Dzień europejczyka

dzieeuropejczyka.jpg

18 kwietnia 2003 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość obchodów Dnia Europejczyka.
Uczniowie klasy VI a przygotowali inscenizację, w której przedstawili symbole związku niezależnych państw Europy. W ciekawie udekorowanej sali widniała flaga UE. Wszyscy wysłuchali z płyty fragmentu hymnu IX Symfonii Ludwika van Bethovena do słów ,,Ody do radości" Fryderyka Schillera. Tekst ,,Ody" przetłumaczył na język polski K. I. Gałczyński.
W drugiej części spotkania głos zabrał pan Krzysztof Hochman, pełnomocnik do spraw UE przy Starostwie Powiatowym. Prowadził z uczniami rozmowę na temat miejsca Polski w Europie. Zadawał pytania, których celem było rozwijanie świadomości bycia Europejczykami.
Podczas uroczystości uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali własnoręcznie wykonane czapki- -europejki. Montaż słowno-muzyczny przygotowała pani Bożena Miądowicz. Dekoracją zajmowały się pp. Aleksandra Wilczyńska, Małgorzata Siarka.

Photo album created with Web Album Generator