Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku

uchwaleniekonstytucji3maja1791roku.jpg

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku było bardzo ważnym faktem w historii Polski, toteż w naszej szkole co rok organizowane są uroczyste apele z okazji obchodów kolejnej rocznicy tego wydarzenia.
W bieżącym roku szkolnym taki apel odbył się w sali gimnastycznej 29 kwietnia. Przygotowaniem apelu zajęły się klasy VII c i VII e pod kierunkiem pani M. Stalki, pani E. Patek i pani A. Kowal.
Najważniejszymi elementami uroczystości były występy uczniów z VII c i VII e oraz przemówienie okolicznościowe wygłoszone przez panią wicedyrektor Danutę Molik. Podczas apelu dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły utrwalali swoją wiedzę historyczną o powstaniu i losach pierwszej polskiej konstytucji oraz o skutkach uchwalenia tego dokumentu w późniejszych dziejach Polski.

Photo album created with Web Album Generator