Konkurs matematyczny Kangur

konkursmatematycznykangur.jpg

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku, proponując im rozwiązywanie tekstów matematycznych w jednej z pięciu grup wiekowych.
W bieżącym roku 2002 organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu odbył sie w Polsce po raz jedenasty. W Konkursie brało udział 40 uczniów naszej szkoły.
Dnia 3 czerwca 2002r. biuro Kangura Matematycznego w Łodzi przysłało zestawienie wyników.
W kategorii wiekowej ,,Maluch" dyplom za bardzo dobry wynik oraz książkę ,,Piraci" otrzymał Maciej Chrostowski. Książeczki za dobry wynik otrzymało 3 uczniów: Katarzyna Smyk, Sandra Pawelec, Maciej Jon.
Młodzież wszystkich krajów uczestniczących w konkursie otrzymuje te same zadania wspólne dla kategorii wiekowej. Ideą konkursu jest zbliżenia dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej.

Photo album created with Web Album Generator