SUKCES KORNELII i ALANA

17 kwietnia w PSP nr 2 odbył się X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszyki ćwiczące języki” dla uczniów objętych terapią logopedyczną. Z uwagi na hasło tegorocznej edycji, które brzmiało „Uśmiech jest jak słońce- rozjaśni każdy dzień” nasi recytatorzy zaprezentowali utwory T. Śliwicka i L. J. Kerna z dużą dawką humoru. Dzięki świetnej recytacji, mimice, żywej gestykulacji oraz barwnym strojom Kornelia Mesjasz(kl. Ia) wywalczyła I miejsce a Alan Chodorek( kl. IIIa) zdobył wyróżnienie. Dodatkową nagrodą oprócz pięknych książek i dyplomów było to, że laureaci otrzymali je z rąk pana prezydenta Radomska Jarosława Ferenca oraz przewodniczącej jury pani Anity Pawlak-Zygmy. Opiekunem młodych aktorów była pani Milena Dobielska. Gratulujemy 😃

Z sercem w tle!

Taki tytuł nosił  niezwykły Poranek Poetycki, który odbył się w naszej szkole 16 kwietnia. Miał on na celu zachęcić uczniów do czytania i pokochania  poezji.
Poezja jest jednym z najstarszych gatunków literackich. Jej początki sięgają czasów starożytnych, kiedy to wiersze były przekazywane ustnie
z pokolenia na pokolenie. Miały one  często charakter religijny i były śpiewane podczas ceremonii i obrzędów. Wiersze od wieków fascynują ludzi  niepowtarzalną mocą wyrazu, pozwalają autorom wyrazić swoje myśli, emocje
i przeżycia w sposób niezwykle sugestywny i piękny.
Poranne widowisko skierowane było  do uczniów klas siódmych i klasy ósmej. Wzięli w nim udział goście specjalni p. Dominika Szwed, aktorka i wokalistka pochodząca z Radomska oraz nasza absolwentka Wiktoria Mirowska. Recytacją wierszy pochłonięci byli pani Dyrektor, nauczyciele:
p. Aleksandra Grzęda, p. Bożena Wieloch, p. Elżbieta Duda-Fajkowska,
p. Grzegorz Beza oraz uczniowie Dawid Marcinkowski i Hanna Gaik. Uczniowie wysłuchali wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Mariusza Parlickiego.

Poezja to nie tylko deklamowanie wierszy – coraz większą popularnością cieszy się również poezja śpiewana. Współczesną artystką, która propaguje ten gatunek poetycki, jest Zuzanna Grabowska, zwana Sanah. Jej utwory zagrali i zaśpiewali uczniowie Lena Bajon i Jakub Załóg z klasy VIIb.
Całe widowisko uświetniła cudowna muzyczna interpretacja tekstów poetyckich  w wykonaniu p. Dominiki Szwed i Wiktorii Mirowskiej.  Ogromnie dziękujemy duetowi za wprowadzenie romantycznej atmosfery i możliwość wysłuchania pięknie zaaranżowanych za piosenek z repertuaru Hanny Banaszak, Czesława Niemena, Sanah.
Poranek przygotowany został przez nauczycieli bibliotekarzy oraz p. Arkadiusza Chybalskiego (odpowiedzialnego za nagłośnienie całej imprezy). Gorąco dziękujemy za pomoc pracownikom obsługi naszej szkoły.
Zapraszamy za rok na ponowne wsłuchanie się w piękno poetyckiego przekazu.

12 kwietnia klasa 8a była w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

W ramach dnia otwartego szkoły uczniowie klas ósmych zostali zapoznani z bogatą bazą dydaktyczną. Można było obejrzeć wystawę maszyn rolniczych, szkolne zwierzęta, zjeść coś smacznego i spędzić piękny dzień na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Było wesoło, kolorowo, smacznie i zdrowo.

Lekcja historii…

Jednym z tematów omawianych na lekcji historii w klasie 7 jest katastrofa Titanica i właśnie 15.04 odbyła się wyjątkowa lekcja związana z tym zagadnieniem. Aby przybliżyć uczniom to wydarzenie i zachęcić do poszerzenia wiedzy na temat Titanica uczniowie wzięli udział w grze. Głównym zadaniem było zamalowanie odpowiednich cyfr w kodzie QR, który zawierał ukryte hasło. Uczniowie musieli wykonywać różne zadania (nawet matematyczne), aby otrzymać kolejną cyfrę. Poszukując w klasie ukrytych materiałów, poznawali bliżej historię statku. Pani Kapitan była bardzo zadowolona, że uczniowie tak chętnie zaangażowali się w lekcję 😁

Trening z Mistrzem ⛹️

16 kwietnia 2024 roku, uczniowie z klasy VI b oraz VI c wzięli udział w akcji ,,Trenuj z mistrzem”, czyli w treningu mistrza świata Piotra ,,Grabo” Grabowskiego.⛹️‍♀️

Uczniowie mieli szansę spotkać się ze swoim idolem, obejrzeć imponujący pokaz wsadów, a także otrzymali pamiątkowe zdjęcia z autografem. 🚀 🏀

Dziękujemy za zaproszenie 😊

Konkurs „ZDROWE MOCE, KTÓRE MAJĄ WARZYWA I OWOCE”.

15 kwietnia miał miejsce w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas1-3 pod hasłem ZDROWE MOCE, KTÓRE MAJĄ WARZYWA I OWOCE .

Uczniowie pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Wszyscy uczestnicy konkursu zachwycili jury swoim przygotowaniem oraz zaangażowaniem. Emocji nie brakowało.

W jury konkursu zasiadły Panie : Anna Kaliszyk i Barbara Gnoińska, które wyłoniły laureatów:

W kategorii klas pierwszych :

1 miejsce MARCEL WÓDKA 1c

2 miejsce BORYS TERKA 1b , BLANKA WIECHA 1c

3 miejsce NADIA KAZIMIERCZAK 1b, ALICJA BAREŁA 1b

W kategorii uczniów klas drugich:

1 miejsce ZUZANNA BARAŃSKA 2a

2 miejsce HELENA STASZCZYK 2b

3 miejsce TADEUSZ RETYK 2a, HANIA MŁYNARZ 2b

W kategorii klas trzecich :

1 miejsce MAJA MĘDRZECKA 3b, FABIAN JANOCHA 3b

2 miejsce BRIAN BARTNIK 3 b

3 miejsce LENA ADAMEK 3a, MIKOŁAJ MAKOWSKI 3a

Organizatorkami konkursu były Panie : MAŁGORZATA LITWIŃSKA i WIOLETTA RUSZKIEWICZ

Serdecznie dziękujemy RADZIE RODZICÓW za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu, oraz Paniom A.Kaliszyk i B. Gnoińskiej za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.