"Dzień Otwarty" w Jedynce

28 lutego 2013 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku odbył się „Dzień Otwarty”. Jest to impreza organizowana co roku podczas, której szkoła przedstawia zaproszonym przedszkolakom oraz ich rodzicom sale lekcyjne, a także całą bazę dydaktyczną Jedynki. Ma on na celu zachęcanie rodziców do zapisania swoich dzieci do naszej szkoły.
Podczas czwartkowego „Dnia Otwartego” odbyły się dwie imprezy. Pierwsza miała miejsce w godzinach przedpołudniowych (od 9.00 do 11.00). Wówczas naszą szkołę odwiedzili przedszkolacy z radomszczańskich przedszkoli. Uczniowie klasy III B PSP przywitali gości przedstawieniem tanecznym. Następnie starsi uczniowie z klas IV-VI oprowadzali maluchy po budynku szkoły przedstawiając i opisując sale lekcyjne, bibliotekę szkolną, salę gimnastyczną i inne ważne pomieszczenia. Każdy przedszkolak otrzymał w prezencie słodycze, folder, oraz balonik.
Druga część „Dnia Otwartego” odbyła się po zajęciach lekcyjnych w godzinach 17.00-19.00. Wtedy do naszej szkoły przyszli zaproszeni rodzice wraz z dziećmi, którzy zwiedzili całą naszą szkołę, wchodząc swobodnie do każdej sali lekcyjnej oraz innych istotnych miejsc. Gości oprowadzali nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie z klas I-III PSP, którzy pokazywali swoim młodszym koleżankom i kolegom z jakich korzystają pomocy naukowych podczas lekcji oraz zachęcali do wspólnej zabawy. Nauczyciele nauczania początkowego zorganizowali kawiarenkę, rozdawali dzieciom baloniki oraz przedstawiali rodzicom podręczniki i inne pomoce naukowe dla uczniów.