45. rocznica

rocznica.jpg

Dzień 12 października kojarzy się wszystkim ze świętem polskich żołnierzy. I my o tym pamiętaliśmy, organizując uroczystą akademię szkolną z okazji 45. rocznicy utworzenia Ludowego Wojska Polskiego.
Na sali gimnastycznej zebrali się odświętnie ubrani uczniowie klas IV-VIII.
Dekoracja, a zwłaszcza umieszczone na biało - czerwonym tle z wizerunkiem Białego Orła hasło przypominały nam przełomowe daty: Lenino 1943, Berlin 1945.
Uczniowie klas IV a, VI a i VII a przedstawili montaż poetycki, na który składały się wiersze, fragmenty dokumentów przedstawiające tragiczne w dziejach naszego narodu lata ostatniej wojny i okupacji, walkę Polaków z wrogiem, a także utworzenie regularnych oddziałów polskich w Sielcach nad Oką i ich szlak od Lenino do Berlina.
Oprócz recytatorów wystąpił również chór szkolny, a także solistki. Przedstawili oni pieśni i piosenki mówiące o żołnierzach.
Program artystyczny przygotowany przez panie: Krystynę Piotrowską, Annę Marciniak, Jadwigę Długosz zawierał bogate treści tematyczne, opracowany został bardzo starannie i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Photo album created with Web Album Generator