Obchody Święta Niepodległości

obchodywitaniepodlegoci.jpg

Dzisiaj wielka jest rocznica - 11 listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa. Dnia 8 listopada 2002r. odbył się XI Radomszczański Bieg Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów. W tym samym dniu uczczono 84. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbył się uroczysty apel. Montaż słowno-muzyczny przygotowały pp. Anna Marciniak, Małgorzata Siarka.
Była to wspaniała, patriotyczna uroczystość szkolna. Wykonawcy przypominali kolejne zrywy powstańcze przeciw zaborcom. Recytowali wiersze o ojczyźnie. Pięknie śpiewali pieśni legionowe.
Pani dyr. Krystyna Kacprzyk poinformowała o udziale przedstawicieli szkoły w miejskich obchodach Święta Niepodległości.
Uroczystości w dniu 11 listopada rozpoczęła Msza św. w kolegiacie św. Lamberta, potem nastąpił marsz pocztów sztandarowych w miejsca pamięci narodowej. Uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Photo album created with Web Album Generator