„Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę”

bibliotekazawszepodrodzeniemijamwchodz.jpg

Pod takim hasłem rozpoczął się VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, którego celem jest upowszechnianie czytelnictwa. W ramach tej akcji Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku przygotowała wiele atrakcji.
9 maja 2011 r. uczniowie klasy lll b PSP nr 1 uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży Ewą Nowak. Ewa Nowak jest z wykształcenia pedagogiem. Jej felietony, opowiadania i odpowiedzi na listy można czytać w pismach: „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”. Jest autorką popularnych wśród dzieci i młodzieży książek np. „Yellow bahama w prążki”, „Chłopak Beaty”, „Michał Jakiś Tam”.
Autorka promowała swoje dwie książki „Środek kapusty” i „Piotruś Kita”. Pierwsza z nich nawiązuje do dzieciństwa pisarki i zawiera wiele wątków autobiograficznych. W drugiej porusza niezwykle ważny problem dręczenia zwierząt. Tytułowy bohater Piotrek oraz jego koledzy, Dziki i Proca, z upodobaniem zajmują się dręczeniem bezdomnych kotów, traktując to jak świetną zabawę. Wymyślają coraz to nowe, okrutne figle, zupełnie nie przejmując się, jak bardzo zwierzaki przez nich cierpią.
Piotrek zostaje zamieniony w kota i wpada w ręce swoich kolegów...
Ewa Nowak stworzyła w czasie spotkania wspaniałą atmosferę, wciągnęła dzieci do zabawy, prowadząc wesołą i dowcipną rozmowę z młodymi czytelnikami. Postaci bohaterów są bardzo realistyczne. Czytelnicy razem z nimi przeżywają ich smutki i radości. Każdy z utworów Ewy Nowak uświadamia nam, że w życiu nie pieniądze czy kariera są rzeczami najważniejszymi, ale wierni przyjaciele, serdeczność i troska najbliższych oraz wrażliwość na ludzką krzywdę. Po zakończeniu spotkania do stolika autorki ustawiła się długa kolejka oczekujących na autograf.

Photo album created with Web Album Generator