Menu górne

Imieniny  W styczniu odbędą się:  Imieniny 

Konsultacje - 11 stycznia w godzinach 16:30 - 17:30 * Rada klasyfikacyjna - 25 stycznia * Bal gimnazjalny - 20 stycznia
* Zabawa karnawałowa - 22 stycznia * Ferie zimowe - 29 stycznia- 11 lutego 

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolneFestiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

FilmyMiędzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech CzasówModa na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj
 Media szkolne

Media szkolneNasze filmy na YOUTUBEGazetka JedyneczkaGazetka szkolna "Jedynka"Kronika PSP1

 


 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymiPROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIAFundacja
Dziewczynka z ZapałkamiWspółpraca
ze środowiskiem lokalnym
menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzneBiuletyn
Informacji Publicznej
Stowarzyszenie
Teatr ŹródłoZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERYProgram Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family MattersOFICJALNA
STRONA MIASTA
 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

4592

osób

 Imprezy szkolne

Imprezy szkolne
w roku szkolnym 2016/2017


Data publikacji: 2018-01-07 15:07:45,
Autor: Magdalena Lorent

Kiermasz zabawek 

Album zdjęć

W ubiegłym miesiącu uczennice klasy IIIB Martyna Sulik oraz Klaudia Kowalczyk przeprowadziły zbiórkę i kiermasz używanych zabawek. Część z nich trafiła również na "Małą świetlicę". 

Dzięki Waszej hojności zebrano kwotę 40 zł, za którą zakupiona została książka "Skarbnica baśni- najpiękniejsze opowieści" i przekazana jednej z uczennic naszej szkoły. 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Data publikacji: 2017-12-22 22:56:58,
Autor: Marek Biesiada

Jasełka w Jedynce
- 22.12.2017 roku

Album zdjęć

Tradycyjnie co roku uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka. Uczniowie wcielając się w postacie biblijne przypomnieli szkolnej widowni o wydarzeniach sprzed 2000 lat, kiedy na Świat przyszedł Zbawiciel Jezus Chrystus, którego misją było zbawienie ludzkości.

Uczniów do Jasełek przygotowali: pani Katarzyna Bajon, pani Katarzyna Gorzoń, pani Małgorzata Siarka. Sprzęt nagłaśniający nadzorował pan Marek Eksterowicz.

Data publikacji: 2017-12-11 19:16:10,
Autor: Aleksandra Woźniak

Mikołajki w klasie "0"

Album zdjęć

7 grudnia uczniów klasy "0" odwiedził Mikołaj. Dzieci bardzo ucieszyły się z jego wizyty i chętnie zaśpiewały mu piosenkę oraz wyrecytowały wierszyk. Każdy z uczniów otrzymał prezent-niespodziankę. Po odjeździe Mikołaja, dzieci wraz z wychowawcą udały się do pizzerii Fenix, gdzie uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy. Miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tego dania, a także nauczyć się je przygotowywać. Po zrobieniu swojej pizzy, dzieci mogły jej skosztować. Na zakończenie otrzymały dyplom doskonałego piekarza.

Data publikacji: 2017-12-04 10:48:59,
Autor: Magdalena Piwońska

Album zdjęć

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby. Uczniowie mieli okazję poznać swoją przyszłość wyczytaną między innymi z kart. Na uczniów czekały również ciasteczka z wróżbami.

Data publikacji: 2017-12-01 18:59:58,
Autor: Urszula Retyk

Odpowiedzialność prawna nieletnich

Album zdjęć

Uczniowie klas VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku biorą udział w cyklu godzin wychowawczych o tematyce: „Odpowiedzialność prawna nieletnich, czy nieletni oznacza to samo co małoletni oraz co oznacza być odpowiedzialnym w świetle prawa”, które przeprowadzane są przez sierż. szt. Agnieszkę Kropisz oraz mł. asp. Pawła Nowaka Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Data publikacji: 2017-12-01 18:45:20,
Autor: Urszula Retyk

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Bezpieczna droga do szkoły

Album zdjęć

20 Listopada uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 1 mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach o tematyce „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Bezpieczna droga do szkoły”, które zostały przeprowadzone przez st. sierż.  Katarzynę Zielińską i sierż. szt. Magdalenę Molińską - Kopcik z  Wydział Ruchu Drogowego przy Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku.

Data publikacji: 2017-11-29 20:38:10,
Autor: Arkadiusz Chybalski

POBIERZ KARTĘ MUZYCZNĄ - PLIK PDF

Data publikacji: 2017-11-23 23:38:30,
Autor: Jolanta Bukowska

Na chwałę Bogu i Ojczyźnie 

Album zdjęć

15 listopada br. uczniowie klas drugich i trzecich recytowali wiersze o charakterze patriotycznym i religijnym.

Konkurs zorganizowała pani Jolanta Bukowska. Uczniów oceniały panie: Anna Nowicka-Grzęda oraz Milena Dobielska. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Oto wyniki:

I miejsce Mikołaj Suszycki ucz. kl.IIIb

II miejsce Aleksandra Grzywna ucz. kl. IIIc

III miejsce Igor Gątkowski ucz. kl. IIa

Wyróżnienie otrzymała Daria Rząsowska ucz. kl. IIIc

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przepięknie deklamowali zarówno poezję patriotyczną jak i religijną. Podziękowania należą się też paniom: Małgorzacie Litwińskiej, Annie Kaliszyk, Katarzynie Karkoszce

oraz Iwonie Adamek za tak pięknie przygotowanie uczniów.

Data publikacji: 2017-11-08 21:04:23,
Autor: Marek Biesiada

„MAM BIAŁO-CZERWONE SERCE”

Album zdjęć

Film

Montażem słowno-muzycznym uczcili uczniowie klasy VII A, VII B i VII C Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która miała miejsce 8 listopada 2017 roku na sali gimnastycznej. „Mam biało-czerwone serce” tymi słowami uczniowie występujący podczas akademii kończyli swoje przepiękne wypowiedzi na temat naszej ojczyzny, która w 1918 roku po 123 latach niewoli. Wzruszające piosenki zaśpiewały: Julia Gładka ("Orzeł Biały" - Natalia Sikora) z klasy VII A oraz Anna Olejniczak (Ty to masz szczęście - Maryla Rodowicz) z klasy VII C. Piękne legionowe piosenki patriotyczne zaśpiewał chór szkolny, w którym występowali uczniowie z klasy III A i III B gimnazjum, a prowadzony jest przez panią Małgorzatą Siarkę. Całą uroczystość przygotowała pani Barbara Gnoińska. Nagłośnienie przygotował pan Marek Eksterowicz. Zapraszamy do obejrzenia  zdjęć oraz filmu przedstawiającego akademię.

Data publikacji: 2017-11-02 21:23:31,
Autor: Biblioteka Szkolna

„NA RECEPTACH WYPISUJĘ UŚMIECH”

RZECZ O WANDZIE CHOTOMSKIEJ

Album zdjęć

Jak zawsze w październiku naszą szkolną bibliotekę odwiedzali tłumnie uczniowie klas O-IV PSP, a wszystko to za sprawą imprezy czytelniczej zorganizowanej przez nauczycieli bibliotekarzy. Święto Bibliotek Szkolnych i kontynuacja akcji Cała Polska czyta dzieciom stały się okazją do zaprezentowania w bieżącym roku szkolnym sylwetki Wandy Chotomskiej.
Dowiedzieliśmy się, między innymi, że przyszła pisarka nauczyła się czytać z ulicznych szyldów w wieku 4 lat, nazwano ją polską Astrid Lindgren, uwielbiała chodzić po drzewach.
Zabawa w teatr, prezentacja scenek z pierwszej polskiej dobranocki, odtańczenie zbójnickiego to tylko niektóre z elementów spotkania z twórczością Chotomskiej.
Utwory Wandy Chotomskiej (Muchy w nosie, Tadek Niejadek, Zbójnicki, Kundel, Bałagan) czytali zaproszeni goście: p. dyrektor Anna Nowicka-Grzęda, p. Jolanta Bukowska, p. Milena Dobielska, p. Barbara Gnoińska, p. Magdalena Lorent, p. Agnieszka Biedrzycka, p. Magdalena Gołczyk, p. Urszula Retyk, p. Danuta Zawadzka i p. Anna Skórka-Nowicka. Dorobek pisarki to nie tylko wiersze, ale także programy telewizyjne i audycje radiowe.

Chotomska powołała do życia postacie Jacka i Agatki, bohaterów pierwszej polskiej dobranocki (niezwykle popularnej w czasach PRL-u). Mieliśmy okazję obejrzeć archiwalne nagranie bajki. Uczniowie z przeogromnym zainteresowaniem śledzili historyjkę rodzeństwa. W role Jacka i Agatki  w naszych szkolnych scenkach wcielili się, a właściwie użyczyli głosu pacynkom, Jakub Klimczyk i Julia Rychlica z klasy VIa. Spotkania w bibliotece pokazały, że w bardzo przyjemny sposób można połączyć naukę z zabawą.

Data publikacji: 2017-10-31 21:25:55,
Autor: Biblioteka Szkolna

Najlepsi w czytaniu

Album zdjęć

Już po raz szósty  uczestniczyliśmy w edycji Festiwalu Pięknego Czytania. Ponownie dopisało nam szczęście. Rzecz jasna sukces to nie tyle sprawa szczęścia, ile wytężonej i mozolnej pracy. Uczennica klasy IIIB (gimnazjalnej) Julia Smędzik  wywalczyła tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA, natomiast Antonina Fajkowska z klasy Va zdobyła NAGRODĘ STAROSTY POWIATU RADOMSZCZAŃSKIEGO. Mistrzyni, czyli  Julia Smędzik  zaprezentowała wstrząsającą  rozmowę córki  z ojcem alkoholikiem z książki „Zośka Brat” Mariusza Niemyckiego, natomiast Tosia Fajkowska fragment powieści Ewy Ostrowskiej „Aniołki z ulicy Śliwkowej”.

Podczas czytelniczych zmagań, zabawną historię z utworu Joanny Olech „Poppintrokowie” przedstawiła Anna Karasińska (kl. VIIa), w wykonaniu Alicji Marteli (kl. IIIB gimnazjum) usłyszeliśmy fragment książki „Obok mnie” Krystyny Siesickiej.

W przerwie eliminacji w MBP odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz (jej powieść dla młodzieży O, melba! uznana została Książką Roku 2002) oraz wycieczka do Muzeum Regionalnego.

Festiwal odbył się 29.09.2017 roku, został on poprzedzony Szkolnym Konkursem Pięknego Czytania zorganizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy.  Jury, w składzie: p. Anna Huber, p. Bożena Wieloch, p. Małgorzata Gołczyk, wyłoniło laureatki ( Anna Karasińska (VIIa), Antonina Fajkowska (Va), Alicja Martela (IIIB), Julia Smędzik (IIIB)), które reprezentowały naszą szkołę na szczeblu powiatowym.

Data publikacji: 2017-10-25 08:44:49,
Autor: Małgorzata Litwińska

EKO – WARSZTATY Z TABLETAMI
„EDUKACJA – SEGREGACJA”

Album zdjęć

W piątek 20.10.2017. uczniowie klasy II a pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Litwińskiej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez pracowników PGK. W czasie tej lekcji uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat segregacji odpadów dzięki pogadance z pracownikiem PGK. Tak zdobytą wiedzę dzieci mogły wykorzystać w interaktywnej grze na tabletach. Gra polegała na prawidłowym posegregowaniu losowo wybranych odpadów. Najlepszymi graczami okazali się:

I miejsce - Patryk Szcześniak,

II miejsce – Kacper Dłubak,

III miejsce – Mykhailo Hnatiuk,

którzy otrzymali drobne upominki ufundowane przez PGK,  pozostali zawodnicy otrzymali plany lekcji, przypominające o prawidłowej segregacji odpadów.

DZIĘKUJEMY

PRZEDSIĘBIORSTWU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

W RADOMSKU

ZA UMOŻLIWIENIE UCZESTNICTWA W WARSZTATACH.

Uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą

Data publikacji: 2017-10-14 22:33:26,
Autor: Marek Biesiada

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W RADOMSKU

ALBUM ZDJĘĆ

FILM

 

Data publikacji: 2017-10-08 21:52:05,
Autor: Magdalena Piwońska

W pierwszy piątek października, począwszy od 1999 roku obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu, przynajmniej przez jeden dzień w roku możemy uśmiechać się do woli :D. Samorząd Uczniowski postanowił również świętować ten dzień. Uczniowie naszej szkoły nosili plakietki z uśmiechniętą buźką a niektórzy przebrali się w zabawne stroje. Zachęcamy Was do częstszego usmiechania się, nie tylko dziś!

 

Data publikacji: 2017-09-20 23:22:40,
Autor: Marek Biesiad, fotografie: Kamil Sambor, film: Jakub Radziejewski

Akademia z okazji 78. Rocznicy wybuchu II wojny światowej

Album zdjęć

Film

Uczniowie klasy II B gimnazjum 20 września 2017 roku zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli w wydarzeniach, które zapoczątkowały II wojnę światową. Były nimi 1 września 1939 roku, gdy Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę oraz 17 września 1939 roku, kiedy Związek Radziecki zdradziecko uderzył na nasz kraj. Gimnazjaliści oddali także hołd polskim oficerom, którzy marcu 1940 roku zostali zamordowani przez sowiecką NKWD.

Uczniów od akademii przygotowała: pani Joanna Szczukocka. Dekorację przygotowała pani Małgorzata Siarka, oprawę muzyczną w wykonaniu chórku szkolnego przygotował pan Arkadiusz Chybalski. Sprzęt nagłaśniający obsługiwał: pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie Łukasz Ciupa (klasa II A gimnazjum), Jakub Rozpędek (klasa II A gimnazjum).

W skład pocztu sztandarowego weszli uczniowie klasy II A PG1: Jakub Kwiecień, Martyna Matuszczyk i Zuzanna Jagła.

Część oficjalną poprowadziła uczennica klasy VII C – Martyna Kolanus.

Data publikacji: 2017-09-04 12:49:49,
Autor: Marek Biesiada

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2017/2018
4 WRZEŚNIA 2017 ROKU

Album zdjęć

 menu
 Ważne informacje

Ważne informacjePROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobraniaXV 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS KOLĘD,

PASTORAŁEK I PIOSENEK

BOŻONARODZENIOWYCH

honorowy patronat 

arcybiskup

metropolita częstochowski

ks. dr WACŁAW DEPO

POBIERZ KARTĘ MUZYCZNĄ - PLIK PDFKONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdfROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenieZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016
 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.Wykazy
podręczników
na rok szkolny
2017/2018
Podręcznki do religii uczniowie zakupują we własnym zakresie nawet w klasach, w których podręczniki są dotowane przez MEN.

Pobierz plik

LISTA PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII - ROK SZKOLNY 2017/2018Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznychPLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 04.09.2017 r.Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij
Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacjeRekrutacja
na rok szkolny 2017/2018

 

Oddział przedszkolny

 

Oświadczenie dotyczące rodzeństwa

 

Oświadczenie o powtarzaniu oddziału przedszkolnego

 

Oświadczenie o samotnym wychowaniu dziecka

 

Oświadczenie wielodzietności

 

OŚWIADCZENIE - zamieszkiwanie 3 km od szkoły

 

Wniosek do  przedszkola 2017/2018

 

Zaświadczenie o zatrudnieniu

 

Klasa pierwsza PSP

 

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA SPOZA OBWODU

 

ZGŁOSZENIE ZAPISU DZIECKA Z OBWODU

 

Granice obwodu szkolnegoProgram Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 - projektProcedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1
w RadomskuProgram terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych
 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada, email: kontakt@zsg1radomsko.pl