Menu górne

Imieniny  W lipcu odbędą się:  Imieniny  Wakacje :)
menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolneFestiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

FilmyMiędzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech CzasówModa na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj
 Media szkolne

Media szkolneNasze filmy na YOUTUBEGazetka Jedyneczka


 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymiPROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIAFundacja
Dziewczynka z ZapałkamiWspółpraca
ze środowiskiem lokalnym
menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzneBiuletyn
Informacji Publicznej
Stowarzyszenie
Teatr ŹródłoZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERYProgram Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family MattersOFICJALNA
STRONA MIASTA
 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

19281

osób

 Imprezy szkolne

Imprezy szkolne
w roku szkolnym 2014/2015


Data publikacji: 2015-06-29 21:24:57,
Autor: http://zsg1.radomsko.pl

Zakończenie roku szkolnego 2014/15 w PG1 Radomsko

Album zdjęć

Film
Zakończenie roku szkolnego 2014/15 w PG1 Radomsko - rozdanie nagród

Film
Zakończenie roku szkolnego 2014/15 w PG1 Radomsko - część artystyczna

Zakończenie roku szkolnego 2014/15 w PSP1 Radomsko

Album zdjęć

Film
Zakończenie roku szkolnego 2014/15 w PSP1 Radomsko - rozdanie nagród

Film
Zakończenie roku szkolnego 2014/15 w PSP1 Radomsko - cześć artystyczna

 

Data publikacji: 2015-06-22 20:38:44,
Autor: Bożena Nowak

"Cała Polska czyta dzieciom"


Album zdjęć

18.06.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku uczniowie z oddziału przedszkolnego wzięli udział w zajęciu języka angielskiego pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom". Dzieci słuchały głośnego czytania w języku angielskim bajek i rozpoznawały ich tytuły.

Zajęcie przeprowadzone zostało w formie zabawy, w radosnej atmosferze, z użyciem pomocy dydaktycznych i nowoczesnego sprzętu audiowizualnego.

Data publikacji: 2015-06-20 19:22:16,
Autor: Małgorzata Kipigroch - członek Rady Rodziców

BOISKO DLA JEDYNKI.
Bądźcie z nami, razem możemy WSZYSTKO.


Album zdjęć

Dzisiaj (17 czerwca 2015 roku) byłam z Kasią Bałut na spotkaniu w ZSG nr 1. Pan Marek Biesiada był tak miły, że pozwolił nam poprowadzić „budżetową” lekcję. Panu Markowi bardzo dziękujemy.

A wiecie czego chcą gimnazjaliści? Mimo, że nie mogą jeszcze głosować, wiedzą, że potrzebują boiska dla JEDYNKI! Razem damy radę wypromować nasz projekt.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszej lekcji i zapraszamy do współpracy.

Niech rodzą się pomysły jak dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców obszaru nr 1 i przekonać ich, że to boisko jest nam potrzebne. Pamiętajcie, to nie będzie tylko szkolne boisko! Będzie ogólnodostępne! Dla dzieci, młodzieży i dorosłych! Wygrajmy je razem.

Data publikacji: 2015-06-03 23:19:37,
Autor: zsg1.radomsko

Dzień Mamy w Jedynce


Album zdjęć


Film

3 czerwca 2015 roku z okazji Dnia Mamy uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku przedstawili wspaniałą część artystyczną, do której obejrzenia zapraszamy na szkolnym kanale YUOTUBE. Uczniowie zostali przygotowani przez wychowawczynie klas edukacji wczesnoszkolnej: panią Marzena Lora (klasa I a), panią Wiolettę Ruszkiewicz (klasa I b), panią Anetę Pawelec (klasa I c), Katarzynę Karkoszkę (klasa III b). Podczas imprezy pokaz taneczny przedstawiły czirliderki z klas czwartych prowadzone przez panią Małgorzatę Siarkę.

Data publikacji: 2015-06-03 15:10:30,
Autor: Rada Rodziców ZSG nr 1

Otwarcie placu zabaw w Jedynce


Album zdjęć


Film

Już otwarty! A to dopiero początek! Jeszcze raz bardzo mocno dziękujemy wszystkim, którzy do powstania placu zabaw dla dzieci dołożyli swoją cegiełkę. Nawet najmniejszą. A teraz korzystajcie i bawcie się!

Data publikacji: 2015-06-03 14:35:41,
Autor: http://zsg1.radomsko.pl/

Belfer czyta uczniom wiersze
o przysłowiach w ramach
XVI Radomszczańskich Dni Rodziny


Album zdjęć

 

Data publikacji: 2015-06-02 23:40:36,
Autor: Katarzyna Karkoszka

Dzień Mamy i Taty w kl. III b


Album zdjęć

Dnia 2 czerwca 2015 r. o godzinie 15:00 w stołówce szkolnej  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą Katarzyną Karkoszką, zaprosili  rodziców aby w formie występów podziękować im za miłość. Na koniec występów dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne upominki, które wykonały własnoręcznie podczas wycieczki w Osikowej Dolinie. Po części artystycznej nadszedł czas na rozmowę, wspomnienia i podziękowania.

Data publikacji: 2015-05-25 22:12:28,
Autor: Aneta Pawelec

Spotkanie z Jackiem Krzynówkiem


Album zdjęć

W dniu 22 maja 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Jackiem Krzynówkiem, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą.
Znany sportowiec, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej opowiadał
o swojej długoletniej przygodzie ze sportem, chętnie odpowiadał na zadawane pytania oraz rozegrał krótki mecz z uczniami klasy I c.
Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć  pamiątkowych zdjęć i autografów. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi za poświęcony nam czas.

Data publikacji: 2015-05-22 23:11:50,
Autor: zsg1.radomsko

Dni Patrona Gimnazjum


Album zdjęć

Od 15 do 18 maja, czyli w 34. rocznicę zamachu na Jana Pawła II i w 95. rocznicę narodzin papieża, obchodziliśmy w naszej szkole Dni Patrona Gimnazjum. Z tego powodu została przygotowana wystawa albumów o polskim papieżu i książek z nim związanych. Można ją podziwiać na parterze w budynku administracyjnym.
W dniu 13. kwietnia uczniowie klas III A oraz I B przygotowali akademię dla uczniów naszego gimnazjum, opisującą życie Jana Pawła II. Młodzież również recytowała wiersze bliskie sercu papieża. W przedstawienie zaangażował się także chór szkolny pod opieką pana Arkadiusza Chybalskiego. Podczas występu wyświetlana była prezentacja, dopasowana do scenariusza, która miała za zadanie urozmaicenia akademii.
Wspaniałą dekorację sali gimnastycznej przygotowała pani Małgorzata Siarka.

Data publikacji: 2015-05-21 23:39:56,
Autor: http://zsg1.radomsko.pl/

Szkoła bez barier


Album zdjęć


Film

W dniu 14 maja 2014r. w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym Nr 1 w Radomsku, w związku z likwidacją barier architektonicznych, zorganizowany był dzień rehabilitacji pod hasłem SZKOŁA BEZ BARIER.

Czytaj więcej
Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Radomsku we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Nr 3 w Radomsku oraz Przedszkolem Specjalnym w Radomsku.
Adresatem przedsięwzięcia była społeczność lokalna, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i uczniów niepełnosprawnych oraz ich rodziców i opiekunów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie niepełnosprawni uczęszczający do ZS-G Nr 1, PSP Nr 3, dzieci uczęszczające do PS oraz ich rodzice i opiekunowie. Przybyli również podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku wraz z opiekunami oraz zainteresowani problematyka radomszczanie.

Ideą przedsięwzięcia było pokazanie w jaki sposób szkoła przygotowana jest do zaspokojenia indywidualnych potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Szczególny nacisk położono na kwestię zlikwidowania ostatnich barier, barier architektonicznych – podjazd do budynku szkoły, winda, dostosowanie łazienki.

Uczestnicy mieli także okazję do:

- poznania metod pedagogicznych, logopedycznych oraz fizjoterapeutycznych wykorzystywanych w pracy terapeutycznej i edukacyjno-wychowawczej z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą;

- skorzystania ze specjalistycznych konsultacji w zakresie rehabilitacji medycznej, rehabilitacji słuchu i badania ostrości wzroku oraz pomocy psychologicznej.

Program obejmował:
1. Prezentację metod wykorzystywanych w stymulacji rozwoju uczniów niepełnosprawnych:

- Metody fizjoterapeutyczne w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.

- Stymulacja logopedyczna z zastosowaniem programów multimedialnych.

- Zabawa jako jedna z form usprawniania uczniów.

- Aktywność manualna i ruchowa.

- Usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej.

- Stymulacja polisensoryczna.

- Programy terapeutyczne z elementami arteterapii.

2. Specjalistyczne konsultacje: lekarza rehabilitacji medycznej, badanie ostrości wzroku, badanie słuchu, konsultacje psychologa w zakresie Wspomagania psychologicznego w zakresie zaburzeń rozwojowych, zaburzeń integracji sensorycznej oraz terapii behawioralnej.

Rodzice i opiekunowie mieli możliwość zaobserwowania metod stymulacji i uzyskania wskazówek do wspomagania rozwoju dziecka w warunkach domowych. Mogli także skorzystać ze specjalistycznych porad i wymienić między sobą doświadczenia płynące z wychowywania dziecka niepełnosprawnego.

Dzieci i uczniowie uczestniczyli w organizowanych zajęciach, mieli okazję do aktywności oraz nawiązania relacji z rówieśnikami.

Data publikacji: 2015-05-21 23:22:27,
Autor: http://zsg1.radomsko.pl/

Dzień Patrona Publicznego Gimnazjum nr 1
im. Jana Pawła II w Radomsku


Album zdjęć


Film

 

Data publikacji: 2015-05-09 13:57:36,
Autor: Barbara Gnoińska

„Lekcja historii”


Na zdjęciu: Uczniowie klasy IV b podczas występu na apelu.
Album zdjęć

29 kwietnia 2015 r. na drugiej lekcji w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W apelu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły podstawowej, a przygotowała go klasa IV b wraz z wychowawczynią p. Barbarą Gnoińską oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Arkadiusza Chybalskiego.
Część artystyczną stanowiła krótka inscenizacja zatytułowana „Lekcja historii”. Uczniowie klasy IV b podczas tej lekcji mieli możliwość „porozmawiać z Panią Konstytucją”, aby poznać najważniejsze informacje związane z wydarzeniem historycznym z dnia 3 maja 1791 r. Zakres i poziom wiadomości dostosowany był do grupy wiekowej, do której był skierowany. Dzieci z klas 0 – 6 z uwagą obejrzały program. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu podkreśliła, że tegoroczny apel z okazji Święta Konstytucji był prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu.

Data publikacji: 2015-05-01 08:10:28,
Autor: http://zsg1.radomsko.pl/

AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY
UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W PG1


Album zdjęć


Album zdjęć

 

Data publikacji: 2015-04-27 13:24:59,
Autor: Bozena Wieloch

DZIEŃ PATRONA PSP1


Album zdjęć

Filmy

„Za górami, za lasami.....” na ternie dzisiejszej Wielkopolski znajdował się gród. Zacny gród. Jego nazwa- Gniezno…

   Tak rozpoczęło się przedstawienie  przygotowane przez uczniów klasy IVc i III a / należących do kółka recytatorskiego/.
A wszystko to związane było z obchodami Dnia Patrona PSP nr 1 – Bolesława Chrobrego. W programie wystąpiła plejada postaci historycznych: Bolesław Chrobry, Otton III,Henryk II, Świętopełk, Lambert, Oda, św. Wojciech oraz postacie z ludu. Nie zabrakło także popisów tanecznych w wykonaniu uczniów z klasy III a oraz tańca breakdance w wykonaniu Piotra Kaczmarczyka z klasy IV c.Występy uczniów związane były z atmosferą tamtych lat.W takim tez stylu utrzymane były tańce i pląsy. 

Data publikacji: 2015-03-31 19:07:44,
Autor: Marzena Lora

20 marca „Jedynka” powitała wiosnę!


Album zdjęć

Przedstawiciele klas O-III wcielając się w swoich idoli muzycznych wzięli udział w konkursie piosenki Mini Playback Show.

Oto wyniki konkursu:

W kategorii klas O-I:

I miejsce – D. Kubik (I B), II miejsce – P. Nowak i L. Jurczyk (I A), III miejsce – W. Wnuk, I. Bartnik, Sz. Gała (kl. „O”), wyróżnienie – K. Jezuita, M. Pękala (I C).

W kategorii klas II – III:

I miejsce – A. Saj (III A), II miejsce – J. Prokop, W. Wódka (II B), III miejsce – A, Szymańska, J. Maszczyk, M. Łacisz (III B), wyróżnienie – B. Kosmalski (II A).

Zmagania uczestników obserwowało jury w składzie: p. M. Olejniczak, p. M. Dobielska, p. U. Retyk. Organizatorem imprezy była p. M. Lora.

Gorące gratulacje dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów!

Data publikacji: 2015-03-31 18:14:15,
Autor: Jolanta Hofman - opiekun SK PCK

Podsumowanie projektu "Chroń dziecięce uśmiechy"


Album zdjęć

Od października do grudnia  kl. 0-VI PSP brały udział w Projekcie " Chroń dziecięce uśmiechy", zorganizowanym przez Rejonowy oddział PCK w Radomsku.

Wychowawcy klas przeprowadzili dwie godziny lekcyjne zajęć profilaktycznych n. t. higieny jamy ustnej i chorób dziąseł i zębów.

Do pracy wykorzystane zostały materiały przekazane szkole przez PCK- oddział w Radomsku. Następnie uczniowie, wraz z wychowawcami udali się do gabinetu stomatologicznego. Każdy uczeń, którego rodzic wyraził zgodę, został przebadany przez stomatologa i  otrzymał krótką  informację o stanie jego zębów i ewentualnych wadach zgryzu.

W akcji wzięło udział 353 uczniów, z czego 261 zostało przebadanych w gabinecie stomatologicznym.

W dniu 25 marca odbyło się podsumowanie projektu. Prezes radomszczańskiego PCK -pani Małgorzata Lewandowska poinformowała uczniów o wynikach badania, a wychowawcom wręczyła drobne upominki i dyplomy z podziękowaniami.

Dziękuję wychowawcom i uczniom za udział w projekcie, pomoc i zaangażowanie.

Data publikacji: 2015-03-30 20:24:56,
Autor: Jolanta Kubanik - uczennica klasy I B PG1

"Moda na dobre maniery"


Album zdjęć

W dniu 04.03.2015 r. w ramach projektu „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie” odbył się konkurs pod nazwą "Moda na dobre maniery", organizowany co roku przez nauczycieli bibliotekarzy.

Był on przeznaczony dla klas piątych. W jury zasiedli p. dyrektor Anna Nowicka- Grzęda, p. Barbara Gnoińska oraz po raz pierwszy przedstawiciele uczniów Aleksandra Gajda i Maciej Huber. Konkurs prowadziły Jolanta Kubanik oraz Karolina Kulesza. Polegał on na wykazaniu się wiedzą na temat dobrych manier w teorii i praktyce.

W zmaganiach dotyczących znajomości dobrych manier wygrała klasa 5b, prowadząc zaledwie 1 pkt. Klasę reprezentowały Aleksandra Wideryńska, Zuzanna Śliwowska, Maja Wolska.

W składzie drużyny klasy 5a znalazły się Maja Kucharska, Olga Kipigroch, Aleksandra Drzewowska.

Dziękujemy p. Markowi Eksterowiczowi i Mateuszowi Politańskiemu za nagłośnienie imprezy oraz Radzie Rodziców ZSG 1 za ufundowanie nagród.

W organizacji konkursu wykazali się również:

Sandra Perak - wykonywanie fotografii,

Kinga Grzywacz, Julia Modlińska - przygotowanie dekoracji, sali i rekwizytów.

Gratulujemy laureatom!

Data publikacji: 2015-03-28 00:51:26,
Autor: Aneta Pawelec

Zajęcia pierwszej pomocy w klasie I c


Album zdjęć

26 marca 2015 r. uczniowie klasy I c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych ze Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Pani Monika Basińska oraz pan Tomasz Nowak w profesjonalny sposób udzielili uczniom lekcji, jak, dbając o własne bezpieczeństwo, pomóc poszkodowanemu, m.in., w jaki sposób wezwać pomoc, co zrobić, gdy poszkodowany jest nieprzytomny, jak wykonuje się resuscytację albo kiedy i jak ułożyć ofiarę w bezpiecznej pozycji.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna zajęć. Każdy uczestnik miał możliwość przećwiczyć (wg wcześniejszych instrukcji) kolejne etapy pierwszej pomocy. Mimo, że wszyscy z uwagą słuchali i przyglądali się prowadzącym zajęcia, nie było łatwo powtórzyć wszystkie etapy pomocy. Na pewno jeszcze trudniej z powodu stresu i paniki byłoby ratować komuś życie. Dlatego warto instrukcję pierwszej pomocy powtarzać wielokrotnie, by w razie potrzeby wiedzieć, jak zareagować.

Data publikacji: 2015-03-25 23:30:23,
Autor: Rada Rodziców ZSG nr 1

Kiermasz Wielkanocny


Album zdjęć

W dniu 22 marca 2015 roku przed Kościołem pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Radę Rodziców ZSG nr 1 w Radomsku. Podczas kiermaszu udało się zebrać 4 tysiące 155 złotych i 50 groszy! Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na plac zabaw. Dziękujemy rodzicom za ciasta a uczniom za wykonanie ozdób.

Data publikacji: 2015-03-19 22:38:50,
Autor: Marek Biesiada, fotografie wykonała - Karolina Martela,
film nagrała Aleksandra Sobieraj

Odlotowa lekcja przyrody

Album zdjęć

Film

Data publikacji: 2015-03-19 21:41:41,
Autor: Karolina Martela - uczennica klasy I A PG1

''Apetyt na zdrowie''


Album zdjęć

25 lutego w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego ''Apetyt na zdrowie''. Uroczystość odbyła się na godzinie wychowawczej. Celem głównym było propagowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie spotykali się co 2 tygodnie wraz ze swoimi opiekunami, czyli p. Anną Skórką- Nowicką oraz p. Bożeną Miądowicz, by podzielić się swoimi przemyśleniami oraz nowymi sugestiami na zrealizowanie tego projektu. Panie wspaniale słuchały uczniów oraz pozwoliły im na przedstawienie ich własnych pomysłów. Biorący udział w projekcie musieli wykonać filmy zawierające ich zadania oraz osiągnięcia odniesione poprzez wybrane przez siebie wizje.
Celami operacyjnymi były:

  •  Zdobyć umiejętności planowania pracy i prezentacji wyników,

  • Potrafić wyszukać i selekcjonować informacje,

  • Ćwiczyć umiejętność projektowania prezentacji multimedialnej,

  • Integrować wiedzę szkolną i pozaszkolną,

  • Ćwiczyć umiejętność pracy w grupach

W projekcie brało udział 42 uczniów. Realizowany był od 29.09.2014r. do 28.11.2014r.

Pod koniec uroczystości zaproszeni uczniowie oraz nauczyciele mogli skosztować zdrowych owoców i warzyw. Projekt został zrealizowany zgodnie z myślą organizatorów. :)

Data publikacji: 2015-03-17 18:00:02,
Autor: Milena Dobielska

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
POD HASŁEM „W ZDRÓWKOLANDII”

"Szlachetne zdrowie,
nikt się nie dowie,
jako smakujesz,
aż się zepsujesz"


Album zdjęć

Słowami fraszki Jana Kochanowskiego rozpoczęła się tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego przeznaczonego dla uczniów klas 0-III szkoły podstawowej. Poezja promująca zdrowy styl życia - ruch na świeżym powietrzu, higienę osobistą, stosowną dietę - była tematem utworów J. Tuwima, J. Brzechwy, T. Kubiaka, R. Sobik, L. Pijanowskiego, K. Paleń, A. Majewskiego i K. Przylepy prezentowanych przez młodych recytatorów.

Zmaganiom bacznie przyglądało się jury: pani dyrektor A. Nowicka-Grzęda, pani J. Bukowska i pani E. Duda-Fajkowska.
Laureatami poetyckich zmagań zostali:

W kategorii klas 0-I

W kategorii klas II-III

I miejsce - Oliwia Dalecka (kl. Ia)
II miejsce - Amelia Piosik (kl. Ia)
III miejsce - Daniel Kubik (kl. Ib)

Kacper Kopczyński (kl. IIb)
Filip Makowski (kl. IIa)
Julia Pietras (kl.IIb)

Wyróżnienia otrzymali: Maya Broszkiewicz (kl. „0”), Seweryn Kozłowski (kl. „0”), Sebastian Kostrzewa (kl. Ic), Małgorzata Matusiak (kl. IIa), Malwina Iciek (kl. IIIa), Alicja Piotrowska (kl. IIIa), Aleksandra Saj (kl. IIIa) i Kinga Podlasin (kl. IIIb).
Konkurs uświetnili uczestnicy kółka recytatorskiego, prezentując poezję propagującą zdrowie oraz pani M. Lora zachęcając widownię do codziennej gimnastyki.
Organizatorki - pani B. Nowak, M. Lora, E. Duda-Fajkowska i M. Dobielska dziękują wychowawcom klas nauczania zintegrowanego oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do szkolnej rywalizacji. 19 marca 2015r. czworo najlepszych recytatorów weźmie udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w PSP nr 8 w Radomsku. Życzymy im powodzenia.

Data publikacji: 2015-03-04 22:08:05,
Autor: Nina - Loukia Chatzinikolaou uczennica klasy IV c

„Higiena i estetyka spożywania
i przygotowania pokarmu”

Album zdjęć

W dniu 2 marca klasa IVc miała bardzo interesującą lekcję przyrody. Nasza nauczycielka tego przedmiotu p. Anna Skórka - Nowicka wymyśliła dla nas zajęcia w grupach pt.: „Higiena i estetyka spożywania i przygotowania pokarmu”. Lekcja polegała na tym, że każda grupa nakrywała do stołu i podawała przygotowane przez nią różnorodne potrawy. Po ocenie naszych starań przez P. Anię mogliśmy wszystkich zrobionych przez nas pyszności skosztować, a na koniec oczywiście posprzątać. Wszystkim grupom poszło wspaniale i myślę, że uczniowie byli z siebie dumni. Oto nasze fotki.

Data publikacji: 2015-03-04 21:06:38,
Autor: Bożena Wieloch

PASOWANIE W RYTMIE ZUMBY

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Album zdjęć

Od  28 stycznia 2015 roku tłumy pierwszoklasistów przybywają do szkolnej biblioteki, by poznawać przygody książkowych bohaterów. Wtedy to miała miejsce szczególna uroczystość - pasowanie na czytelnika (oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki). Pierwsze spotkanie
z biblioteką to wyjątkowe święto, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Głównym celem naszej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. W tym roku pasowaniu towarzyszyły gorące rytmy zumby.

Czytaj więcej
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. „Bajka o smutnej Petroneli, przygotowane przez dzieci z kółka recytatorskiego prowadzonego przez p. Milenę Dobielską i p. Elżbietę Dudę-Fajkowską. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem prześledzili losy smutnej Petroneli. Królewnie nie pomogły rozweselające pląsy ufoludka i taniec „panien przecudnej urody”. Dopiero dar wróżki w postaci książki sprawił, że uśmiech zagościł na twarzy Petroneli.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się podczas pasowania, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, jak prawidłowo ją wypożyczyć. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek. Wróżki, w które wcieliły się uczennice kl. I A PG1 Magda Gołdon i Monika Stępień, sprawdziły wiedzę pierwszaków na temat  baśniowych bohaterów, następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.
Po tym wspólnym spotkaniu biblioteka zapewne będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym.

Data publikacji: 2015-03-01 13:45:51,
Autor: Marek Biesiada

Dzień Drzwi Otwartych w Jedynce -
- 26.02.2015

Album zdjęć

Film

Przedstawienie
pt. "Bajka o smutnej Petroneli"

 

Data publikacji: 2015-02-24 00:10:05,
Autor: Małgorzata Litwińska

ZAJĘCIA KULINARNE

W PIZZERII FENIX W RADOMSKU

„Włosi również pizzę mają.
Tą się wszyscy zajadają.
Ciasto grube, ciasto cienkie,
Pizze małe, średnie, wielkie.
Pepperoni, margerita,
Każda z nich jest wyśmienita.”
/D.Strzemińska- Więckowiak „Co kraj to obyczaj”/

Album zdjęć

Uczniowie klasy II a PSP nr 1 w Radomsku mogli rozszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zasad zdrowego odżywiania, zdobytą podczas akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”, w której uczestniczyli w listopadzie 2014r. Tym razem, 22.01.2015r., wraz ze swoim wychowawcą p. MAŁGORZATĄ  LITWIŃSKĄ , udali się do pizzerii FENIX , w której zorganizowano dla nich warsztaty kulinarne.

Dzieci utrwaliły zasady zdrowego odżywiania i jego znaczenia dla rozwijającego się organizmu, poznały historię, różne nazwy i smaki pizzy, doskonaliły umiejętność samodzielnego jej przygotowania.

Uczniowie zostali podzieleni na 3 – lub 4 – osobowe zespoły, z których każdy zabrał się ostro do pichcenia! Każda grupa dostała po kuli ciasta, sos, ser, dodatki.  Uczniowie musieli najpierw uformować ciasto, później , pod bacznym okiem szefa kuchni, próbowali nawet podrzucać placki do góry tak ,jak na profesjonalistów przystało. Potem zaczęli komponować swoje pizze:  smarować je sosem, nakładać dobrane według własnego uznania składniki, posypywać serem i ziołami. Samodzielnie wykonane pizze powędrowały do pieca, a po kilku minutach zaczęła się uczta. Pizze wyszły WYŚMIENITE! Dzieci otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy  za ukończenie kursu robienia pizzy.

Uczniowie klasy II a PSP 1 w Radomsku , wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Litwińską, serdecznie dziękują PIZZERII FENIX za pyszną pizzę i świetną zabawę.

Data publikacji: 2015-02-24 00:05:40,
Autor: Małgorzata Litwińska

IX MIEJSKIE ZAPUSTY

Album zdjęć

17 lutego 2015r.  odbyły się w naszym mieście IX Miejskie Zapusty.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II a PSP przygotowani przez

p. Małgorzatę Litwińską – wychowawcę klasy II a PSP , oraz p. Elżbietę Dudę – Fajkowską. Zgodnie z tradycją karnawału, zapustów i maskarad– trudno było rozpoznać wśród przebierańców naszych uczniów i nauczycieli. O godz. 12.00 zapustnicy spotkali się z przedstawicielami radomszczańskich szkół podstawowych i gimnazjów w parku przy Placu 3 – go Maja. Stamtąd ruszyli w barwnym korowodzie ulicami miasta biorąc udział w ulicznych tańcach, hulankach i swawolach.

W MDK zapustnicy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez kolegów z SOSW w Radomsku, natomiast reprezentanci poszczególnych szkół wzięli udział w konkursie plastycznym na postać z zapustów. Jako nagrodę otrzymaliśmy piękną książkę, którą przekazaliśmy do szkolnej biblioteki, aby wszyscy uczniowie mogli z niej korzystać.
Na koniec czekała wszystkich słodka niespodzianka – degustacja pączków, faworków i innych wypieków.

Dziękujemy p. Łukaszowi Berlance za to, że uwiecznił nasz barwny korowód na pamiątkowych fotografiach.

Data publikacji: 2015-02-18 22:38:54,
Autor: Grupa projektu edukacyjnego z klasu I B PG1

Prezentacja projektu edukacyjnego
5 dni z nami baw się komputerami

Album zdjęć

18 lutego 2015 roku na sali gimnastycznej ZSG nr 1 odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego 5 dni z nami baw się komputerami. W skład grupy projektowej weszło 15 gimnazjalistów z klasy I B. W skład grupy weszli: Dagmara Dybka, Dawid Cichuta, Jakub Błasiak, Jakub Krawczyk, Jakub Lewandowski, Julia Placzyńska, Kamil Cieciura, Kamil Sambor, Karolina Kulesza, Łukasz Wróblewski, Maciej Kucharczyk, Mateusz Antoński, Michał Iciek, Patryk Galewski, Radosław Lewandowski. Opiekunem projektu był wychowawca klasy I B pan Marek Biesiada.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na prezentacji multimedialnej – kliknij tutaj i zobacz prezentację multimedialną.

Data publikacji: 2015-02-18 21:40:33,
Autor: Nikola Garczyńska, Otylia Sikorska - uczennice klasy IV b

Nasza lekcja przyrody

Album zdjęć

W dniu 18 lutego mieliśmy bardzo ciekawą lekcję przyrody.

Realizując temat ,,Choroby pasożytnicze i zakaźne”, pani od przyrody (Anna Skórka-Nowicka) obiecała, że odpyta nas z objawów chorób. Jednak nie przypuszczaliśmy, że możemy bawić się i uczyć. Pytanie odbywało się w parach lekarz-pacjent. Wszyscy byliśmy wyuczeni, ale nasz kolega Adrian najbardziej wczuł się w rolę. Sami zobaczycie zdjęcia!

Ta lekcja zostanie nam w pamięci. Myślimy że pani od przyrody jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Data publikacji: 2015-01-31 13:20:54,
Autor: http://zsg1.radomsko.pl/

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W KLASIE I A I I C PSP1

Album zdjęć

 

Data publikacji: 2015-01-30 21:58:16,
Autor: Uczniowie realizujący projekt edukacyjny "Tydzień z językiem angielskim"

Projekt edukacyjny pt. „Tydzień z językiem angielskim

Album zdjęć

Opiekunowie: Ewa Zabawińska – Janas

                        Małgorzata Kaczmarczyk

                        Magdalena PiwońskaDZIEŃ PIERWSZYTego dnia uczestnicy projektu edukacyjnego zorganizowali kawiarenkę „American Cafe” z popularnymi przysmakami amerykańskimi. Znalazły się wśród nich pyszne mufinki, ciasta, naleśniki, popcorn, frytki i napoje. Łączna suma zarobionych pieniędzy wyniosła 650 zł. Zostały one przeznaczone na nagrody dla uczestników konkursów, które odbyły się w kolejnych dniach. Przygotowaniem kawiarenki zajęły się uczennice z klasy II A: Wiktoria Zarębska, Klaudia Wośko, Maja Stefaniak, Katarzyna Świtoń i Karina Wieczorek. Pomocy udzieliły mamy uczennic: Joanna Sybis – Zarębska oraz Beata Wośko.

Czytaj więcej


DZIEŃ DRUGI

Tego dnia odbył się konkurs wokalny pt. „Karaoke w języku angielskim”, który polegał na zaśpiewaniu wybranej przez uczestnika piosenki po angielsku. O wyborze zwycięzców zadecydowała publiczność, oddając po jednym głosie na swojego faworyta. Organizacją i przeprowadzeniem konkursu zajęły się  uczennice klasy II B: Oliwia Kipigroch i Wiktoria Siwecka.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Karolina Witkowska (kl. II B)

II miejsce: Michał Iciek (kl. I B)

III miejsce: Kinga Grzywacz (kl. II A)

DZIEŃ TRZECI

Tego dnia odbył się „Konkurs rzeźb 3D”. Jury w składzie anglistek: pani Ewa Zabawińska – Janas, pani Małgorzata Kaczmarczyk oraz pani Magdalena Piwońska wybrało najlepsze prace. Organizacją i przeprowadzeniem konkursu zajęły się uczennice klasy I B: Maja Grobelniak i Dagmara Dybka.

Wyniki konkursu:

I miejsce: kl.  I A (Karolina Martela, Wiktoria Sztangreciak, Michał Wyżnikiewicz, Jakub Włodarczyk)

II miejsce: II C (Martyna Drogosz, Natalia Ciesielska)

III miejsce: kl. II B (Paweł Lipiński, Kacper Kaczorowski, Kacper Dzwonek)

DZIEŃ CZWARTY

Tego dnia odbył się konkurs pt. "Stars' day", który polegał na wcieleniu się uczestników w sławy pochodzenia brytyjskiego lub amerykańskiego. Zwycięzcy wybrani zostali przez publiczność. Organizacją i przeprowadzeniem konkursu zajęli się uczniowie klasy II A: Maciej Huber,             Karol Surmacki, Maciej Kowalczyk.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Jakub Błasiak, jako Jaś Fasola (kl. I B)

II miejsce: Julia Placzyńska, jako Andy Biersack (kl. I B)

III miejsce: Karolina Martela, jako Marilyn Monroe (kl. I A)

PIĄTY DZIEŃ

W ostatnim dniu projektu odbył się "Quiz of America". W konkursie udział wzięły trzyosobowe drużyny z klas I i II gimnazjum. Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialni byli uczniowie klasy II A: Patryk Trajdos i Wojtek Sala.

Nagrody i dyplomy zakupione za zarobione pieniądze, podczas pierwszego dnia projektu zostaną wręczone na podsumowaniu edukacyjnego, które odbędzie 18 lutego 2015r.

Wyniki konkursu:

I miejsce: kl. I B (Karolina Kulesza, Michał Iciek, Maciej Kucharczyk)

II miejsce: kl. II B (Wiktoria Siwecka, Oliwia Kipigroch, Magda Kmieć)

III miejsce: kl. II C (Jan Cichecki, Piotr Mielczarek, Jacek Pabiński)

Data publikacji: 2015-01-23 22:13:05,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska

Dzień Babci i Dziadka w Jedynce

 

Data publikacji: 2015-01-16 00:38:11,
Autor: Zdjęcia wykonała pani Małgorzata Litwińska

Zabawa karnawałowa

Album zdjęć

Data publikacji: 2015-01-10 23:58:29,
Autor: Uczniowie klas III PG 1

BAL GIMNAZJALNY 2015


Album zdjęć


Polonez


Drugi :) Polonez

Data publikacji: 2015-01-05 00:04:09,
Autor: Magdalena Lorent

„Góra Grosza”

Szkolny wolontariat „Pomocna Dłoń”  oraz Szkolny Klub PCK dziękują wszystkim uczniom Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku za aktywne wsparcie zbiórki pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA”. Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać kwotę 99,05 zł. Pieniądze te zostaną przekazane Towarzystwu Nasz Dom.

Pokazaliście, że jesteście środowiskiem wrażliwym i nie jest Wam obojętny los innych ludzi.

Jeszcze raz dziękujemy!

Gorące podziękowania dla wolontariuszy, którzy z zapałem zbierali każdy grosik.

Data publikacji: 2014-12-19 20:15:16,
Autor: Joanna Drozdek

SZKOŁA MULTIINSTRUMENTALISTA

17 grudnia 2014 roku gościliśmy w naszej szkole multiinstrumentalistę, kompozytora, muzyka i kolekcjonera instrumentów etnicznych, Tomasza Drozdka.  Poprowadził on warsztaty profilaktyczno-muzyczne, sponsorowane przez Urząd Miasta w Radomsku. Organizatorem była Joanna Drozdek.  Celem zajęć było propagowanie ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu, terapia przez muzykę, a także zachęcanie uczniów do poszukiwania własnych pasji oraz ścieżek rozwoju. Na sali gimnastycznej muzyk zaprezentował uczniom z klas 0-III wybrane instrumenty muzyczne. Były to czasem bardzo dziwne twory (np. instrument zrobiony z turystycznej butli gazowej), a także instrumenty dawne (np. lira korbowa) oraz etniczne (np. djembe, tuby , piszczałki itp.). Instrumentów było tak dużo, że nie sposób ich wymienić. Ale się działo! Najwięcej emocji wzbudziły rytmy serca grane na bębnach przez 20 uczniów jednocześnie.

Czytaj więcej
Inna grupa grała na perkusjonaliach, wydających egzotyczne dźwięki, które dzieci po raz pierwszy w życiu widziały i słyszały. „Kozia szczęka” i „siekiera” robiły furorę. Emocje sięgały zenitu. Muzyka etniczna podbiła serca słuchaczy, którzy jeszcze długo po spotkaniu wystukiwali rytmy na kolanach. Po wspólnym muzykowaniu nadszedł czas na warsztaty „Dźwięki z odzysku”, przeprowadzone w klasie II b PSP. Dzieci własnoręcznie wykonały instrumenty muzyczne z przedmiotów, które zazwyczaj kończą swój żywot w koszu na śmieci (rurki PCV, łupiny orzechów, sznurek, kapsle, korki, kawałki plastiku itp.) Ogromną radość sprawiła dzieciom także możliwość powtórnego zagrania na bębnach, ale już w mniejszym gronie. Z przyjemnością patrzyło się na dziecięcą radość tworzenia. Zajęcia miały też charakter terapeutyczny, ponieważ rozładowały w dzieciach napięcie oraz stres. Dopiero na następny dzień widać było efekty.  Dzieci były wyciszone, szczęśliwe i chętne do pracy.

Data publikacji: 2014-12-16 16:02:21,
Autor: Agnieszka Biedrzycka

Mikołajki klasy IV a

4.12.2014r. był dla klasy IV a niezwykły. Z okazji zbliżających się mikołajek pojechaliśmy do kręgielni w Rędzinach, a wraz z nami nasza wychowawczyni – pani A. Biedrzycka i pani U. Retyk. Po przybyciu na miejsce, niektórzy z nas  dostali specjalne obuwie do gry i zostaliśmy podzieleni na trzy rywalizujące ze sobą grupy. Okazało się, że celowanie ciężkimi kulami do kręgli nie jest takie łatwe! Mimo to gra sprawiła nam wiele radości, a rywalizacja dostarczyła mnóstwo emocji.

Po intensywnym wysiłku czekał na nas słodki poczęstunek. Miłą niespodzianką okazała się krótka wizyta św. Mikołaja, z którym zrobiliśmy sobie nawet pamiątkowe zdjęcie. Czas mijał szybko i zanim się zorientowaliśmy czas było wracać do szkoły.   

Zdecydowanie były to udane mikołajki!

Data publikacji: 2014-12-15 21:19:31,
Autor: Łukasz Berlanka, przewodniczący Rady Rodziców

2 tysiące 998 złotych i 90 groszy to dochód z wczorajszego kiermaszu! Przyznacie, że wynik jest imponujący?
Chcemy podziękować wszystkim, którzy mają udział w tym sukcesie. Poczynając od uczniów, którzy przygotowali ozdoby pod czujną opieką nauczycieli, poprzez rodziców, których ciasta cieszyły się ogromnym wręcz powodzeniem, poprzez wszystkich darczyńców i osoby wspierające nas w organizacji kiermaszu, szczególne podziękowania dla proboszcza księdza Andrzeja Filipeckiego, a na kupujących, których zadowolone z zakupów miny ogrzewały nas w ten chłodny dzień, kończąc.
Mamy nadzieję, że nie pominęliśmy w tych podziękowaniach nikogo, a jeśli tak się stało to przepraszamy i oczywiście jeszcze raz gorąco dziękujemy.
Aha, jeszcze jedno... Szykujcie się na kiermasz przed Wielkanocą, bo, że bożonarodzeniowy będzie stałym elementem szkolnego kalendarza chyba nikt nie wątpi...

Data publikacji: 2014-12-08 16:04:54,
Autor: Milena Dobielska

SZKOLNE MIKOŁAJKI

 

4 grudnia zastukały w jadalni kopyta srebrzystych reniferów przygotowujących się do rozwożenia prezentów mikołajkowych. Świadkami tej magicznej chwili były dzieci z klas 0-III szkoły podstawowej, ich wychowawcy, dyrekcja i rodzice - uczestnicy spektaklu pt. "Warsztat Mikołaja".

Elfy pakowały prezenty, Mikołaj wesoło pohukiwał basem a Czarny Charakter bezskutecznie próbował wszystkim przeszkodzić! Na szczęście każde dziecko otrzymało  podarunek, a rózga nikomu nie zrobiła krzywdy.

Mikołajkowe widowisko zaprezentowali uczniowie klasy IIIa: Ala, Kasia, Zuzia, Ola, Malwinka, Kuba i Wojtek należący do kółka recytatorskiego, prowadzonego przez panie Elżbietę Dudę-Fajkowską i Milenę Dobielską.

Podczas spotkania zostały równiez rozstrzygnięte konkursy organizowane przez nauczycieli bibliotekarzy, a pani dyrektor Anna Nowicka-Grzęda wręczyła nagrody laureatom.

 

Data publikacji: 2014-12-05 22:16:07,
Autor: Aleksandra Gajda

Akcja Mikołajki w Jedynce

5 grudnia 2014 r. w naszej szkole samorząd uczniowski wraz z kilkoma uczniami przebrali się za mikołaja oraz śnieżynki, aby sprawić najmłodszym radość. W rolę Mikołaj wcielił się Dominik Włodarczyk z klasy III C. Dzieci na widok naszego szkolnego Mikołaja zaczynały uśmiechać się i zastanawiać czy coś dostaną. Jednak nie tylko Mikołaj miał prezent dla najmłodszych, również starsi dostawali niespodzianki. Znalazły się również osoby, które otrzymywały rózgi. Do naszej zabawy włączyli się też nauczyciele. Co sprawiło nam bardzo dużą radość.

Data publikacji: 2014-11-28 22:45:29,
Autor: Samorząd Uczniowski

Andrzejki w Jedynce
28 listopada 2014 roku

Imprezę w szkole zorganizował Samorząd Uczniowski

ALBUM ZDJĘĆ

Data publikacji: 2014-11-25 15:12:56,
Autor: Biblioteka szkolna

PAŹDZIERNIK
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Hasło święta w 2014 r.:  „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

Podsumowanie konkursów:

„Witam cię kartek szelestem...” - konkurs na wiersz lub hasło reklamujące książkę, bibliotekę lub czytanie
I miejsce Alicja Suszycka, kl. VIc; wyróżnienia: Natalia Czaińska, kl. IVb; Weronika Małolepsza, kl. IVb; Aleksandra Saj, kl. IIIa

„Czytam, więc wiem” - konkurs z wiedzy o książce i literaturze, polegający na rozwiązaniu literackich zagadek tygodnia

I miejsce Jakub Kowalczyk; II miejsce Karolina Sikorska; III miejsce Martyna Kmieć

„O co poproszę swój zaczarowany koralik?” – konkurs plastyczny dla klas 0-III PSP

I miejsce Oliwia Karasek, kl. IIIb; Alicja Piotrowska, kl. IIIa; II miejsce Dominik Marczyk, kl. IIIb; Kinga Mruklik, kl. IIIb; III miejsce Dominika Ludwin, kl. IIIa; Kamil Matuszczyk, kl. Ia; wyróżnienie Julia Maszczyk, kl. IIIb; Kinga Podlasin, kl. IIIb; Nikola Stasińska, kl. IIIb

„Książkowa lista przebojów” - plebiscyt na najciekawsze książki - kliknij na ten link i zobacz wyniki

Data publikacji: 2014-11-24 23:58:41,
Autor: Marek Biesiada

„Polska moja ojczyzna”

24 listopada 2014 roku w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III PSP pt. „Polska moja ojczyzna”. Uczestniczyło w nim 11 uczniów. I miejsce zajęła w nim Malwina Iciek (klasa III A), II miejsce Aleksandra Saj (klasa III A), III miejsce Julia Pietras (klasa II B). Gratulujemy.

Organizatorem konkursu była pani Jolanta Bukowska.

Data publikacji: 2014-11-15 19:58:57,
Autor: Małgorzata Litwińska

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Album zdjęć

Film
Framgent filmu pochodzi ze strony internetowej
http://www.tvntl.p
l

Dnia 7 listopada 2014 roku uczniowie klasy II a PSP nr 1 w Radomsku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego organizatorzy akcji pragnęli zapoczątkować w Polsce, obchody 8 listopada jako Dnia Zdrowego Śniadania.  W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 wyjątkowo Dzień „Śniadanie Daje Moc”  był obchodzony w piątek - 7.11.2014. Zmiana ta wynikała z faktu, iż 8 listopada wypadał w dzień wolny od pracy (sobota).

Czytaj więcej
Głównym celem akcji  jest :

1. Zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia.

2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego odżywiania.

W czasie zajęć edukacyjnych poprzedzających dzień 7 listopada uczniowie klasy II a poznawali informacje na temat prawidłowego odżywiania, zapoznali się z 12 zasadami dotyczącymi zdrowego odżywiania, wykonywali prace plastyczno-techniczne na ten temat, zbudowali piramidę żywieniową.

7 listopada 2014 śniadanie zostało zorganizowane przez
wychowawcę klasy p. Małgorzatę Litwińską, we współpracy z rodzicami, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie zdrowego, pożywnego śniadania. Przygotowali  sok z marchwi, jogurty, sałatki owocowe i warzywne, wędliny, sery, jajecznicę – śniadanie naprawdę było bardzo pożywne i smaczne. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych „kanapeczek dobieraneczek".

Uczniowie klasy II a uczestniczyli także w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez uczennice kl. II PG nr 1 Milenę Dygudaj i Madgę Kmieć, które realizowały projekt edukacyjny „Apetyt na zdrowie”. Drugoklasiści, pod okiem swoich starszych koleżanek, przygotowali apetyczne szaszłyczki – kurczaczki.

Uczestnicy śniadania otrzymali przygotowane przez wychowawcę CERTYFIKATY, potwierdzające znajomość 12 zasad zdrowego żywienia.

Na śniadaniu gościliśmy także przedstawicieli mediów – telewizję lokalną NTL, co przyczyniło się do propagowania akcji w środowisku miejskim.

Akcja „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczyniła się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Wychowawca klasy II a PSP p. Małgorzata Litwińska serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc i wielkie zaangażowanie w przygotowanie zdrowego i pożywnego śniadania.

Organizator akcji:

Małgorzata Litwińska

Data publikacji: 2014-11-13 21:52:30,
Autor: Milena Dygudaj - uczennica klasy II B PG1

APETYT NA ZDROWIE

Album zdjęć

 

Data publikacji: 2014-11-13 20:13:18,
Autor: Marek Biesiada

Akademia z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla PG nr 1

Album

Film

W dniu 12 listopada 2014 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej odbyła się dla uczniów klas Publicznego Gimnazjum nr 1 uroczysta akademia z okazji 96. Rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy III A PG1 pod kierunkiem pani Anny Huber. Oprawę muzyczną przygotowała pani Małgorzata Siarka. Nagłośnienie nadzorował pan Marek Eksterowicz.

Data publikacji: 2014-11-13 19:01:28,
Autor: Marek Biesiada

Akademia z okazji
96. rocznicy odzyskania
przez Polskę niepodległości dla PSP nr 1

W dniu 12 listopada 2014 roku na drugiej godzinie lekcyjnej odbyła się dla uczniów klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 uroczysta akademia z okazji 96. Rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy IV c pod kierunkiem pani Grażyny Skupińskiej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Małgorzata Siarka. Nagłośnienie nadzorował pan Marek Eksterowicz.

Data publikacji: 2014-11-13 18:35:41,
Autor: Dyrekcja Zespołu Szkolno-Gimnazjlanego nr 1 w Radomsku

Szanowni Rodzice

W piątek 14 listopada 2014 roku ze względu na awarię centralnego ogrzewania oraz prowadzenie prac związanych z instalowaniem windy w budynku szkoły zajęcia lekcyjne w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku odbędą się w skróconym czasie (30 minut), natomiast w poniedziałek 17 listopada wszystkie zajęcia lekcyjne zostają odwołane.

 

W poniedziałek będzie pracować tylko świetlica szkolna.

Data publikacji: 2014-10-31 12:32:40,
Autor: Bożena Wieloch

W KRĘGU NIEBIESKIEGO KORALIKA.
SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ MARII KRÜGER

Październik to miesiąc poświęcony bibliotekom szkolnym, a co za tym idzie promocji czytelnictwa.

Dlaczego  powinniśmy sięgać po książki? 

 

Warto przypomnieć, że podróż w świat wyobraźni daje wytchnienie i tak potrzebną współczesnym dzieciom ciszę, zwłaszcza po zbyt długim oglądaniu telewizji czy graniu na komputerze, uczy empatii, wrażliwości, rozwija słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć sposoby mówienia innych ludzi.
Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję Cała Polska czyta dzieciom.


Czytaj więcej
W bibliotece szkolnej został zorganizowany cykl spotkań poświęconych Marii Krüger i jej Karolci (w związku z przypadającą w br.110. rocznicą urodzin pisarki i 15. rocznicą śmierci). Od wtorku do czwartku do biblioteki szkolnej  przybywali tłumnie uczniowie klas najmłodszych wraz z wychowawcami oraz zaproszeni goście - p. dyr. Anna Nowicka- Grzęda, ks. Piotr Rutkowski, p. Anna Skórka-Nowicka, p. Milena Dobielska, p. Grażyna Skupińska, p. Jolanta Bukowska, p. Barbara Gnoińska, p. Danuta Zawadzka. Uczniowie obejrzeli scenki improwizowane przez Julię Smędzik (uczennicę kl. VIc) i nauczycieli bibliotekarzy (Elżbietę Dudę-Fajkowską, Annę Huber i Bożenę Wieloch, gościnnie rolę mamy Karolci zagrała także p. Magdalena Lorent), a związane z bohaterką niezwykle popularnej powieści dla dzieci pt. „Karolcia”. Julia Smędzik wcieliła się w rolę samej Karolci i przy pomocy swego magicznego koralika czarowała widownię. Skutki jej działań odczuliśmy wszyscy, w bibliotece zapanowała aura radości i ożywienia. Zaproszeni goście odczytali fragmenty powieści i przy pomocy niebieskiego koralika wyczarowali czekoladowe serduszka, które, z apetytem i wiarą w ich moc pozytywnej przemiany, zjedli uczestnicy spotkania.

Data publikacji: 2014-10-15 15:27:55,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska

Lekcja żywej historii w „JEDYNCE”

15.10.14 r. do naszej  szkoły zawitali członkowie Braci Rycerskiej Kerin /www.kerin.pl/, którzy zaprosili dzieci z klas IV-V do odkrywania historii naszej Ojczyzny. Zacni wojowie barwnie opowiadali o czasach pierwszych Piastów, angażując przy tym naszych uczniów do scenek historycznych.

Pomysłodawczynią spotkania była p. Grażyna Skupińska.

Data publikacji: 2014-10-14 17:04:38,
Autor: Marek Biesiada

Ślubowanie klas pierwszych

Album zdjęć

Filmy

 

Data publikacji: 2014-10-03 22:27:23,
Autor: Marek Biesiada

Wieczornica poświęcona
70. Rocznicy Wybuchu
Powstania Warszawskiego

Album Zdjęć

Film

Data publikacji: 2014-09-21 17:28:52,
Autor: Marek Biesiada

„KIBICUJEMY POLSKIM SIATKARZOM”

W dniu 18 września 2014 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku podczas przerwy między lekcjami odbyła się akcja pod hasłem „KIBICUJEMY POLSKIM SIATKARZOM”. Wzięli w niej udział uczniowie oraz nauczyciele. Miała ona na celu pokazanie, że cała społeczność szkolna chce wesprzeć polskich zawodników w walce o cel jakim jest zwycięstwo w Mistrzostwach Świata, które odbywają się w naszym kraju. Podczas tego wydarzenia zostały wykonane zdjęcia. Jedno z nich zostało umieszczone na FanPage Facebooka  „Polska reprezentacja piłki siatkowej mężczyzn”. Inicjatorem tej kampanii był szkolny Samorząd Uczniowski.

FanPage Polska reprezentacja piłki siatkowej mężczyzn

Data publikacji: 2014-09-18 19:32:10,
Autor: Marek Biesiada

KIBICUJEMY POLSKIM SIATKARZOM

Album zdjęć

Data publikacji: 2014-09-17 18:21:28,
Autor: Marek Biesiada

Akademia
z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Radomsku 17 września 2014 roku zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli w wydarzeniach, które zapoczątkowały II wojnę światową. Były nimi
1 września 1939 roku, gdy Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę oraz 17 września 1939 roku, kiedy Związek Radziecki zdradziecko uderzył na nasz kraj. Gimnazjaliści oddali także hołd polskim oficerom, którzy marcu 1940 roku zostali zamordowani przez sowiecką NKWD.

Film

Wiersze polskich poetów recytowali: Natalia Dobielska, Julia Olczyk, Karolina Kulesza, Radosław Lewandowski, Jakub Błasiak, Maja Grobelniak, Anna Bartnik, Edyta Pacyniak, Magdalena Dubielczyk, Karolina Martela, Magdalena Gołdon, Monika Stępień, Wiktoria Sztangreciak. W rolę lektorów przedstawiających wydarzenia historyczne wcielili się: Dagmara Dybka oraz Michał Iciek.

Dekorację oraz oprawę muzyczną w wykonaniu chórku szkolnego przygotowała pani Małgorzata Siarka, natomiast polskie pieśni patriotyczne zostały zaśpiewane przez Kingę Grzywacz (klasa II A PG) i Karolinę Stępień (klasa III A PG).

Bardzo dziękuję za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego Matuszowi Politańskiemu (klasa II A PG), Krystianowi Antońskiemu i Jakubowi Kowalczykowi (klasa III A PG).

Data publikacji: 2014-09-01 15:39:18,
Autor: zsg1.radomsko.pl

Rozpoczęcie
roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Jedynce
Album zdjęć Filmy
 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacjeKLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘProgram Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w RadomskuProgram terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych
 Ważne informacje

Ważne informacjePodręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDFPROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobraniaKONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdfROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenieZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016
 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznychPLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij
 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada