Menu górne

Imieniny  W lipcu odbędą się:  Imieniny  Wakacje :)
menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolneFestiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

FilmyMiędzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech CzasówModa na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj
 Media szkolne

Media szkolneNasze filmy na YOUTUBEGazetka Jedyneczka


 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymiPROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIAFundacja
Dziewczynka z ZapałkamiWspółpraca
ze środowiskiem lokalnym
menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzneBiuletyn
Informacji Publicznej
Stowarzyszenie
Teatr ŹródłoZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERYProgram Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family MattersOFICJALNA
STRONA MIASTA
 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

19288

osób

 Imprezy szkolne

Imprezy szkolne
w roku szkolnym 2016/2017


Data publikacji: 2017-06-24 16:07:20,
Autor: Marek Biesiada

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
2016/2017
w wykonaniu klas III A i III B PG1

Album zdjęć

Film.
Część artystyczna

Film.
Wręczenie nagród

 

Data publikacji: 2017-06-21 00:24:20,
Autor: Jolanta Bukowska
Belfer czytał uczniom wiersze o przysłowiach

Album zdjęć

5 czerwca br. w świetlicy szkolnej Belfer czytał uczniom wiersze o przysłowiach, gdyż kolejny już raz odbyło się w niej spotkanie czytelnicze w ramach XVIII Radomszczańskich Dni Rodziny.
Uczniowie mieli okazję poznać wiele przysłów, które są mądrością narodów i obiecali,że będą się starali poznawać kolejne podpytując o nie rodziców czy też dziadków. Z dużym zaangażowaniem próbowali interpretować ich znaczenie w codziennym życiu. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, radosnej atmosferze, której towarzyszyły ćwiczenia gimnastyczne, ponieważ uczniowie co jakiś czas wprawiali swe ciała w ruch rozumiejąc, że należy gimnastykować się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie. 

 

Data publikacji: 2017-05-31 21:49:17,
Autor: Marzena Lora

DEBATA SZKOLNA – 29 MAJA 2017

„Czy zakochanie to miłość?”

Album zdjęć

„Zakochanie pojawia się niczym grom z jasnego nieba. Czasem rodzi się już od pierwszego wejrzenia, a innym razem zaskakuje swoją siłą wieloletnich przyjaciół. Jednak nie trwa wiecznie, zwykle wypala się po kilku miesiącach lub staje się etapem przejściowym i ….. przeradza się w miłość.”

Czym jest zakochanie?  Jak długo trwa – przemija, czy się rozwija? Jakie są zasady miłości? 

 Na te i inne pytania próbowali udzielić odpowiedzi uczniowie klas

I – III PG nr 1 podczas debaty szkolnej.

Była ona jak co roku, jednym z cykli imprez w ramach XVIII Radomszczańskich Dni Rodziny.

Debatę przygotowały i przeprowadziły: pani Anna Piątkiewicz i pani Marzena Lora.

Data publikacji: 2017-05-29 23:32:58,
Autor: Katarzyna Gorzoń

Obchody Dnia Patrona
w Publicznym Gimnazjum nr 1

Album zdjęć

Film

W środę 17 maja 2017 roku  uroczystą akademią uczciliśmy obchody Patrona Szkoły Jana Pawła II, które połączone były z projektem edukacyjnym.

Głównym celem było przybliżenie postaci Jana Pawła II Patrona szkoły jako niepowtarzalnego autorytetu poprzez zgłębienie Jego nauki.

W ramach projektu "Wartość życia w nauczaniu Jana Pawła II" odbyły się wycieczki do Oświęcimia, Wadowic i Krakowa. Uczniowie przygotowali wystawę zdjęć, albumów i kart, na których widniały słowa Papieża Polaka ważnych dla naszej społeczności szkolnej . W czasie apelu uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną.

W ramach projektu zorganizowany był międzyszkolny konkurs plastyczny "Myśli – drogowskazy Jana Pawła II".

I miejsce    Weronika Zarębska ZSG nr 3

II miejsce    Karolina Kulesza  ZSG nr1

III miejsce   Patrycja Miara  ZSG nr 3

wyróżnienia:

Maja Nurzyńska   ZSG nr 1

Weronika Pałubska   ZSG nr 1

Kinga Mruklik   ZSG nr 7

Michalina Grzywacz   ZSG nr7

Patrycja Wolna   II LO

Podziękowania kierujemy do: p. A. Głogosz, p. I. Traczyk, p. K. Kowalczyk, p. H. Szczekockiej, p. M. Siarki, p. J. Bukowskiej, p. M. Lorent, p. M. Eksterowicza, p. A. Chybalskiego, p. M. Biesiady i p. D. Barańskiej.

Organizatorzy: K. Bajon, K. Gorzoń

Data publikacji: 2017-05-11 22:48:59,
Autor: Magdalena Piwońska

STACJA KULTURA

Film

Na kolejnej stacji, tym razem w Niemczech, przywitali nas uczniowie klas IPG.  Na wstępie do zabawy zaprosiła na Panda :), oglądaliśmy prezentacje, słuchaliśmy ciekawych informacji o kraju i spróbowaliśmy dań kuchni niemieckiej. Es war toll!

Data publikacji: 2017-05-11 11:22:35,
Autor: Marek Biesiada, zdjęcia: Julia Placzyńska

Akademia z okazji
rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 maja w PSP1

Album zdjęć

Uroczystość w dniu 7.05.2017 roku przygotowała i przeprowadziła klasa VI C PSP1 pod opieką pani Grażyny Skupińskiej. Chór przygotował pan Arkadiusz Chybalski, nagłośnienie pan Marek Eksterowicz. Zdjęcia wykonała Julia Placzyńska z klasy III B PG1.

Data publikacji: 2017-05-11 11:16:42,
Autor: Marek Biesiada, zdjęcia: Julia Placzyńska

Akademia z okazji
rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 maja w PG

Album zdjęć

Uroczystość w dniu 7.05.2017 roku przygotowała i przeprowadziła klasa I B PG pod opieką pani Joanny Szczukockiej. Chór przygotował pan Arkadiusz Chybalski, nagłośnienie pan Marek Eksterowicz. Zdjęcia wykonała Julia Placzyńska z klasy III B PG1.

Data publikacji: 2017-05-06 18:55:47,
Autor: Agnieszka Biedrzycka

DZIEŃ PATRONA

Album zdjęć

Film

Nieco inny przebieg niż zwykle miało tegoroczne Święto Patrona w naszej szkole.

Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo długo i starannie.

 Już 6 kwietnia uczniowie klas I – III i IV – VI wzięli udział w Podchodach, podczas których wykazali się wiedzą na temat Bolesława Chrobrego i czasów jego panowania . Odbył się także konkurs plastyczny  „Na dworze u króla Bolesława Chrobrego”, a prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym.

Uczniowie klas IV – VI wykonali także dekoracje na drzwiach swoich sal lekcyjnych, które przedstawiały sceny z życia B. Chrobrego.

Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Patrona był Turniej Rycerski, który odbył się 27 kwietnia. W szranki stanęły sześcioosobowe drużyny reprezentujące klasy IV – VI. Uczniowie wzięli udział/zmierzyli się w konkurencjach sprawnościowych takich jak: Toczenie głazu, slalom między drzewami, Pokonywanie muru, Bieg po kłodzie drewna itp.

Klasowej rywalizacji towarzyszyła wyjątkowa oprawa, bowiem nauczyciele i uczniowie przebrani byli w stroje nawiązujące do czasów Bolesława Chrobrego. Pojawili się wśród nas: królowie, dostojne damy dworu, książęta, rycerze i  biedni średniowieczni chłopi.

Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki klasowej rywalizacji. Wysiłek i pomysłowość wszystkich uczniów zostały docenione, a zwyciężyła klasa VIa.

Okazało się, że Dzień Patrona to dla nauczycieli i uczniów świetna okazja do wspólnej zabawy. Ten dzień należał do wyjątkowych i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Data publikacji: 2017-04-05 10:25:02,
Autor: Anna Huber

KTO OKAZAŁ SIĘ ALFĄ I OMEGĄ?
wyniki Szkolnego Konkursu Frazeologicznego.

Album zdjęć

W marcu zakończyły się zmagania uczniów w Szkolnym Konkursie Frazeologicznym  Nie udawaj Greka, zostań alfą i omegą przygotowanym przez nauczycieli bibliotekarzy w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego.

W I etapie Szkolnego Konkursu Frazeologicznego wzięli udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Do kolejnego zakwalifikowało się  dwadzieścioro uczestników, którzy mieli za zadanie rozwiązać test naszpikowany frazeologicznymi trudnościami. Z zadaniami najlepiej poradziły sobie: Weronika Pałubska z IIIA, zajmując pierwsze miejsce, Julia Placzyńska z IIIB i Alicja Wideryńska z IB ,zdobywając ex aequo drugie miejsce. Zwyciężczyniom konkursu serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe i dyplomy zostaną wręczone 17 maja 2017 r. w trakcie obchodów Dnia Patrona - Jana Pawła II.

Data publikacji: 2017-04-05 10:25:02,
Autor: Anna Huber

Język jest zasadniczym składnikiem kultury narodu.
(…)ale zarazem najlepszym odbiciem tej kultury.
W języku jak w zwierciadle odbija się doświadczenie
(…)jednostki i narodu.

Piotr Bąk

 

ŚWIĘTO POLSZCZYZNY

Album zdjęć

Z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy w naszej szkole ponad miesiąc trwało Święto polszczyzny.  Miesiąc Języka Ojczystego to inicjatywa, której celem jest popularyzacja naszego języka. W  związku z ustanowionym 21 lutego przez UNESCO Międzynarodowy Dniem Języka Ojczystego i obchodami w marcu XXV Tygodnia Kultury Języka, któremu w tym roku przyświecało  hasło: „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją”, młodzież miała okazję uczestniczyć w szeregu wydarzeń mających rozwijać kompetencje czytelnicze oraz  rozbudzać zainteresowanie poprawnością językową, kulturą języka i wiedzą z tym językiem związaną.

Nasza biblioteka zorganizowała Szkolny Konkurs Frazeologiczny Nie udawaj Greka, zostań alfą i omegą. We współpracy  z wychowawcami przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze związane z rozwijaniem indywidualnych zainteresowań czytelniczych. W porozumieniu z Samorządem Uczniowskim w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki promujące czytelnictwo. Przy wsparciu szkolnej biblioteki przeprowadzono również tegoroczny XIV Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny Złote pióro. Wraz z nadejściem wiosny, 21marca obchodziliśmy ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji, w którym podczas poranku poetyckiego wspominaliśmy Agnieszkę Osiecką.

Data publikacji: 2017-03-24 21:37:29,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska

Z okruchów wspomnień…

Album zdjęć

Film

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. W związku z tym świętem odbył się w naszej szkole poranek poetycko- muzyczny poświęcony Agnieszce Osieckiej, postaci  zajmującej wyjątkowe miejsce w historii polskiej poezji i muzyki. W bieżącym roku obchodzimy 20. rocznicę jej śmierci.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów i nauczycieli ZSG nr 1. Wprowadzeniem w atmosferę wspomnień była recytacja wiersza „Niektórzy lubią poezję” W. Szymborskiej w wykonaniu Karoliny Marteli (kl. IIIA) i Jakuba Radziejewskiego (kl. IIA). Teksty Osieckiej interpretowali nauczyciele: p. Agnieszka Biedrzycka, p. Barbara Gnoińska, p. Urszula Retyk, p. Bożena Wieloch, p. Grzegorz Beza, p. Marek Biesiada. Wiersze przeplatane były piosenkami, których poetka stworzyła ponad dwa tysiące. Zebrani usłyszeli „Salto” w znakomitym wykonaniu Anny Olejniczak (kl. VIc). P. Elżbieta Duda-Fajkowska zaśpiewała „Okularników”, „Nie spoczniemy” oraz „Małgośkę”, która porwała zarówno występujących, jak i widownię. Wspaniałym akompaniamentem do utworów była brawurowa gra p. Arkadiusza Chybalskiego.

Bardzo dziękujemy za oprawę techniczną p. Markowi Eksterowiczowi i p. Markowi Biesiadzie. Nasi uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w prezentowane teksty.

Zapraszamy do obejrzenia gazetki o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej.

Data publikacji: 2017-03-23 22:39:57,
Autor: Milena Dobielska

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "ŚWIAT WOKÓŁ NAS"

Album zdjęć

17 marca 2017 r. w murach świetlicy zagościła poezja dziecięca za sprawą Konkursu Recytatorskiego "Polscy poeci-dzieciom".

Tegoroczne hasło "Świat wokół nas" stanowiło ogromne wyzwanie dla adeptów sztuki recytacji. Z bogatego repertuaru uczniowie klas O-III szkoły podstawowej wybrali utwory: M. Konopnickiej, M. Terlikowskiej, U. Kozłowskiej, A. Edyk, D. Gellner, S. Jachowicza oraz J. Brzechwy.

Jurorki rywalizacji - panie Urszula Retyk, Jolanta Ślęzak i  Małgorzata Gołczyk wyłoniły laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

 

 

klasy  "0" i I SP                                                     klasy II i III SP

I miejsce - Iga Jurczyk (kl. 0)                                  Mikołaj Suszycki (kl. IIb)

II miejsce - Igor Gątkowski (kl. Ia)                          Amelia Piosik (kl. IIIa)

III miejsce- Igor Kucharski (kl. 0)                            Zuzanna Kowalczyk (kl. II c)

Wyróżnienia zdobyli : Ksawery Ptak (kl. Ia), Agnieszka Roksela (kl. IIa) oraz Wiktoria Malczewska (kl. IIIc).

Gratulujemy!

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować "Jedynkę" 30 marca 2017 r. podczas finału międzyszkolnego w PSP nr 8 w Radomsku.

Organizatorki konkursu : panie M. Lora, B. Nowak, E. Duda-Fajkowska oraz M. Dobielska dziękują wychowawcom klas nauczania zintegrowanego oraz rodzicom za wspaniałe  przygotowanie dzieci do konkursu.

Data publikacji: 2017-03-23 22:27:40,
Autor: Magdalena Piwońska

STACJA KULTURA
Welcome to England!

Album zdjęć

Film

Tym razem klasy piąte zabrały nas w podróż do Anglii. Mieliśmy okazję spotkać królową angielską, uczennice z angielskiej szkoły i sławne osoby. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje multimedialne dotyczące kraju, kultury i muzyki.

Data publikacji: 2017-03-07 10:16:45,
Autor: Martyna Sulik kl. IIB

Przyjęcie urodzinowe Kubusia Puchatka

Album zdjęć

W bieżącym roku szkolnym, od września 2016 roku, uczestniczyliśmy w realizacji projektu edukacyjnego "Jak nie czytam, jak czytam?” Opiekunami naszego projektu były panie: Bożena Wieloch i Elżbieta Duda-Fajkowska. W skład grupy projektowej weszły: Klaudia Kowalczyk, Wiktoria Szcześniak, Martyna Sulik z klasy 2B i Natalia Wiśniewska, Milena Turska, Wiktoria Karasek, Patrycja Jaros z klasy 2C.
Jednym z zadań projektowych było zorganizowanie 80. urodzin Kubusia Puchatka.
             Pierwszym etapem naszych działań było zebranie pieniędzy na zorganizowanie imprezy. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży babeczek i ciast postanowiłyśmy nabyć materiały potrzebne do realizacji naszego projektu. Zrobiłyśmy zakupy, by przygotować się do upieczenia słodkości i przystąpiłyśmy do intensywnych prac. Sama sprzedaż odbyła się 15 listopada.
            25 listopada odbyły się 80. urodziny Kubusia Puchatka, na które zostały zaproszone dzieci wraz z wychowawczyniami z klas 2a,2b,2c i 1a. Od drugiej godziny lekcyjnej zaproszeni uczniowie przychodzili do sali numer 14 pod opieką swoich nauczycielek.
            Urodziny rozpoczęły się od zaśpiewania Puchatkowi „Sto lat”, następnie dzieci inscenizowały czytaną bajkę o Kubusiu pt. „Zgubiony latawiec”. Po przeczytaniu książki na wszystkich czekały atrakcyjne  zabawy, pierwszą z nich był taniec na gazecie, a kolejną przebijanie balonów, w których znajdowały się zagadki związane tematycznie z postacią Kubusia Puchatka. Za każdą zagadkę dziecko dostawało cukierka. Jak to na urodzinach nie obyło się też bez tańca. Imprezie towarzyszyło wiele radości i śmiechu. Wszyscy chętnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach, ponieważ Kubuś Puchatek jest ich ulubionym bohaterem. Cieszymy się z tak udanej zabawy, ale teraz już wiemy, że podjęcie takich działań wymaga dużego wysiłku i zaangażowania. Wcale nie tak łatwo zrealizować projekt.

Data publikacji: 2017-02-27 21:28:32,
Autor: Marek Biesiada, fotografie: Alicja Martela

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W JEDYNCE

25 LUTEGO 2017


Album zdjęć

Film

 

Data publikacji: 2017-02-17 22:33:25,
Autor: Biblioteka szkolna

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

 

przysłowie chińskie

Album zdjęć

Uczniowie klas drugich, którzy kochają książki i czytanie 16.02.2017 r. wzięli udział w  Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Książka, mój przyjaciel”.  Trudnej sztuki pięknego czytania podjęli się: (kl. IIc) Aleksandra Grzywna, Filip Kaczmarczyk, Daria Rząsowska, Zuzanna Kowalczyk, Wiktor Śliwakowski, (kl. IIa) Agnieszka Roksela, Julia Jędryszek, Milena Famulska, Maja Hanulak, Luiza Lewandowska, (kl. IIb) Mikołaj Suszycki, Joanna Dzięgowska, Julia Jankowska, Bartosz Siewior, Julia Pałubska.

Nauczyciele p. Anna Huber i p. Elżbieta Duda-Fajkowska, przysłuchując się występom młodych artystów, zwracali uwagę na płynność i tempo czytania, dykcję, modulację głosu, interpretację oraz rozumienie czytanego tekstu. Wyłonieni laureaci  Luiza Lewandowska (kl. IIa) i Wiktor Śliwakowski (kl. IIc), będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu miejskim.

 

Data publikacji: 2017-02-05 23:34:19,
Autor: Marek Biesiada

POLONEZ
NA BALU GIMNAZJALNYM 2017

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji tanecznej w wykonaniu
uczniów klas III A i III B, a także wychowawców tych klas.

FILM

 

Data publikacji: 2017-02-05 18:34:40,
Autor: Marek Biesiada, fotografie: Monika Radziejewska, filmy: Edyta Pacyniak

Bal Gimnazjalny w Jedynce
4 lutego 2017 roku

Album zdjęć

Fotografie wykonała
Monika Radziejewska

Filmy

Film nagrany został przez
Edytę Pacyniak

 

Data publikacji: 2017-02-01 22:06:48,
Autor: Biblioteka szkolna

Pierwszaki już czytają!

Album zdjęć

W piątek, 13 stycznia 2017 roku, najmłodsi uczniowie I klasy PSP nr 1 zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki wpisało się na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się pod  koniec I semestru, gdy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna na długo pozostać w pamięci pierwszaka.

Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem biblioteki, jej regulaminem, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Specjalnie na tę okazję uczniowie z kółka recytatorskiego (klasa IIIc PSP), prowadzonego przez p. Milenę Dobielską i p. Elżbietę Dudę-Fajkowską, przygotowali krótką część artystyczną, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała jedna z pań bibliotekarek.

Nasi nowi czytelnicy wypożyczyli interesujące książki, otrzymali też w prezencie pamiątkowe książeczki o Franklinie, a dyplom pasowania będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Data publikacji: 2017-01-12 19:33:43,
Autor: Magdalena Piwońska

STACJA KULTURA

Album zdjęć

Film

Film

Tym razem zatrzymaliśmy się na stacji we Włoszech. Do słonecznej Italii zaprosiły nas klasy VI. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z specjalnie zaproszonym na tą okoliczność Włochem, szefem kuchni Venezia jak również spróbować włoskich przysmaków przygotowanych przez uczestników konkursu. Komisja obserwowała prezentację dotyczącą sławnych Włochów, ciekawostek i historii kraju.

Data publikacji: 2017-01-11 17:58:20,
Autor: Marzena Lora

Warsztaty decoupage

Album zdjęć

W dniu 9 stycznia 2017r. uczniowie klas: IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc, Vb  mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych warsztatach kreatywno- edukacyjnych zdobienia przedmiotów techniką decoupage.

Pod okiem specjalistów dzieci odkrywały swoje talenty artystyczne i rozwijały twórczą postawę.

Praca połączona z zabawą dostarczyła dzieciakom wiele radości oraz poszerzyła ich artystyczną wyobraźnię.

Drewniane ramki na zdjęcia, które mali artyści ozdabiali  podczas warsztatów wyglądały jak ręcznie malowane. Z pewnością okażą się wspaniałą pamiątką lub prezentem.

Data publikacji: 2016-12-25 13:21:17,
Autor: Marek Biesiada, fotografie: Karolina Martela

Jasełka Bożonarodzeniowe

Album zdjęć

Film

W dniu 22 grudnia 2016 roku w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Radomsku odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy III a PSP nr 1. Uczniów prezentujących spektakl przygotowały panie nauczycielki religii pani Katarzyna Bajon i pani Katarzyna Gorzoń oraz ksiądz Rafał Omyła. Oprawę muzyczną zaprezentował szkolny chór, którzy przygotowała pani Małgosia Siarka.

Data publikacji: 2016-12-24 23:09:16,
Autor: Milena Dobielska

W KRAINIE BAŚNI HENRYKA SIENKIEWICZA

Album zdjęć

20 grudnia zakończyliśmy w szkole obchody roku Henryka Sienkiewicza.

Tego dnia biblioteka zamieniła się w baśniową krainę wykreowaną przez autora "Trylogii". Uczniowie klasy III c uczęszczający na zajęcia koła recytatorskiego: Ewelina Cieciura, Karolina Jezuita, Martyna Kołaczkowska, Wiktoria Malczewska, Marta Pękala, Patrycja Walicka, Natalia Zięba oraz Adam Bebłociński, Mateusz Błasiak i Eryk Koch zaprezentowali przed rówieśnikami spektakl oparty na dwóch baśniach H. Sienkiewicza pt. "Co się raz stało w Sydonie" i "Bajka".

Niezwykły klimat barwnej opowieści o losach dobrych wróżek oraz biednego ogrodnika zakochanego w córce zamożnego kupca podkreślała orientalna muzyka i kolorowe stroje Fenicjan. Młodzi widzowie dowiedzieli się, że wartości takie jak: prawda, dobro i prawdziwa miłość są ponadczasowe i niezależnie od miejsca i czasu należy je pielęgnować.

Spektakl przygotowały panie: Elżbieta Duda-Fajkowska i Milena Dobielska.

Data publikacji: 2016-12-11 22:16:21,
Autor: Biblioteka szkolna

Data publikacji: 2016-12-07 09:10:20,
Autor: Marek Biesiada, fotografia: Monika Radziejewska

Mikołajki w Jedynce
6 grudnia 2016 roku

Album zdjęć

 

Data publikacji: 2016-12-07 08:43:32,
Autor: Marek Biesiada, fotografia: Edyta Pacyniak, film: Ola Sobieraj

Otwarcie Boiska dla Jedynki

Album zdjęć

Film

6 grudnia 2016 roku o godzinie 11:00 nastąpiło oficjalnie otwarcie i przekazanie naszej szkole wielofunkcyjnego boiska, które zostało wybudowane w ramach projektu Boiska dla Jedynki. Przecięcie wstęgi dokonał Prezydent Miasta Radomska pan Jarosław Ferenc w obecności dyrektora ZSG nr 1 pana Marka Sobczyka, przewodniczącego Rady Rodziców ZSG nr 1 pana Łukasza Berlanki oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej ZSG nr 1: Mateusza Antońskiego, Michała Icieka i Macieja Kucharczyka oraz przebranego za świętego Mikołaja Kuby Radziejwskiego. Uroczystość relacjnonowały radomszczańskie media m.in. Niezależna Telewizja Lokalna w Radomsku, Gazeta Radomszczańska oraz gazeta Między Stronami, a także uczennice klasy III B PG1: Ola Sobieraj i Edyta Pacyniak, które filmowały i fotografowały wydarzenie.

Przypomnijmy dokładanie rok wcześniej nasza szkoła wygrała w głosowaniu w ramach radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego na realizacje projekt Boisko dla Jedynki. Nasz projekt wygrał w OBSZARZE NR 1 kwotę 250 000 zł na jego realizacje. Wczorajsze wydarzenie było podsumowaniem wykonania projektu w wyniku, którego wybudowano na terenie naszej szkoły wielofunkcyjnego boiska.

Data publikacji: 2016-12-07 08:01:52,
Autor: Marek Biesiada

Andrzejkowe wróżby w Jedynce

Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Małgorzaty Rudzkiej i pani Magdaleny Piwońskiej.

Album zdjęć

Film

 

Data publikacji: 2016-12-01 19:48:10,
Autor: Biblioteka szkolna

Czytanie jest jednak cool!

Album zdjęć

Jeszcze raz wystartowaliśmy z konkursem czytania.16 listopada 2016 roku odbyły się w bibliotece szkolnej eliminacje do kolejnego konkursu pięknego czytania organizowanego przez ZSG nr 7, ZSG nr 3 i MBP w Radomsku. W naszych szkolnych potyczkach wzięli udział następujący uczniowie:
Malwina Iciek/ klasa Va/, Aleksandra Saj/ klasa Va/, Julia Rychlica /klasa Va/, Alicja Piotrowska /klasa Va/, Julia Maszczyk /klasa Vb/,Krystian Wojdak/ klasa VI c/,Adam Kowalski /klasa VIc/,Jakub Ociepa /klasa VIc/,Olga Gaik klasa /VIa/,Anna Karasińska klasa/ VIa/ i Natalia Czaińska / z klasy VIb/.Do udziału w międzyszkolnych zawodach wytypowano Malwinę Iciek, Aleksandrę  Saj i Annę Karasińską.

Wśród czytanej literatury nie zabrakło „W pustyni i w puszczy”  Henryka Sienkiewicza”, Dynastii Miziołków” Joanny Olech czy „Kosmity” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

W naszym konkursie braliśmy pod uwagę technikę czytania i sposób interpretacji tekstu. Nie wystarczy bowiem płynnie i poprawnie czytać wybrany przez siebie tekst, trzeba również odpowiednio go wyartykułować,  z poprawną modulacją głosu.

Niektórzy z uczestników zasługują na szczególną pochwałę, swoim zapałem udowodnili, że mimo tego , iż nie odnoszą dużych sukcesów na polu czytania, to jednak nie zrażają się tym i uczestniczą w każdym tego typu konkursie/Krystian Wojdak/. Gratulujemy zapału!

Data publikacji: 2016-11-20 14:33:55,
Autor: Magdalena Piwońska

STACJA KULTURA

Album zdjęć

Film

16.11 mogliśmy obejrzeć pierwsze prezentacje klas przygotowane na konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, Stacja Kultura. Klasy II PG zaprezentowały Francję. Na jednej z przerw odbyły się pokazy. Klasa II A przywitała nas ucztą typowych francuskich przysmaków. Oglądaliśmy pokaz mimów i mogliśmy nauczyć się kilku podstawowych francuskich słów. Klasa IIB zabrała nas w podróż szlakiem znanych Francuzów. Oprócz Asterixa i Obelixa był też między innymi Napoleon. Pokaz zakończył występ mimów i mini koncert znanej francuskiej piosenkarki Indili

Data publikacji: 2016-11-14 20:23:45,
Autor: Małgorzata Litwińska

Album zdjęć

Dnia 8 listopada 2016 roku uczniowie klasy I a PSP nr 1 w Radomsku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego organizatorzy akcji pragnęli zapoczątkować w Polsce, obchody 8 listopada jako Dnia Zdrowego Śniadania. 

Głównym celem akcji  jest :

1. Zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia.

 2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego odżywiania.

W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie klasy I a poznali przygody bohaterów MISJI ŚNIADANIOWYCH : TOLĘ, MAKSA I WSZYSTKOJADA. To dzięki nim w przystępny dla dzieci sposób uczniowie poznali rolę śniadania, zapoznali się z 12 zasadami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Śniadanie zostało zorganizowane przez wychowawcę klasy p. Małgorzatę Litwińską, we współpracy z rodzicami, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie zdrowego, pożywnego śniadania. Przygotowali  świeżo wyciskane soki z marchwi, pomarańczy i jabłek,  jogurty , sałatki owocowe i warzywne, wędliny, sery, koreczki – śniadanie naprawdę było bardzo pożywne i smaczne. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych kanapek.

Dzieci z klasy I a wzięły także udział w warsztatach kulinarnych. Pierwszaki, pod okiem wychowawcy, przygotowały gruszkowe jeżyki.

Uczestnicy śniadania otrzymali przygotowane przez wychowawcę CERTYFIKATY, potwierdzające znajomość 12 zasad zdrowego żywienia.

Akcja „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczyniła się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania –  w domu i szkole.

Wychowawca klasy I a PSP p. Małgorzata Litwińska serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc i wielkie zaangażowanie w przygotowanie zdrowego i pożywnego śniadania.

 

Organizator akcji:

Małgorzata Litwińska

Data publikacji: 2016-11-11 12:43:25,
Autor: Marek Biesiada, fotografie: Monika Radziejewska

Święto Niepodległości w PG nr 1

Album zdjęć

Film

Akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w dniu 9 listopada 2016 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku w dla uczniów  Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Z tej okazji swój występ artystyczny przedstawili aktorzy ze Szkolnego Teatru Źródełko pod kierunkiem pani Danuty Zawadzkiej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Małgorzata Siarka, natomiast sprzęt nagłaśniający przygotowali pan Marek Eksterowicz oraz Jakub Rozpędek uczeń klasy II A PG1. Poczet sztandarowy w składzie Wiktoria Woźniak, Jakub Kwiecień, Zuzana Jagła przygotowała pani Dorota Barańska.

Data publikacji: 2016-11-11 12:25:30,
Autor: Marek Biesiada

Święto Niepodległości w PSP nr 1

Album zdjęć

Film

Akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w dniu 9 listopada 2016 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku w dla uczniów  Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Występ artystyczny zaprezentowała klasa VI B PSP pod kierunkiem pani Barbary Gnoińskiej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Małgorzata Siarka, natomiast sprzęt nagłaśniający przygotowali pan Marek Eksterowicz oraz Jakub Rozpędek uczeń klasy II A PG1. Poczet sztandarowy w składzie Maja Łacisz, Sebastian Bławat, Kinga Podlasin przygotował pan Grzegorz Beza.

Data publikacji: 2016-11-11 10:24:00,
Autor: Biblioteka szkolna

SIENKIEWICZ, JAKIEGO NIE ZNAMY

Album zdjęć

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nauczyciele bibliotekarze, p. Bożena Wieloch, p. Elżbieta Duda-Fajkowska, p. Anna Huber, zorganizowali imprezę czytelniczą poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi. To już kolejne wydarzenie związane z tym wielkim pisarzem. Nie bez powodu, przecież   obchodzimy obecnie ROK SIENKIEWICZA.

 Od 24 do 28 października 2016 roku do biblioteki szkolnej przybywali tłumnie uczniowie z klas O-IV, by wsłuchać się w historie z życia  autora Trylogii. Dowiedzieliśmy się, między innymi, że Sienkiewicz miał 4 rodzeństwa, w szkole nie był wcale takim orłem, jakby wskazywała na to lotność pióra, podczas podróży do Ameryki mieszkał w  wigwamie, poznał też prawdziwych Indian, a nawet  o tym, że w Afryce zachorował na febrę. Wszystkie informacje można odnaleźć w książce autorstwa Anny Czerwińskiej -Rydel „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”.

 Zaproszeni do biblioteki szkolnej goście (p. dyr. Anna Nowicka-Grzęda, p. Agnieszka Biedrzycka, p. Jolanta Bukowska, p. Milena Dobielska, p. Barbara Gnoińska, p. Magdalena Lorent, p. Anna Skórka-Nowicka, p. Grażyna Skupińska, p. Urszula Retyk, p. Danuta Zawadzka) odczytali jej fragmenty, po czym zostaliśmy zabrani w wirtualny spacer po Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Tygodniowi bibliotek szkolnych towarzyszyła też wystawa książek noblisty i gazetka poświęcona jego biografii. Mamy nadzieję, że uroczystość pozwoliła poznać naszego wybitnego prozaika jako człowieka o wielkim sercu i przeogromnej wrażliwości - takiego, jakiego do tej pory nie znaliśmy.

Data publikacji: 2016-10-26 08:08:01,
Autor: Marek Biesiada

Ślubowanie klas pierwszych PSP i PG
13 października 2016 roku

Album zdjęć

Film

 

Data publikacji: 2016-10-22 10:49:26,
Autor: Marek Biesiada

NOC W SZKOLE
21 PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU

Album zdjęć

Filmy

 

Data publikacji: 2016-10-13 21:56:36,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska

ELIMINACJE JUŻ ZA NAMI

Galeria zdjęć

            Od lat promujemy czytelnictwo poprzez udział w różnego rodzaju konkursach. Jeden z nich odbył się 27 września 2016 roku w bibliotece szkolnej.  W potyczkach pięknego czytania, bo o tym mowa, zwyciężyli: Anna Olejniczak
/ VI c PSP/, Julia Pietras /IVb PSP/ oraz Maja Kucharska/ Ia PG/ i Magdalena Gołdon/ IIIa PG/. Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w V edycji Festiwalu Pięknego Czytania, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Data publikacji: 2016-10-10 22:23:47,
Autor: Anna Skórka-Nowicka

Warsztaty ekologiczne

Album zdjęć

W dniu 5-10-2016 SK LOP zorganizowało warsztaty ekologiczne. Klasa VI b PSP uczestniczyła w warsztatach nt. „Segregacji śmieci" przeprowadzonych przez panią Magdalenę Jurek z PGK Radomsko”. Warsztaty były bardzo ciekawe. I część zajęć to wykład poparty wizualizacją i pogadanką prowadzącej. W II części uczniowie uczestniczyli w grze interaktywnej z wykorzystaniem tabletów. Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni oceną z przyrody i nagrodą ufundowaną przez PGK. Zwyciężczynią w konkursie okazała się Natalia Czaińska.

Warsztaty zorganizowała nauczycielka przyrody i biologii Anna Skórka –Nowicka.

Data publikacji: 2016-10-10 17:25:59,
Autor: Marek Biesiada

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Album zdjęć

Film

30 września 2016 roku w Jedynce w stołówce szkolnej miła miejsce dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Została ona zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, któremu przewodniczącą jest Natalia Chojka, a jej członkami są Julia Smędzik i Olga Kipigroch. W organizacji muzyki, nagłośnienia oraz dekoracji sali dyskotekowej pomagali także Ola Sobieraj, Edyta Pacyniak, Maja Grobelniak, Julia Olczyk i Natalia Dobielska oraz Kuba Rozpędek i Łukasz Ciupa. Opiekę nad Samorządem Uczniowskim i organizacją dyskoteki sprawowała pani Małgorzata Rudzka i Magdalena Piwońska.

Ci co przyszli na dyskotekę na pewno nie żałowali ponieważ wszyscy obecni bawili się przez cały czas trwania imprezy :) :D. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :D

Data publikacji: 2016-09-21 23:51:43,
Autor: Marek Biesiada

Akademia z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Album zdjęć

Uczniowie klasy II A, III A i III B Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Radomsku 21 września 2016 roku zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli w wydarzeniach, które zapoczątkowały II wojnę światową. Były nimi 1 września 1939 roku, gdy Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę oraz 17 września 1939 roku, kiedy Związek Radziecki zdradziecko uderzył na nasz kraj. Gimnazjaliści oddali także hołd polskim oficerom, którzy marcu 1940 roku zostali zamordowani przez sowiecką NKWD.

Wiersze polskich poetów recytowali: Natalia Dobielska, Julia Olczyk, Karolina Kulesza, Radosław Lewandowski, Jakub Błasiak, , Anna Bartnik, Edyta Pacyniak, Maja Grobelniak, Jakub Radziejewski, Martyna Matuszczyk, Maksymilian Ciastko, Karolina Martela, Magdalena Gołdon, Patrycja Kaczorowska, Monika Stępień, Wiktoria Sztangreciak. W rolę lektorów przedstawiających wydarzenia historyczne wcielili się: Dagmara Dybka oraz Michał Iciek.

Dekorację przygotowała pani Małgorzata Siarka, oprawę muzyczną w wykonaniu chórku szkolnego przygotował pan Arkadiusz Chybalski. Piosenkę Jacka Kaczmarskiego, „Katyń” wspaniale zaśpiewała Aleksandra Wideryńska z klasy I B PG1.

Bardzo dziękuję za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego panu Markowi Eksterowiczowi oraz uczniom Łukaszowi Ciupie (klasa II A PG), Jakubowi Rozpędkowi (klasa II A PG).

W skład pocztu sztandarowego weszli uczniowie klasy II A PG1: Jakub Kwiecień, Natalia Chojka i Emilia Nowak.

Część oficjalna poprowadziła uczennica klasy III B PG1 – Aleksandra Sobieraj.

Data publikacji: 2016-09-05 16:18:13,
Autor: Marek Biesiada

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Album zdjęć

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacjeKLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘProgram Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w RadomskuProgram terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych
 Ważne informacje

Ważne informacjePodręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDFPROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobraniaKONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdfROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenieZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016
 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznychPLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij
 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada