TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA

tuwszdziejestmojaojczyzna.jpg

Podczas X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki o mojej Ojczyźnie 10 listopada 2000 r. w przedborskim MDK wystąpiło 93 wykonawców. Przyjechali soliści, duety, zespoły dziecięce i młodzieżowe z całego kraju.
Naszą szkołę reprezentowali: trzecioklasistka Olga Jagiełło i piątoklasista Adrian Nems.
W kategorii szkół podstawowych przyznano 6 równorzędnych nagród głównych. Jedną z nich jako solistka zdobyła Olga Jagiełło. Otrzymała nagrodę pieniężną (100 zł), a jej sukces został potwierdzony dyplomem. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał Adrian Nems.
Opiekunowie pp. Janina Jackowska i Arkadiusz Chybalski mieli szczególne powody do dumy.
Nagrody wręczał zwycięzcom senator Piotr Łukasz Andrzejewski.
Fundatorami nagród byli: MEN, Starostwo Powiatowe w Radomsku. Biuro Senatora Andrzejewskiego, Polskie Radio i organizatorzy przeglądu.
Festiwal zorganizowali: Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych, Urząd Miejski i Dom Kultury w Przedborzu.

Photo album created with Web Album Generator