru, słowem rozwijali wyobraźnię, jakże ważną i potrzebną, by sprawniej funkcjonować we współczesnym świecie.

Data publikacji: 2014-04-29 15:00:00 Autor: Bożena Wieloch
i Elżbieta Duda-Fajkowska

Dynastia Miziołków i rodzina Fisiów
w bibliotece, czyli klasa Vc
na spotkaniu autorskim

23 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy Vc uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Joanną Olech (z wykształcenia grafik oraz autorka ilustracji do wielu książek).
Spotkanie było niezwykle miłym czasem obcowania z zabawną i ciekawą literaturą. Pisarka angażowała zebranych do różnych zadań związanych z lekturą jej książek. Tytuł samego Miziołka zdobył przedstawiciel naszej szkoły Miłosz Banasiak. Nie zabrakło też barwnych opowieści dotyczących historii smoka Pompona, kolejnego bohatera utworów pisarki, a opowieści te były wymyślane przez dzieci. Autorka zorganizowała także konkurs dotyczący książki "Tarantula, Klops i Herkules", w którym paradoksalnie mogły wziąć udział tylko osoby nie znające treści i tu także zwyciężyła nasza uczennica Natalia Wiśniewska. Nie obyło się również bez autografów i pamiątkowych zdjęć.
Czytaj więcej
Gorąco dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki po książki Joanny Olech. Pisarka z lekkością i humorem wprowadza młodych i starszych czytelników w swój roześmiany świat. Miziołek, Mamiszon, Papiszon, Kaszydło i Mały Potwór - oto przedstawiciele rodziny Miziołków z książki pod tytułem "Dynastia Miziołków". Jest ona napisana w formie pamiętnika, który prowadzi 12 letni Miziołek, opisując w nim swoją niezwykłą rodzinę, szkołę i kolegów.

Jeśli chcecie poznać przygody kłopotliwego smoka Pompona, który pojawił się nagle u Gniewosza i Malwiny, musicie sięgnąć po książkę „Pompon w rodzinie Fisiów”.

Data publikacji: 2014-03-19 18:24:00 Autor: Małgorzata Litwińska

VIII RADOMSZCZAŃSKIE ZAPUSTY

26 lutego 2014 odbyły się w naszym mieście VIII Miejskie Zapusty. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I a PSP , wspomagani przez Zuzię Dłubak, Olę Drzewowską i Olgę Kipigroch z klasy IV a , przygotwani przez p. Małgorzatę Litwińską – wychowawcę klasy I a PSP , oraz p. Elżbietę Dudę – Fajkowską. Zgodnie z tradycją karnawału, zapustów i maskarad– trudno było rozpoznać wśród przebierańców naszych uczniów i nauczycieli.
O godz. 12.00 zapustnicy spotkali się z przedstawicielami radomszczańskich szkół podstawowych i gimnazjów w parku przy Placu 3 – go Maja. Stamtąd ruszyli w barwnym korowodzie ulicami miasta biorąc udział w ulicznych tańcach, hulankach i swawolach. W trakcie przemarszu naszym zapustnikom przygrywał p. Arkadiusz Chybalski w przebraniu Araba.
W MDK zapustnicy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez kolegów z PSP 6 , wzięli udział w konkursie na najciekawsze przebranie diabła i śmierci.
Na koniec czekała wszystkich słodka niespodzianka – degustacja pączków, faworków i innych wypieków.

Data publikacji: 2013-11-26 20:00:00 Autor: Anna Skórka-Nowicka

Gala podsumowująca
Wojewódzki Konkurs Filmów Przyrodniczych EKO-KADR

W dniu 26 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Filmów Przyrodniczych EKO-KADR. Galę uświetniły projekcje zwycięskich filmów, które zostaną również wyemitowane cyklicznie w Niezależnej Telewizji Lokalnej w Radomsku.
Jury w składzie: dr Michał Glądalski – Uniwersytet Łódzki – przewodniczący, mgr Bożena Miądowicz – sekretarz, mgr Anna Skórka-Nowicka – członek, mgr Marek Biesiada – członek postanowiło przyznać następujące miejsca i nagrody: kliknij na link i zobacz wyniki

W kategorii klasy IV-VI szkół podstawowych

I miejsce zajęli: Iga Daros, Wiktoria Rozner uczniowie z PSP nr 6 za wykonanie filmu pt. "Przyroda województwa łódzkiego" - opiekun: pani Daria Barska.
II miejsce zajęła: Karolina Martela uczennica z PSP nr 1 za wykonanie filmu pt. "Pora na Ciebie" - opiekun: pani Anna Skórka-Nowicka.
II miejsce - Jakub Arczewski, Emanuel Gościej, uczniowie z PSP nr 6 za wykonanie filmu pt. "Kopalnia Bełchatów. Wydobycie a ekologia" - opiekun: pani Małgorzata Jasak.
III miejsce - Monika Stępień uczennica z PSP nr 1 za wykonanie filmu pt. "Muzeum na wolnym powietrzu" - opiekun: pani Anna Skórka-Nowicka.
Wyróżnienie zdobyły: Angelika Pasak, Patrycja Maks, Paulina Kłosowska, uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku za film pt. "Jesień 2013" - opiekun: pani Małgorzata Jasak
Wyróżnienie zdobyły: Wiktoria Kowalczyk, Natalia Machniewicz, Julia Mofina, Anna Stanikowska, Jagoda Krajewska, uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku za film pt. "Polska Złota Jesień" - opiekun: pani Małgorzata Jasak.

W kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce uzyskali: Aleksandra Chojka, Wiktor Kaczmarek, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomsku za film pt. "Ekologia Ziemi Radomszczańskiej" - opiekun: pani Małgorzata Jasak.
Dyplom za udział - Oliwia Klimczak, Piotr Kanafa, Cezary Włóka, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomsku za film pt. "Królestwo radomszczańskich lasów" - opiekun: pani Małgorzata Jasak.
W kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce zajęła: Alicja Więcek, uczennica Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku za wykonanie filmu pt. "Ciekawe zjawiska przyrodnicze w województwie łódzkim" - opiekun: pani Magdalena Aleksandrowicz.
II miejsce zajęła: Anna Kmieć, uczennica Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku za wykonanie filmu pt. "Przyroda w województwie łódzkim" - opiekun: pani Magdalena Aleksandrowicz.
II miejsce zajęła: Anna Kmieć, uczennica Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku za wykonanie filmu pt. "Przyroda w świetle powiatu radomszczańskiego" - opiekun: pani Magdalena Aleksandrowicz.
Organizatorami konkursu było Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy Zespole szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku oraz nauczyciele: Anna Skórka-Nowicka, Marek Biesiada

Data publikacji: 2013-11-26 19:00:00 Autor: Anna Skórka-Nowicka

Patronat nad Konkursem EKO-KADR objęli:

Wojewoda
Województwa Łódzkiego
Jolanta Chełmińska

Marszałek Województwa
Witold Stępień

Prezydent
Miasta Radomska
Anna Milczanowska

Patronat medialny nad konkursem objęła

Data publikacji: 2013-10-28 15:47:00 Autor: Magdalena Lorent

„Codzienny język niemiecki
w ujęciu teatralnym”
Współpraca
z I Liceum im. Feliksa Fabianiego w Radomsku

23 października 2013 r. uczniowie PG nr 1 w Radomsku brali udział w nietypowej teatralnej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez p. Iwonę Bałazińską i zespół aktorski - uczniów I Liceum im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Nasi gimnazjaliści nie tylko utrwalili swoją znajomość języka niemieckiego, ale również brali aktywny udział w konkursie zorganizowanym przez koordynatorkę przedsięwzięcia p. Iwonę Bałazińską. Z dumą musimy wspomnieć, że byliśmy najaktywniejszą grupą. Osoby, które otrzymały dyplomy to: Oliwia Sztangreciak, Justyna Kubak, Dominik Majewski, Patrycja Gałwiaczek, Norbert Piasecki, Zuzanna Siarka, Weronika Zakrzewska, Filip Pettersson.

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacjeKLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘProgram Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w RadomskuProgram terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych
 Ważne informacje

Ważne informacjePodręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDFPROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobraniaKONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdfROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenieZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016
 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznychPLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij
 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada