piątek, 15 marca 2013

„Rola autorytetu w życiu człowieka”

Czym jest autorytet? Jakie są autorytety wśród młodzieży? Jaki wpływ na Polaków mają osoby uważane za autorytety? Czy mamy kryzys autorytetów? Jaka jest różnica pomiędzy autorytetem a idolem? Nad takimi zagadnieniami zastanawiali się uczniowie radomszczańskich gimnazjów podczas debaty pt. „Rola autorytetu w życiu człowieka” jaka miała miejsce 15 marca 2013 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 5 w Radomsku. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: ZSG nr 1, ZSG nr 2, ZSG nr 4, ZSG nr 5, ZSG nr 7. Debatę przygotowali nauczyciele historii: Benedykta Olczyk, Dariusz Kornacki. Naszą szkołę reprezentowały gimnazjalistki z klasy II C: Justyna Kubak, Anna Kucharczyk, Agnieszka Małek.
Na temat autorytetów wypowiadali się nie tylko gimnazjaliści ale także zaproszeni goście: rodzicie uczniów oraz jeden uczeń I Liceum Ogólnokształcącego Łukasz Sadawa, który w zeszłym roku został wybrany przez Tygodnik „Między Stronami” sportowcem roku 2012. W sali gdzie odbywała się debata uczniowie ZSG nr 5 przygotowali piękną wystawę oraz albumy, w których opisali swoje autorytety.
Wypowiedzi uczniów oceniało jury. Według niej wypowiedzi Aleksandry Pawłowskiej były najbardziej merytoryczne, rzetelne oraz logiczne i dlatego podjęło decyzję o przyznaniu uczennicy ZSG nr 7 pierwszej nagrody. Drugą nagrodę otrzymała Martyna Borowiec (ZSG nr 4), natomiast trzecią – Julia Łodyga (ZSG nr 5). Wyróżnienie otrzymały Agnieszka Małek (ZSG nr 1) i Angelika Pieśniewska (ZSG nr 2).